استقبال کانادا از ۱۱۰۰۰ مهاجر در آگوست ۲۰۲۰

    
تعداد بازدید: 377
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1399/7/23

طبق جدیدترین داده ها، کانادا در آگوستی که سپری شد از 11,315 مقیم دائم جدید استقبال کرده است. این در حالیست که در ماه قبل از آن یعنی جولای کانادا 13,645مقیم دائم جدید را پذیرفته بود. علاوه بر کمتر شدن تعداد مهاجران در ماه آگوست نسبت به ماه جولای، مجموع مهاجران کانادا در آگوست 2020 نسبت به آگوست سال قبل 31,600 نفر کمتر بوده است. علت این کاهش چشمگیر، کروناست چرا که کانادا از ماه مارس سال جاری محدودیت های سفر را برای جلوگیری از نفود و گسترش این ویروس اعمال کرده است.

قبل از همه گیری کرونا، کانادا قصد داشت در سال 2020 مشابه سال قبل از 341,000 مهاجر جدید استقبال کند. از ژانویه تا آگوست 2020، کانادا از 128,400 مهاجر و مقیم دائم استقبال کرده است. بر اساس روند جاری به نظر می رسد نرخ جذب مقیم دائم کانادا امسال برای نخستین بار از سال 1999 تا کنون با کاهش 200 هزار نفری مواجه شود. باید به یاد داشت که کاهش سطح جذب مهاجر موقتی است و تابعی است از محدودیت های سفر و سایر اختلالات کرونایی. کانادا همچنان خود را متعهد به استقبال از مهاجران بیشتر می داند.

اولین نشانه این تعهد، تداوم برگزاری پذیرش های اکسپرس انتری و برنامه مهاجرت استانی طی همه گیری کروناست. پذیرش های اکسپرس انتری که هر دو هفته یک بار برگزار می شود همچنان ادامه دارد و کانادا در فصل سوم 2020 در صدور دعوتنامه برای متقاضیان مهاجرت به عنوان اسکیلدورکر رکوردشکنی کرده است. همچنین گفتنی است برنامه مهاجرت استانی بسیار فعال است و استان هایی نظیر جزیره پرنس ادوارد، نوا اسکوشا، انتاریو، ساسکاچوان، آلبرتا و بریتیش کلمبیا پذیرش های مرتبط با برنامه مهاجرت استانی خود را برگزار کرده اند. استان کبک هم که سیستم مهاجرتی خاص خود را دارد هفته ی پیش بزرگترین پذیرش خود طی یک سال اخیر را برگزار کرد.

اما در ماه سپتامبر دولت کانادا مهاجرت را به عنوان اولویت کلیدی برای حمایت از اقتصاد کانادا پس از پایان یافتن همه گیری کرونا اعلام کرد. و همانطور که حتما در وبسایت و شبکه های اجتماعی ویزا موندیال خوانده اید، برنامه اسپانسرشیپ والدین و پدربزرگ و مادربزرگ ها را بازگشایی کرد. اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در بیانیه ای که به مناسب بازگشایی برنامه اسپانسرشیپ والدین خود صادر کرده گفته است که در سال 2021 تا سقف 30,000 درخواست اسپانسرشیپ را خواهد پذیرفت. با توجه به اینکه مهاجرانی که از طریق اسپانسرشیپ والدین وارد کانادا می شوند معمولا 6 درصد تمام مهاجرانی را که همه ساله وارد کانادا می شود در بر می گیرد هدف کانادا برای سال 2021 نشانه ای دیگر از تعهد راسخ کانادا برای استقبال از بیش از 300,000 مهاجر طی سال آینده و پس از آن است.

در اواخر ماه جاری کانادا برنامه سطوح مهاجرت 2021-2023 را اعلام خواهد نمود. بدین ترتیب مشخص خواهد شد که برنامه های مهاجرتی کانادا برای دنیای پساکرونا چگونه خواهد بود. گفتنی است با اینکه تعداد مقیما ندائم کانادا طی ماه آگوست کاهش چشمگیر داشته و کرونا احتمالا سطح ورود تازه واردان را همچنان پایین نگه خواهد داشت می توان از سال بعد انتظار بازگشت قابل ملاحظه درسطح ورود مهاجران کانادا را داشت.

مهاجر ایران  با تجربه بیش از چند سال در امور مهاجرت و اخذ بورسیه های تحصیلی و برخورداری از تیمی کارآمد و مجرب از وکلا و مشاورین مهاجرت جهت دریافت انواع ویزاها از جمله: اقامت دایم و موقت از کشورهای کانادا،آمریکا،دانمارک،استرالیا،آلمان و کشورهای مختلف دیگر فعال است. مهاجر ایران با فعالیت های متفاوت در حوزه مهاجرت و تاکید بربا اطلاعات کامل کوشش فراوانی در بهبود فرهنگ مهاجرت انجام داده و تا میزان فراوانی در این امر موفق بوده است.
برای مشاوره و راهنمایی دقیق در زمینه های مختلف مهاجرتی فرم ارزیابی مارا پر کرده تا متخصصان ما به طور دقیق و جامع شما عزیزان را راهنمایی کنند.


فرم ارزیابی


شما عزیزان میتوانید از طریق لینک زیر با ما در تماس باشید:


متخصصان مهاجر ایران

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
ثبت نام لاتاری آمریکا