درخواست مشاوره مهاجرتی-ثبت نام لاتاری آرکا ویزا

     سـوالات متــداول

زمان ثبت نام لاتاری گرین کارت 2022 چه موقع است؟

مشاهده پاسخ
از 2 اکتبر 2020 (10 مهر 99 ) آغاز میگردد و تا 5 نوامبر 2020 (14 آبان 99 ) ادامه خواهد داشت.

مشخصات و شرایط عکس لاتاری2022 چیست؟

مشاهده پاسخ
سایز عکس 600 پیکسل در 600 پیکسل ( 5 سانتی متر در 5 سانتی متر ) رنگی نمایان بودن گوش ها در عکس اجباری نیست. زمینه پشت سر سفید ساده بدون روتوش یا روتوش خیلی کم بدون عینک بدون سربند، یا هر نوع کلاه یا هر موردی که صورت را بپوشاند پوشاندن موه های سر در صورتی که جنبه مذهبی داشته باشد بلا اشکال است( حجاب کامل باشد و گردی صورت مشخص باشد ) عکس لاتاری حداکثر مربوط به 6 ماه قبل باشد عکس در پروسه های لاتاری سالهای گذشته استفاده نشده باشد. عکس برای تمام اعضای خانواده حتی بچه یک روزه مورد نیاز است.

مزایای داشتن گرین کارت آمریکا برای برندگان لاتاری چیست؟

مشاهده پاسخ
اقامت دائم و در نهایت شهروندی ایالات متحده آمریکا رفت آمد آزاد در داخل و خارج کشور آمریکا برخورداری از خدمات درمانی و پزشکی سطح بالا امکان بازنشستگی و برخورداری از خدمات بازنشستگی با مزایای مناسب اجازه کار و یا راه اندازی کسب و کار شخصی به صورت آزادانه در هر شهر و یا ایالت آمریکا اجازه زندگی به صورت آزاد در هر شهر یا ایالت آمریکا تحصیلات رایگان تا پایان دبیرستان و امکان تحصیل در دانشگاه با 1/3 قیمت دانشجویان خارجی و امکان استفاده از وامهای مختلف دانشجویی اجازه باز کردن حساب های بانکی و استفاده از کارتهای اعتباری و وام های کم بهره

مزایای دریافت ویزای لاتاری آمریکا برای برندگان چه می باشد؟

مشاهده پاسخ
برندگان که در قرعه کشی گرین کارت 2022 آمریکا شرکت می کنند در صورتی که جز برندگان باشند و در نهایت موفق به دریافت ویزای آمریکا شوند می توانند به همراه همسر و فرزندان مجرد زیر هجده سال خود به کشور آمریکا سفر کنند و پس از ورود به آمریکا درخواست دریافت گرین کارت آمریکا یا همان اقامت دائم این کشور را بکنند .

آیا ایرانی ها می توانند در لاتاری آمریکا2022 ثبت نام نمایند؟

مشاهده پاسخ
بر اساس اعلام وزارت خارجه آمریکا و بر اساس دستور العمل شرکت در قرعه کشی گرین کارت لاتاری شهروندان ایران می توانند همانند سال های قبل بدون محدودیت در این پروسه نام نویسی نمایند و از این نظر محدودیتی برای آنها وضع نشده است .بر اساس آمار منتشر شده اخیر توسط وزارت خارجه آمریکا در سال 2018 از کشور ایران 4500 نفر در مرحله نخست انتخاب شده اند که از نظر تعداد جز رده های اول تعداد منتخبین هستند .

لاتاری یا قرعه کشی گرین کارت آمریکا چیست !؟

مشاهده پاسخ
نامه مهاجرتی قرعه کشی گرین کارت آمریکا به نام Diversity Immigrant Visa ویزای مهاجرت فرهنگی یکی از قوانین مهاجرت کشور آمریکا است بر اساس این قانون کشور آمریکا هر ساله پنجاه هزار ویزای مهاجرتی به منتخبین این قرعه کشی اختصاص خواهد داد . شرکت کنندگان در این قرعه کشی از کشورهایی هستند که در پنج سال گذشته تعداد جمعیت مهاجری کم تری در کشور آمریکا داشته اند . کلیه مراحل این پروسه توسط وزارت امور خارجه آمریکا انجام میگردد و هیچ شخص حقیقی یا حقوقی دخل و تصرفی در این پروسه نخواهد داشت و کلیه مراحل آن از شروع پروسه یعنی ثبت نام در لاتاری تا پایان پروسه زیر نظر وزارت امور خارجه کشور آمریکا و سفارت ها و کنسولگری های این کشور در اقصی نقاط دنیا خواهد بود .

برای ثبت نام در لاتاری در ابتدا باید شرایط زیر را داشته باشید ؟

مشاهده پاسخ
1- حداقل مدرک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی معادل ( دیپلم های فنی حرفه ای و کار و دانش مورد قبول نمی باشد چون 11 سال تحصیل به حساب می آید ) ۱۲سال تحصیلات در ایالات متحده امریکا باشد. ( ولی برای آفرادی که دیپلم فنی و حرفه ای و کار و دانش نیز دارند شرایطی وجود دارد که در صورت داشتن این شرایط می توانند در لاتاری شرکت کنند جهت مشاهده این شرایط وارد این لینک شود ) ۲-متولد یکی از کشورهای واجد شرایط لاتاری آن سال باشید.( از جمله کشورهایی که در بیشتر دوره‌ها غیرمجاز بوده‌اند می‌توان به چین، انگلستان و هند اشاره کرد ) که در این صورت هم روشهایی وجود دارد که با مراجعه به این لینک در صورت داشتن این شرایط می توانید در لاتاری ثبت نام نمائید . 3-داشتن عکس با شرایط ذکر شده در بالا 4-برای ثبت نام لاتاری 2022 نیاز به پاسپورت است . امسال جز مدارک مورد نیاز ثبت نام پاسپورت نیز اضافه شده است که شخص متقاضی ثبت نام باید پاسپورت معتبر ( تاریخ اعتبار آن نگذشته باشد ) داشته باشد .
ثبت نام لاتاری آمریکا