اخذ پاسپورت اکوادور

یکشنبه 18 خرداد 1399
    
بازدید: 1650
    

اخذ پاسپورت اکوادور:
اکوادور، کشوری در شمال غربی آمریکای جنوبی است. امروزه اخذ پاسپورت اکوادور به دلیل سیاست هایی که این کشور در پیش گرفته است کار چندان مشکلی نیست. در حال حاضر اکوادور با مساحت تقریبی 28351 کیلومتر مربع به محل زندگی افراد با ملیت های گوناگون تبدیل شده است. این کشور در میان افرادی که به دنبال کار و زندگی در یک طبیعت زیبا و بکر و نه چندان شلوغ هستند بسیار محبوب است و در کنار شرایط مناسبی که برای زندگی دارد؛ کشور نسبتاً ارزان قیمتی نیز می باشد. همچنین متقاضیان تابعیت این کشور شامل دانشجویان، افراد جویای کار، سرمایه گذاران خارجی، بازنشستگان و… می شوند.
برای اینکه بتوانید در اکوادور اقامت دائم کسب کنید، لازم است که به مدت سه سال در این کشور به عنوان اقامتگاه قانونی خودتان زندگی کرده و یا به مدت سه سال با همسری اکوادوری ازدواج نموده و زندگی کنید.
توجه داشته باشید که اگر کودکی به واسطه ی یک یا هر دو والدین اکوادوری خود، در خارج از این کشور متولد شود و یا توسط شهروندان اکوادوری پذیرفته شده، تحت سرپرستی قرار گیرد، می تواند تقاضای تابعیت دوگانه ی اکوادور نماید.

مزایای بهره مندی از تابعیت دوگانه ی اکوادور:
1. توانایی مسافرت کردن آزادانه در سراسر آمریکای جنوبی:
افرادی که دارای پاسپورت دوم اکوادور می باشند خیلی راحت و بدون نیاز به ویزا میتوانند در تمامی کشورهای آمریکای جنوبی به سفر بپردازند. تنها چیزی که لازم است در این سفرها به ماموران نشان دهند همان پاسپورت و کارت ویولا می باشد. البته تنها استثنایی که در بین این کشورها وجود دارد کشور گینه ی فرانسوی است. در این میان، آمریکایی ها برای ویزای ورود به بولیوی و برزیل باید که چیزی بیش از 100 دلار بپردازند. اکوادوری ها هم فقط با نشان دادن گذرنامه ی خود و یا با ارائه ی کارت شناسایی ملی به راحتی میتوانند در این کشورها قدم بگذارند.
2. مزایای مالیاتی ممکن:
افتتاح حساب بانکی در کشورهای دیگر تقریباً امری بسیار مشکل محسوب میشود. توانایی باز کردن و نگهداری حساب بانکی در کشور دیگری مثل اکوادور، به شما این امکان را می دهد تا کمتر گرفتار محدودیت های فزاینده ای که توسط IRS درباره ی قوانین مربوط به شهروندان و در تلاش برای امور بانکیِ خارج از کشور اعمال شده است،بشوید.
3. توان پس انداز کردن در چندین کشور قدرتمند دنیا:
چین ، هند و چندین کشور دیگر دنیا، هزینه های مربوط به ویزای ورود برای آمریکایی ها را گران کرده اند. بعنوان مثال چندین سال قبل، ورود به کشور چین برای آمریکایی ها و به ازای ویزای ورود تکی چیزی در حدود 175$ بوده است. اکوادوری ها تنها 35$ پرداخت کردند.
4. درهای بیشتری برای دارنده ی پاسپورت دوم باز میشود:
سفر به روسیه و بلاروس بدون نیاز به داشتن ویزا از مزایای بهره مندی از این پاسپورت می باشد. این در حالیست که ایالات متحده ی آمریکا و خیلی دیگر از کشورها، برای ورود به آنها نیاز به تهیه ی ویزایی گران می باشد.
5. محدودیتهای مسافرتی کمتر به کشور اکوادور:
با داشتن این پاسپورت دوم، شرط نیاز به اقامت در اکوادور برای مدت مشخصی جهت حفظ وضعیت اقامت، حذف میشود. درست است! در واقع برخورداری از وضعیت شهروندی این امکان را به شما می دهد تا هرطور که بخواهید داخل اکوادور شوید و یاهر وقت بخواهید به خارج از کشور بروید. از طرفی دیگر پاسپورت دوم اکوادور یکی از انواع ارزانترین ویزاها در بین کشورهای آمریکای جنوبی می باشد که به شما امکان انجام خیلی از کارها و سرمایه گذاریها را می دهد.

مدارک و شرایط مورد نیاز جهت پاسپورت اکوادور
در صورتی که قصد اخذ پاسپورت از طریق سرمایه گذاری یا کار را دارید، مدارک زیر برای اخذ ویزا لازم است:
• اصل گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار
• 3 قطعه عکس پاسپورتی جدید با زمینه سفید
• پرداخت هزینه های درخواست ویزا
• تکمیل فرم درخواست ویزا توسط متقاضی
• گواهی عدم سوء سابقه صادره از محل زندگی متقاضی
• نامه پذیرش توسط کارفرما
• اصل و کپی برابر اصل مدارک شناسایی
• اصل مدارک دانشگاهی یا علمی نشان دهنده تخصص و مهارت متقاضی
• داشتن سرمایه اولیه که بسته به نوع سرمایه گذاری متفاوت است.
در صورتی که قصد اخذ پاسپورت از طریق تحصیل را دارید ارسال و همراهی مدارک زیر حین سفر به اکوادور الزامی است:
• تاییدیه پذیرش متقاضی توسط یکی از دانشگاه های اکوادور
• اصل مدارک دانشگاهی و ریز نمرات دیپلم
• اصل گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار
• تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی توسط متقاضی و پرداخت هزبنه های آن
• گواهی تولد و گواهی عدم سوء پیشینه صادره از محل زندگی متقاضی

شرایط اخذ اقامت دائم و پاسپورت اکوادور
یکی از کشورهای آسان برای اخذ PR و پاسپورت دوم کشور اکوادور است. چرا که متقاضیان با کمترین زمان اقامت و با هزینه حداقلی می توانند اقامت و تابعیت اکوادوری خود را دریافت کنند. پس از 21 ماه داشتن اقامت موقتی اکوادور، متقاضیان می توانند درخواست ویزای اقامت دائمی (PRV) دهند. تحت این نوع ویزا هر فرد واجد شرایط مجاز به اقامت 180 روزه در هر سال در طی دو سال اول می باشد. اما پس از 3 سال اقامت، اخذ تابعیت اکوادوری برای متقاضیان فراهم می شود. لازم به ذکر است که دریافت پاسپورت دوم در اکوادور منعی ندارد.

مهاجر ایران  با تجربه بیش از چند سال در امور مهاجرت و اخذ بورسیه های تحصیلی و برخورداری از تیمی کارآمد و مجرب از وکلا و مشاورین مهاجرت جهت دریافت انواع ویزاها از جمله: اقامت دایم و موقت از کشورهای کانادا،آمریکا،دانمارک،استرالیا،آلمان و کشورهای مختلف دیگر فعال است. مهاجر ایران با فعالیت های متفاوت در حوزه مهاجرت و تاکید بربا اطلاعات کامل کوشش فراوانی در بهبود فرهنگ مهاجرت انجام داده و تا میزان فراوانی در این امر موفق بوده است.
برای مشاوره و راهنمایی دقیق در زمینه های مختلف مهاجرتی فرم ارزیابی مارا پر کرده تا متخصصان ما به طور دقیق و جامع شما عزیزان را راهنمایی کنند.

فرم ارزیابی


شما عزیزان میتوانید از طریق لینک زیر با ما در تماس باشید:

متخصصان مهاجر ایران

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
ثبت نام لاتاری آمریکا