اقامت کاری کشور اتریش

    
تعداد بازدید: 385
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1399/8/10

اقامت کاری کشور اتریش
در حال حاضر اقامت در این کشور از طریق ویزای کار به 2 روش قابل دریافت خواهد بود:

1. ویزای جست و جوی کار
2. ویزای کاری از طریق پیشنهاد شغلی
ویزای جست و جوی کار اتریش
این ویزا اجازه‌ی اقامت ۶ ماهه جهت یافتن کار را در اتریش به افرادی می‌دهد که طبق سیستم امتیاز بندی اداره مهاجرت اتریش امتیاز لازم را به دست بیاورند. این امتیاز برای دسته بندی رشته های مختلف متفاوت است که در ادامه با نحوه کسب این امتیازات آشنا می‌شویم.

این ویزا منطبق با تحصیلات و سوابق فرد متقاضی صادر می‌شود و بازه زمانی دریافت آن در حال حاضر ۱۰-۶ ماه است.

تمامی رشته‌های فنی و مهندسی، پزشکی، پیراپزشکی، علوم طبیعی و انسانی و همین‌طور مالی و مدیریتی و حتی فنی‌حرفه‌ای و کارگری قادر به دریافت اقامت اتریش از این روش خواهند بود.

اقامت اتریش از طریق دریافت پیشنهاد شغلی
ساده‌ترین روش اخذ اقامت اتریش دریافت اقامت از طریق پیشنهاد شغلی است.اگر فرد متقاضی حداقل امتیاز لازم را بیاورد قادر خواهد بود ویزای اتریش را برای ۶ ماه تا ۲ سال دریافت نماید.

بسته به مدت زمان قرارداد کاری سفارت اتریش ویزا صادر خواهد کرد البته هرچقدر قرارداد کاری اولیه اعتبار داشته باشد دولت اتریش ۶ ماه بیشتر به فرد متقاضی ویزا می‌دهد تا شخص بتواند شغل جدیدی بیابد و اقامت خود را تمدید نماید .

به هر طریق که فرد بتواند کار پیدا کند و مالیات پرداخت نماید موفق به دریافت کارت قرمز-سفید-قرمز اتریش خواهد شد.

کارت قرمز-سفید-قرمز اتریش معادل کارت سبز ایالات متحده آمریکا (GREEN CARD) می‌باشد که همان اجازه‌ی کار و زندگی در اتریش و اجازه‌ی تردد در کشورهای عضو اتحادیه اروپا ست و2 سال اعتبار دارد و پس از آن ۲ سال دیگر تمدید و سپس اقامت دائم اخذ خواهد شد.

امتیازبندی ویزای در جستجوی کار اتریش
در این برنامه سن، مدارک تحصیلی در اتریش و سابقه کاری شما از پارامترهایی است که در بازه‌های مختلفی به آن امتیازات متفاوتی تعلق می‌گیرد:

 

اجازه کار در کشور اتریش
پس از پشت سر گذاشتن این مرحله و یافتن کار و انعقاد قرارداد کار، مدارک فرد جهت صدور اجازه کار به اداره کار مربوطه ارسال خواهد شد و پس از موافقت قانونی اداره کار، کارت قرمز سفید قرمز اتریش (Red-White-Red) برای فرد صادر می شود. این کارت ترکیبی از اجازه اقامت و اجازه ویزای جست و جوی کار اتریش برای افراد واجد شرایط می باشد. دارندگان این کارت با در دست داشتن آن، قادر خواهند بود که به صورت نامحدود جهت ویزای جست و جوی کار اتریش مبادرت کنند. آنها حتی بدون نیاز به در خواست جدید نیز می توانند کارفرمای خود را در هر زمان عوض کنند. صاحبان کارت Red-White-Red اگر به صورت مداوم در طول ۱۲ ماه گذشته، حداقل ۱۰ ماه را مشغول به کار باشد می تواند برای اخذ کارت Red-White-Red Plus در این کشور اقدام کند. این نوع کارت یک پله بالا تر از کارت قبلی است

ویزای همراه در ویزای در جستجوی کار اتریش
این کشور به افرادی که هنوز موفق به یافتن شغل و انعقاد قرارداد نشده‌اند اجازه ورود همراهانشان (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) را نمی‌دهد. ولی پس از انعقاد قرارداد کار و دریافت کارت Red-White-Red می‌توانند جهت انتقال اعضای خانواده به اتریش اقدام کنند. اعضای خانواده هنگام الحاق باید سطح زبان آلمانی آنها حداقل در حد مبتدی باشند. البته افرادی نیز از این قاعده مستثنی هستند و نیازی به اثبات مهارت های زبان آلمانی ندارند.

فرد پس از ۵ سال کار کردن در آن حرفه و پرداخت مالیات و سایر شرایط دیگر، قادر به اخذ اقامت دائم اتریش خواهد بود. ویزای جستجوی کار اتریش یکی از محبوب‌ترین انواع ویزای کار در اروپا می‌باشد.

برای دریافت ویزای اتریش گرفتن اجاره نامه تایید شده لازم است.

تایید مدارک تحصیلی کاملا توسط سفارت انجام می‌شود.

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
ثبت نام لاتاری آمریکا