اقامت و مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

    
تعداد بازدید: 1300
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/10/29

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری
سرمایه گذاری یکی از راه های مهاجرت به کانادا محسوب می شود. به طور کلی، پاسپورت کانادا برای کسانی که مشتاق به سرمایه گذاری در کانادا هستند قابل دسترسی است.
در حال حاضر کشور کانادا برای سرمایه گذاری، یکی از کشورهای پرطرفدار محسوب می شود.به دلیل میزان سرمایه ای که کشور کانادا برای متقاضیان در نظر گرفته است، حجم درخواست برای این کشور بالا است.در حال حاضر دولت کانادا سرمایه مورد نیاز را 3۰۰ هزار دلار کانادا اعلام نموده است.این در حالی است که سرمایه گذاری در استرالیا در حدود 5۰۰ هزار دلار، در کشور آمریکا در حدود یک میلیون دلار و در اتحادیه اروپا حدودا 4۰۰ هزار یورو است.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری


شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا
ابتدا می بایست اقدام به اخذ مدرک زبان خود بنماید. اکثر برنامه های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری نیازمند نمره آیلتس جنرال در حد نمره ۵ می باشند. برخی از برنامه ها نیازمند مدرک لیسانس برای ادامه برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در کانادا هستند. همچنین می بایست بتوانید نشان دهید که سابقه چند ساله در اداره یک شغل در کشور محل سکونت خود و مدیریت یک بیزنس را دارید.
جهت ارائه مدارک شغلی ارائه جواز کسب، سوابق شغلی، آگهی روزنامه رسمی تغییرات شرکت و غیره مفید می باشد و جهت تکمیل پرونده شما جهت سرمایه گذاری در کانادا کمک می نماید. همچنین در بسیاری از برنامه های مهاجرت کانادا از طریق سرمایه گذاری در کانادا لازم است شما تمکن مالی خود را جهت اخذ اقامت دائم کانادا اعلام فرمایید. این تمکن مالی با مدارک مالی و بانکی و همچنین اسناد ملکی قابل ارائه می باشد. نرخ تبدیل ارز در حال حاضر نرخ ارز دولتی می باشد. اکثر برنامه های مهاجرتی کانادا تمکن مالی در حد ۳۵۰ هزار دلار کانادا را مطالبه می نمایند.


مزایای سرمایه گذاری در کانادا
1. ایجاد امکانات و شرایط مناسب شغلی، زندگی و تحصیلی
2. دریافت اقامت دائم فرد متقاضی ( برای خود و همسر و فرزندانش) از طریق سرمایه گذاری کانادا
3. برخورداری از تحصیلات رایگان برای فرزندان کمتر از ۱۸ سال
4. برخورداری از خدمات بیمه بصورت رایگان
5. عدم نیاز متقاضی به مدارک تحصیلی بالا جهت سرمایه گذاری در کانادا (سرمایه گذاری نیازمند برخورداری از سابقه و تجربه کار مدیریتی و داشتن سرمایه به مقدار کافی می باشد(
6. فرد متقاضی تنها با داشتن مهارت معمولی در زبان های انگلیسی و یا فرانسوی (بدون نیاز به مدارک و نمرات در سطح بالا ) می تواند در کانادا سرمایه گذاری نماید.

مشاوره مهاجرتی به کانادا

روش های سرمایه گذاری در کانادا
1. سرمایه گذاری در کبک کانادا
سرمایه گذاری کبک احتیاجی به مدرک زبان ندارد و بدون ریسک است و شما میتوانید در بدو ورود اقامت دائم کانادا را به دست آورید.
برای حداقل دوسال مدیر یک کسب و کار خارج از کانادا باشد.
1200000 دلار کانادا سرمایه گذاری بدون بهره برای دولت کبک انجام دهند.
اولین و مهم‌ترین امتیاز این برنامه این است که در بدو ورود به کانادا اقامت دائم کانادا رادارید و می‌توانید در هر ایالتی از کانادا که مایل هستید ساکن شوید. هم‌چنین برای اقدام به این برنامه نیاز به مدرک زبان انگلیسی و سن و شرایط تحصیلی خاصی نیست.

2. کارآفرینی در کانادا
شرایط کارآفرینی در کانادا در استان های مختلف کانادا متفاوت می باشد.
• باید توانایی شروع یک کسب وکار از ابتدا و یا خرید یک کسب و کار را داشته باشد.
• توانایی مدیریت کسب و کار در کانادا را داشته باشد.
• حداقل یک شغل برای فردی که در کانادا اقامت دارد ایجاد کند.
برنامه‌های کارآفرینی به شما این امکان را می‌دهند که با ایجاد یک کسب و کار و مدیریت آن در استان های مختلف کانادا به مدت دو سال اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. در حال حاضر برنامه های کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا، منیتوبا، نواسکوشیا و ساسکاچوان کانادا باز است. در هریک از استان های کانادا مقدار سرمایه گذاری متفاوت است. حداقل مقدار برای کارآفرینی در کانادا 100 هزار دلار کانادا است.
سن کارآفرینی در کانادا بین 45 تا 64 سال است. سیستم آموزشی کانادا از پایین ترین سطح خلاقیت محور است ولی کمبود آموزش پایه ای علم اقتصاد و معرفی کارآفرینی احساس می شود. به ازای هر سه مرد کارآفرین در کانادا دو زن کارآفرین وجود دارد و این اهمیت و کمبود قوانین حمایت کننده ی زنان کارآفرین را مشخص می کند.

موسسه مهاجرتی رایکا سپهر آرکا

3. خرید ملک در کانادا
خرید ملک در کانادا می تواند سرمایه گذاری خوبی برای شما باشد با توجه به افزایش قیمت دلار در ایران و هم چنین قیمت خانه در کانادا سرمایه شما را چندین برابر می کند ولی آیا خرید ملک در کانادا منجر به اقامت دائم کانادا می شود؟ خیر
خرید ملک در کانادا هیچ امتیازی برای مهاجرت به کانادا حساب نمی شود هرچند شما هیچ محدودیتی برای خرید ملک در کانادا را نخواهید داشت شما می توانید با ویزای کانادا در خانه ی خود زندگی کنید. تنها تفاوت شما این است که باید مالیات بیشتری را پرداخت کنید.

4. خرید بیزینس در کانادا
خرید کسب و کار می تواند ریسک زیادی به همراه داشته باشد شما پول زیادی رابرای خرید یک کسب و کار سرمایه گذاری می کنید و ممکن است چالش های زیادی را برای شروع کسب و کار تجربه کنید.
متقاضی پس از آنکه بیشتر از پنجاه درصد سهام بیزینس را خریداری کرد باید گواهی LIMA را در یافت کند. در این روش دیگر نیازی به درج تبلیغات پیشنهاد کاری (جاب آفر) در وب سایت ها و روزنامه های کانادا نیست. بعد از آن باید بیزینس پلنی طراحی شود تا نشان دهد متقاضی چگونه می خواهد بیزینس را توسعه دهد.
برای خرید بیزینس در کانادا پس از اخذ LMIA متقاضی باید برای ویزای کار اقدام نماید. هم چنین متقاضی می تواند برای همسر خود نیز ویزای کار، و برای فرزندان برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام کند. پس از اخذ ویزای کار متقاضی باید به مدت یکسال به عنوان یکی از مدیران در آن بیزینس فعالیت داشته باشد و برای گرفتن آیلتس جنرال 6 اقدام کند و سپس از طریق برنامه تجربه کانادایی (Canadian Experience Class) برای کسب اقامت دائم کانادا اقدام نماید.
باید در نظر داشت که در برنامه ی روش تجربه کانادایی متقاضی باید در لیست انتظار قراربگیرند و هر ماه تعدادی از افراد با توجه به امتیازشان از لیست انتظار انتخاب می شوند. بنابراین انتخاب شدن متقاضی از لیست انتظار و کسب اقامت دائم کانادا از این روش حتمی نبوده، هرچند شانس بسیار بالایی دارد.

5. خرید فرانچایز
این روش کمترین ریسک را دارد مخصوص اگر شعبه ای که از قبل وجود دارد را بخرید.

6. برنامه استارتاپ کانادا
در روش استارتاپ (Start Up) شما با داشتن یک برنامه و ایده ی خوب درصورتی‌که بتوانید یکی از سازمان‌هایی که اداره ی مهاجرت کانادا معرفی کرده است را متقاعد کنید که برای طرح شما سرمایه گذاری کنند ابتدا به شما و تمام اعضای خانواده ی شما ویزای استارتاپ تعلق میگیرد و سپس با استفاده از آن می‌توانید اقامت دائم کانادا (PR) دریافت کنید. ذکر این نکته حائز اهمیت است که در این روش شما مجاز به سرمایه گذاری شخصی نیستید و با برنامه‌های سرمایه‌گذاری کانادا کاملاً متفاوت است و حتماً باید یکی از سازمان‌هایی که از سوی اداره ی مهاجرت کانادا معرفی‌شده است از طرح شما حمایت کنند و از شما بخواهند در سرمایه گذاری مشارکت کنید و سپس این واحد تجاری در کانادا به‌صورت یک شرکت سهامی Incorporation ثبت شود.

• در هر پرونده پنج متقاضی می تواند قرار بگیرد.
• هرکدام از افراد دقیق توسط اداره مهاجرت کانادا بررسی می‌شوند.
• هرکدام از این افراد باید حداقل ۱۰٪ از حق رأی شرکت را داشته باشند.
• اگر یکی از متقاضیان در این برنامه توسط آفیسر رد شود، تمامی افراد دیگر نیز رد خواهند شد.
• سهم متقاضیان مهاجرت از شرکت تأسیس‌شده درمجموع بیش از 50 درصد باشد (سهامی که حق رأی دارد).

7. سرمایه گذاری در کانادا از طریق ثبت شرکت
یکی از راه های سرمایه گذاری در کانادا، ثبت شرکت در آن است. شرکت هایی که در کانادا ثبت می شوند، یا در قالب فدرال مشغول فعالیت و تاسیس قرار می گیرند، و یا در زمره فعالیت های استانی. برای ثبت هر شرکت در کشور کانادا نیاز به مدارکی همچون طرح تجاری موفق دارد. سرمایه اولیه و روال استاندارد فعالیت تجاری از ملزومات ثبت هر نوع شرکت در کشور کانادا می باشد. اصلی ترین نکته ای که باید به آن توجه کرد، این است که حداقل سرمایه گذاری در کشور کانادا وجود ندارد. هزینه های ثبت شرکت، ‌صرفا هزینه های مصرفی مثل هزینه های ثبت برند و نام تجاری و… می باشد. نکته قابل توجهی که باید به آن پرداخت این است که با ثبت شرکت توسط اتباع خارجی، آن ها صاحب اقامت نخواهند شد. به معنی دیگر برای دریافت اقامت کشور کانادا، صرف ثبت شرکت کمکی به شما نخواهد کرد. در اینجا باید ثبت شرکت را با کارآفرینی متمایز کرد. شما با کارآفرینی به توسعه اقتصادی کشور کمک خواهید کرد ولی با ثبت شرکت شاید صرفا کسب و کار خود را گسترش دهید.
همچنین اخیراً روشی تحت عنوان کار شرکت کانادا معرفی شده است که براساس آن، شرکتی را که قصد ثبت و یا شراکت در آن را دارید می بایست حداقل 50 درصد سهام آن به نام شما باشد که رد نتیجه از این طریق می توانید خودتان و همسرتان در این شرکت مشغول به کار شده و برای کل اعضای خانواده خود اقامت کانادا را اخذ نمایید. البته این نوع اقامت برای ثبت شرکت به شما تعلق نمی گیرد بلکه به دلیل کار در آن شرکت به شما تعلق خواهد گرفت. مهمترین مزیت این روش این است که نیازی به سرمایه گذاری ندارد.

مهاجرت به کانادا


مهاجر ایران ( رایکا سپهر آرکا) با تجربه بیش از چند سال در امور مهاجرت و اخذ بورسیه های تحصیلی و برخورداری از تیمی کارآمد و مجرب از وکلا و مشاورین مهاجرت جهت دریافت انواع ویزاها از جمله: اقامت دایم و موقت از کشورهای کانادا،آمریکا،دانمارک،استرالیا،آلمان و کشورهای مختلف دیگر فعال است. مهاجر ایران ( رایکا سپهر آرکا) با فعالیت های متفاوت در حوزه مهاجرت و تاکید بربا اطلاعات کامل کوشش فراوانی در بهبود فرهنگ مهاجرت انجام داده و تا میزان فراوانی در این امر موفق بوده است.
برای مشاوره و راهنمایی دقیق در زمینه های مختلف مهاجرتی فرم ارزیابی مارا پر کرده تا متخصصان ما به طور دقیق و جامع شما عزیزان را راهنمایی کنند.


فرم ارزیابی


شما عزیزان میتوانید از طریق لینک زیر با ما در تماس باشید:


متخصصان رایکا سپهر آرکا

 

از   1   رای
3

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
ثبت نام لاتاری آمریکا