زندگی در استرالیا

    
تعداد بازدید: 819
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1399/8/24

کشور استرالیا یک کشور بسیار امن برای زندگی است. کشور استرالیا کشور مهاجرپذیر است. این کشور به دلیل داشتن شرایط مطلوب از جمله کشورهای ایده‌آل برای بسیاری از افراد است
هزینه‌‌های زندگی در استرالیا
هزینه‌ها در استرالیا متفاوت است و بستگی به سبک زندگی افراد دارد. به عنوان مثال در صورتی که شما بخواهید یک وعده غذا در یک رستوران میل نمایید نیاز به 18 دلار هزینه است، این در حالی است که هزینه غذای دو نفر در یک رستوران متوسط 80 دلار است.

هزینه اصلی زندگی در استرالیا از جمله برق، وسیله گرمایشی آب و زباله برای آپارتمان 85 متر مربعی 192.57 دلار است. پرداخت تعرفه یک دقیقه مکالمه داخلی موبایل در این کشور 0.40 دلار در نظر گرفته می‌شود. اینترنت به میزان 10 مگابایت 70.82 دلار است.

ورزش و فراغت در استرالیا باشگاه بدنسازی برای یک بزرگسال 63.91 دلار است در صورتی که فرد بخواهد در آخر هفته یک زمین تنیس اجاره نماید 19.86 دلار باید هزینه پرداخت نماید. بلیط سینما برای هر نفر 18.00 دلار است. اگر بخواهید در کشور استرالیا یک عدد شلوار خریداری نمایید باید 98.15 دلار هزینه در نظر بگیرید این در حالی است که هزینه یک عدد لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره‌ای 64.47 دلار است. یک جفت کفش ورزشی نایک در این کشور 133.44 دلار در نظر گرفته شده است. در هر صورت هزینه زندگی در کشور استرالیا 25 درصد از ایران بیشتر است.

برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها باید محله ارزانی را برای زندگی انتخاب نمایید چه خوب است که محل کار تا منزل را پیاده‌روی کنید و به طور کلی خود را درگیر رستوران و غذاهای بیرونی نکنید و خودتان آشپزی نمایید. خرید ملک در کشور استرالیا شاید کمی گران به نظر برسد اما با بررسی‌هایی که از سوی مشاوران صورت می‌گیرد می‌توان در خرید ملک این کشور کمی دقت نموده و مناطقی که ارزان قیمت هستند را انتخاب نمود. هزینه زندگی در کشور استرالیا بر اساس درآمد شما می‌تواند کم یا زیاد باشد اما در کل استرالیا از یک کشور گران قیمت محسوب می‌شود.


اقتصاد و منابع مالی دراسترالیا
استرالیا یک کشور ثروتمند با اقتصاد بخش خصوصی است. تولید داخلی ناخالص در این کشور بالا است. استرالیا در زمینه کشاورزی، زغال و طلا، پشم و گندم رتبه خوبی دارد. این کشور از نظر منابع طبیعی بسیار قدرتمند است. استرالیا بزرگ‌ترین تولید کننده طلا در جهان است. این کشور در زمینه مواد کانی نیز به رشد خوبی رسیده است. استرالیا در زمینه بازرگانی توانسته بسیار عالی ظاهر شود.

قیمت برخی کالاهای اساسی در استرالیا
پیاز ( 1 کیلوگرم)2.47 دلار

کاهو (1 سر)2.43 دلار

آب ( بطری 1.5 لیتری)2.55 دلار

پاکت سیگار ( مارلبورو)23.00 دلار

شیر ( ثابت)، ( 1 لیتری)1.50 دلار

یک قرص نان سفید تازه ( 500 گرم)2.76 دلار

برنج ( سفید)، (1 کیلوگرم)2.96 دلار

شانه‌ی تخم مرغ ( 12 عدد) 4.69 دلار

پنیر محلی ( 1 کیلوگرم)9.46 دلار

سینه‌ی مرغ ( 1 کیلوگرم)10.85 دلار

گوشت گاو ( 1 کیلوگرم) 15.55 دلار

سیب ( 1 کیلوگرم)4.11 دلار

موز ( 1 کیلوگرم)3.32 دلار

پرتقال ( 1 کیلوگرم)3.56 دلار

گوجه فرنگی ( 1 کیلوگرم) 4.58 دلار

سیب زمینی ( 1 کیلوگرم)2.94 دلار


حداقل دستمزد در استرالیا
حقوق کارگر و کارفرما طبق قانونی که از سوی دولت تعیین شده است پرداخت می‌شود. به طور معمولی در کشور استرالیا برای هر شغل قوانین درآمدی خاص خود در نظر گرفته می‌شود.

جمع فاکتورهایی که برای دستمزد دیده می‌شود بسیار مهم است. میزان حقوقی که افراد دریافت می‌کنند با توجه به سن، تحصیلات، میزان توانایی فرد در یک تخصص خاص، میزان تجربه و سابقه کاری و همینطور میزان تسلط به زبان انگلیسی تعیین می‌شود.

استرالیا برای هر ساعت کار یک کارگر ساده 17 دلار و 25 سنت در نظر گرفته شده است. دانستن زبان انگلیسی در این کشور سبب می‌شود که 21 درصد به حقوق فرد افزوده شود که رقم بسیار جالب است.

یک مثال ساده می‌زنیم، فرض کنید شما یک مهندس عمران هستید که به تازگی فارغ‌التحصیل شده‌اید و به زبان انگلیسی تسلط دارید در این حال درآمد شما برای هر ساعت کار بین 23 الی 29 دلار در نظر گرفته می‌شود.

این در حالی است که شما تجربه زیادی در کار ندارید اگر سابقه کار بالایی داشته باشید این مبلغ بیشتر خواهد شد. در بخش مکانیک خودرو در کشور استرالیا دستمزد کمتری نسبت به مهندس عمران در نظر گرفته شده است به طوری که او بین 20 الی 25 دلاربرای هرساعت هزینه در نظر می‌گیرد.

شایان ذکر است که هر رشته و شغل بر اساس شرایط مربوط به خود حقوق گذاری می‌شود و نرخ تعیین شده ثابت نخواهد بود.


اجاره خانه در استرالیا
اینکه بخواهید در کشور استرالیا خانه اجاره نمایید شاید در ابتدا کمی برای شما سخت باشد تعرفه خانه در کشور استرالیا بالا است و بهتر است در صورتی که بودجه کافی ندارید به سراغ مراکز شهر نروید ما در این بخش یک بررسی کلی بر روی آپارتمان‌های یک خوابه و سه خوابه انجام داده‌ایم به طوری که منطقه را به مرکز و خارج از مرکز تقسیم کرده و به این ترتیب می‌توانید به برآورد نسبی در زمینه هزینه اجاره خانه در کشور استرالیا داشته باشید.

آپارتمان‌های یک خوابه در مرکز شهر کشور استرالیا 1776.64 دلار است این در حالی است که اگر بخواهید همان آپارتمان را در خارج از مرکز شهر اجاره نمایید باید به میزان 1298.31 دلار هزینه در نظر بگیرید ارقامی که گفته شده است در وضعیت حداقل قرار دارد.

حال اگر فرد بخواهد در خارج از مرکز یک آپارتمان سه خوابه اجاره نماید باید در حدود 1990.50 هزینه دریافت کند این در حالی است که هزینه همان آپارتمان در مرکز شهر 3073.04 دلار تعیین شده است.

در نظر داشته باشید که تفاوت نرخ مرکز و خارج از مرکز شهر در استرالیا زیادی است و بستگی به شرایط بودجه شما برای اجاره خانه دارد چه خوب است که پیش از هر نوع اقدامی بررسی‌های لازم به طور دقیق اعمال شود.

البته یک سری خانه‌های ارزان قیمت برای اجاره در کشور استرالیا وجود دارد که می‌تواند برای افرادی که به تنهایی وارد این کشور شده‌اند و زندگی یک نفره دارند، گزینه خوبی باشید هزینه‌ای که برای این سری از منازل در نظر گرفته شده است بین 30 الی 59 درصد ارزان‌تر از قیمت واقعی اجاره منزل است و گزینه بسیار عالی برای دانشجویان و شاغلین مجرد محسوب می‌شود.

این سری از منازل عموماً برای خانواده از نظر امکانات ضعیف بوده و گزینه خوبی محسوب نمی‌شود. شایان ذکر است که در کشور استرالیا هزینه‌ها به طور سالانه تغییر می‌کند.

کار در استرالیا
شما برای یافتن کار مناسب در کشور استرالیا باید در ابتدا تخصص خود را در زمینه‌هایی که درآمدزا هستند افزایش دهید. حوزه‌های مالی و حسابداری از بخش‌های مهم در هر شرکت و سازمانی محسوب می‌شود و این روال در کشور استرالیا نیز دیده می‌شود.

در 5 سال گذشته تا به امروز میزان استخدام در زمینه مدیران مالی در کشور استرالیا 8 درصد رشد داشته است. درآمد یک حسابدار با مدرک لیسانس در کشور استرالیا 77 هزار در سال است و در این کشور 59 درصد بانوان و 41 آقایان در زمینه حسابداری فعالیت می‌کنند.

بنابراین در بین رشته‌های مختلف حسابداری می‌تواند یک گزینه بسیار عالی محسوب شود. کاریابی در کشور استرالیا شاید در ابتدا سخت باشد شما می‌توانید از طریق سایت‌هایی که در این زمینه به کمکتان می‌آید استفاده نمایید سایت‌ها بر اساس تخصص و نوع رشته افراد دسته‌بندی‌هایی را در نظر گرفته‌اند که می‌تواند به شما کمک نماید.

یافتن شغل در استرالیا از طریق کارفرما سخت است و فرد باید از یک تخصص بسیار بالا برخوردار باشد. شما می‌توانید در ابتدا برای این که شرایط اقامت در کشور استرالیا برایتان ساده‌تر شود به سراغ کارآموزی بروید.

درآمد مشاغل مرتبط با نفت و گاز در کشور استرالیا میانگین حداقل 135 هزار دلار است. در صورتی که فرد بتواند مهارت خود را در زمینه انرژی نفت و گاز بیشتر کنترل نماید می‌تواند 172 هزار دلار درآمد داشته باشد.

روانپزشکی در کشور استرالیا بسیار درآمدزا است به طوری که آمارها نشان می‌دهد بیش از 82 درصد از روانپزشکان در کشور استرالیا درآمد بالغ بر 2000 دلار در هفته دارند. شما برای اخذ ویزای کاری کشور استرالیا باید به طور کلی در ابتدا هدف از کسب و کار و نوع کار خود را تعیین نمایید سپس شرایطی فراهم می‌شود تا فرد بتواند وارد حیطه درآمدزایی این کشور شود.

بیمه و تسهیلات درمانی
سیستم بهداشت و درمان در کشور استرالیا رشد بسیار زیادی داشته است؛ به‌طوری که کیفیت درمان روز به روز در حال پیشرفت است. دولت کشور استرالیا تلاش کرده است که مردم به بهترین شکل ممکن از شرایط خدمات درمانی استفاده نمایند.

کشور استرالیا دو برنامه برای بیمه مردم در نظر گرفته است که سبب کاهش هزینه‌های درمان می‌شود. شرایط استفاده از بیمه درمانی به این شکل است که اگر در کشور استرالیا زندگی می‌کنید در صورتی که سیتیزن شیپ و یا شهروندی این کشور دارید می‌توانید از بیمه استفاده نمایید. داشتن اقامت دائم در کشور استرالیا نیز مشمول این بیمه می‌شود. در صورتی که شما دارای ویزای موقت کشور استرالیا هستید نمی‌توانید از این بیمه استفاده نمایید و این گزینه برای کسی است که شهروندی این کشور را اخذ کرده است.

این بیمه شامل هزینه مشاوره با دکتر متخصص، آزمایش‌های تجویز شده توسط پزشک، آزمایش‌های چشم و همینطور جراحی می‌شود.

بیمه درمان خصوصی گزینه دوم از تسهیلات بیمه در کشور استرالیا محسوب می‌شود که این گزینه برای افرادی که ویزای موقت کشور استرالیا را اخذ کرده‌اند بسیار عالی است. این بیمه بخشی از هزینه‌های موجود را پوشش می‌دهد. افرادی که ویزای دانشجویی کشور استرالیا را دارند، پوشش بیمه دانشجویی برایشان اجباری است.

خدمات بانکی و مالی در استرالیا
در کشور استرالیا بانک‌های زیادی وجود دارد که خدمات مختلفی ارائه می‌کنند. بانک NAB ، ANZ و ... از دسته بانک‌های معتبر در کشور استرالیا محسوب می‌شود. شما برای افتتاح حساب در بانک‌های کشور استرالیا می‌توانید به صورت آنلاین اقدام کنید و یا از طریق شعب بانکی و یا تلفن اقدام نمایید.

این روال بستگی به نوع حساب بانکی شما دارد. شما باید پاسپورت و آدرس محل سکونت داشته باشید و افتتاح حساب در این کشور به صورت قرارداد با بانک صورت می‌گیرد.

انواع حساب‌های بانکی در کشور استرالیا وجود دارد که هر یک دارای شرایط مخصوص به خود هستند. حساب‌های تراکنشی یک نوع حساب بانکی روزانه محسوب می‌شود که شما می‌توانید از طریق آن قبض خود را پرداخت نمایید و مدیریت مخارج خود را نیز بر عهده بگیرید. در برخی از کشورها این نوع حساب به حساب جاری معروف است.

یکی از مهمترین و اولین گزینه‌ای که برای سفر به کشور استرالیا نیاز دارید افتتاح حساب جدید است. این کار سبب می‌شود که پس‌انداز وجوه نقدی شما به صورت شبانه روزی در نظر گرفته شود. شما بانکداری آنلاین و پرداخت در محل خرید خواهید داشت و به طور کلی روال کاری شما آسان‌تر می‌شود.

حمل و نقل در استرالیا
شما برای حمل و نقل در کشور استرالیا می‌توانید از یک بلیط یک طرفه حمل و نقل داخلی استفاده نمایید و باید به میزان 4 دلار هزینه در نظر بگیرید. در صورتی که نیاز به رفت و آمد هر روزه دارید می‌توانید از بلیط عبور ماهانه استفاده نمایید. قیمتی که برای این بلیط در نظر گرفته می‌شود ثابت است و در حدود 129.88 دلار در نظر گرفته شده است.

تاکسی در کشور استرالیا از 4 دلار آغاز می‌شود، البته این نرخ در وضعیت حداقل قرار دارد و عموماً از این تعرفه بیشتر است به ازای هر یک کیلومتر تاکسی از شما 2.15 دلار هزینه دریافت می‌کند. این در حالی است که تعرفه انتظار یک ساعت تاکسی 50 دلار در نظر گرفته شده است. در نظر داشته باشید که اتوبوس‌های بین شهری در کشور استرالیا به طور دوره‌ای نرخ خود را تغییر می‌دهند.

نرخ تعیین شده برای مسافت اتوبوس بستگی به نوع اتوبوس و ایستگاه مورد نظر دارد اینطور که شواهد نشان می‌دهد شما برای استفاده از اتوبوس باید از بلیط‌های مخصوص استفاده نمایید پول نقد عموماً گزینه خوبی نخواهد بود.

گواهینامه و خرید ماشین در استرالیا
اخذ گواهینامه در کشور استرالیا بستگی به ایالتی که در آن زندگی می‌کنید دارد، در برخی از ایالت‌ها سن اخذ گواهینامه 18 سال است و در برخی دیگر 16 و 17 سال اعلام شده است. بستن کمربند ایمنی برای تمام سرنشینان در کشور استرالیا اجباری است و در صورتی که این اتفاق رخ ندهد افراد جریمه نقدی می‌شوند. در این کشور سبقت از سمت چپ ممنوع است.

در صورتی که شما دارای گواهینامه رانندگی خارج از کشور هستید، در صورتی که بخواهید در این کشور رانندگی نمایید باید در طی سه ماه اولیه ورود به کشور استرالیا برای این کار اقدام نمایید. در صورتی که فرد با ویزای موقت وارد خاک کشور استرالیا شده است، اجازه دارد به مدت 12 ماه با گواهینامه خود رانندگی نماید.

 

موارد ممنوعه استرالیا
در این کشور باید رک باشید تعارف زیاد سبب می‌شود که در مورد شما سوء تعبیر ایجاد شود و دچار مشکل شوید.

شما اجازه فخر فروشی در کشور استرالیا را ندارید به طوری که اگر در محل کار فخرفروشی نمایید، قطعاً از کار بیکار خواهید شد مردم این کشور از بالانشینی بسیار بیزار هستند.

در این کشور در طول روز نباید زیاد پرخوری نمایید به طور کلی مردم کشور استرالیا از پرخوری فراری هستند. این نکته را در نظر بگیرید که در این کشور ساده‌ترین روش‌های موجود برای کار نیز نیاز به تلاش بالایی دارد، بنابراین سعی کنید این موضوع را به طور دقیق ارزیابی نمایید.

ازدواج خارجی‌ها در استرالیا
مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج نیاز به شرایط سنی بالای 18 سال دارد. زن و مرد باید 4 سال با هم زندگی کنند. در نهایت فرد برای درخواست اقامت دائم باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشد.

طلاق در استرالیا به طور کلی نیاز به ارائه مدارک مهمی دارد و افراد باید به مدت حداقل یک سال به دور از هم زندگی کرده باشند.

قوانین استرالیا
در قوانین کشور استرالیا به حقوق انسان‌ها به خصوص کودکان بسیار اهمیت داده می‌شود. کودکان به هیچ وجه نباید مورد آزار و اذیت قرار بگیرند. در صورتی که مورد ضرب و شتم بدنی در اماکن عمومی قرار بگیرند، قطعاً یک جرم بزرگ صورت گرفته است و پرونده‌سازی و جریمه را در بر دارد.

در کشور استرالیا افراد کم‌تر از 16 سال اجازه ازدواج ندارند. افراد بالای 18 سال بدون اجازه پدر و مادر می‌توانند ازدواج کنند.

در کشور استرالیا به‌طور کلی شرایط کافی برای زندگی و رفاه بالایی دیده می‌شود که شاید در ایران این‌طور نباشد. مردم این کشور از ایرانیان شادتر و رک‌تر هستند؛ اما احساسات مردم ایران بیشتر از مردم کشور استرالیا است.

فرهنگ استرالیا
مردم کشور استرالیا اغلب انگلیسی صحبت می‌کنند، اما در بین مردم این کشور لهجه‌های زیادی دیده می‌شود و دستور و نوشتار آن‌ها با هم فرق دارد. در این کشور 250 زبان بومی دیده می‌شود که بسیار عجیب است.

مردم کشور استرالیا زیاد رسمی نیستند، در این کشور عموماً احوالپرسی مستقیم صورت می‌گیرد و افراد با هم دست داده و همدیگر را به اسم کوچک صدا می‌زنند. در زمان ورود به خانه یک شخص برای بار اول و دوم افراد سعی می‌کنند هدیه‌ای در نظر بگیرند.

ارگان‌های مذهبی در کشور استرالیا هنوز هم نقش پررنگی دارد. کلیساهای این کشور نقش کلید در آموزش و سلامت دارند و به طور کلی خدمات رفاهی در این کشور رشد خوبی داشته است.

در زمان ملاقات‌های کاری دو شخص با هم دست می‌دهند و روابط بسیار مودبانه‌ای دارند و سعی می‌کنند به جز سوالات عمومی هیچ سوال خصوصی از هم نپرسند.

در صورت تعاملات روزانه راحت هستند و اینکه در کشور استرالیا افراد همدیگر را به نام کوچک صدا کنند اصلاً موضوع عجیبی نیست. مردم کشور استرالیا در کسب و کار بسیار رک هستن و هیچ تعارفی با هم ندارند.

مردم در کارهای کوچک نیز با هم مشورت می‌کنند و تصمیم گیری‌های جمعی از موضوعات بسیار مهم محسوب می‌شود. مردم این کشور به سادگی به هم نه می‌گویند. در این کشور چیزی به عنوان برتری یک شخص به شخص دیگر دیده نمی‌شود. اعتبار و صمیمیت بخش مهمی از زندگی مردم است.

مهاجر ایران  با تجربه بیش از چند سال در امور مهاجرت و اخذ بورسیه های تحصیلی و برخورداری از تیمی کارآمد و مجرب از وکلا و مشاورین مهاجرت جهت دریافت انواع ویزاها از جمله: اقامت دایم و موقت از کشورهای کانادا،آمریکا،دانمارک،استرالیا،آلمان و کشورهای مختلف دیگر فعال است. مهاجر ایران با فعالیت های متفاوت در حوزه مهاجرت و تاکید بربا اطلاعات کامل کوشش فراوانی در بهبود فرهنگ مهاجرت انجام داده و تا میزان فراوانی در این امر موفق بوده است.
برای مشاوره و راهنمایی دقیق در زمینه های مختلف مهاجرتی فرم ارزیابی مارا پر کرده تا متخصصان ما به طور دقیق و جامع شما عزیزان را راهنمایی کنند.


فرم ارزیابی


شما عزیزان میتوانید از طریق لینک زیر با ما در تماس باشید:


متخصصان مهاجر ایران

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
ثبت نام لاتاری آمریکا