اخرین وضعیت مهاجرت و اخذ ویزا و لاتاری امریکا برای ایرانیان

    
تعداد بازدید: 342
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1399/6/24

متاسفانه افراد شیاد با دادن اطلاعات غلط در ماهواره و تلویزیون قصد دارند از نا اگاهی ایرانیان سو استفاده کنند متاسفانه ایرانیان عزیز زیاد اهل تحقیق نیستند و ندانستن زبان انگلیسی مشکل ایرانیان عزیز را چند برابر میکند و ناچارا رو به اگهی های دلالان مهاجرتی میبرند و اطلاعات نادرست دریافت میکنند.

فرمان (( بن )) و جلوگیری از ورود مهاجر دونالد ترامپ که به تایید دیوان عالی امریکا رسیده است چیست ؟
این فرمان برای تمام افرادی که برای ورود به آمریکا نیازمند ویزا هستند (به استثنا ویزاهای تحقیقاتی و دانشجویی) اجرا می شود و داشتن خویشاوند نزدیک در آمریکا یا رابطه کاری با شرکت های آمریکایی هم باعث معافیت از ممنوعیت صدور ویزا نمی شود.
این قانون جدید شامل تمامی ملیت ها و مردم تمامی کشور ها میشود .
در این فرمان ٥ کشور منجمله مردم کشور ایران از ورود به کشور امریکا (( منع )) شده اند !
در این فرمان ایرانیانی که میخواهد در این کشور تحصیل کنند و تابعیت و پاسپورت دوم دارند تحت شرایط خاصی اجاره ورود دارند.
در این فرمان ایرانیان تا اطلاع ثانوی ممنوع الورود به امریکا هستند.

در این قانون به زبان ساده امده است :
کشور ایالات متحده امریکا شرایط و مقرارات سختگیرانه برای ورود مهاجر به این کشور ٣٢٠ میلیون نفری اتخاذ میکند و شرایط خاص و محدودیت ویژه ای برای پناهندگان ایجاد میکند به نحوی که تعداد کمی پناهنده خواهد پذیرفت و هر شهروندی از هر جای دنیا که بخواهد وارد امریکا شود و ویزای مهاجرتی و اقامتی دریافت کند و در امریکا زندگی کند باید ثابت کند که حضور این شخص بر ضد منافع ایالات متحده امریکا نیست و بلکه این شخص میتواند انسان مفیدی برای اجتماع و اقتصاد امریکا باشد !
دقیقا قسمت سخت و پیچیده این فرمان همین است که شخص متقاضی جهت زندگی و اقامت در امریکا باید نشان دهد که حضورش میتواند به منافع ملی امریکا کمک کند . از جهت پکیجی از طرف اداره مهاجرت پیشنهاد شده است که (( ویور )) نام دارد .
ویوئر viewer فرم خاصی ندارد . ویوئر مدارک تحصیلی ، کاری ، اجتماعی و وضعیت حساب بانکی و توانایی های شخصی و اجتماعی و هنری و کاری شماست که باید تمیز و مشخص و مرتب به افیسر اداره مهاجرت ارائه بدهید .
افیسر اداره مهاجرت میتواند بر اساس این تجربیات شما تشخیص دهد که شما انسان مفیدی برای جامعه و کشور امریکا هستید یا خیر
هیچ اصل و اصولی هم بر این بررسی وجود ندارد و تمامش به تشخیص أفسر پرونده است !
البته وکلای معتبر در امریکا برای تهیه پکیج ویوئر به شما کمک میکنند و با دریافت مبلغی ویوئر شما را تکمیل میکنند .
ولی باز هم تاکید میکنم ، حتی اگر ویوئر خوب و مدارک عالی داشته باشید معنیش این نیست که حتما به شما ویزا و اجاره ورود به امریکا میدهند !
أفسر پرونده شما حتی ممکن است ویوئر شما را نگاه هم نکند و پرونده شما را رد کند !
ارائه پکیج ویوئر فقط ممکن است به شما جهت قبول شدن پرونده کمک کند .

نکته دوم !
ورود ایرانیانی که پاسپورت ایرانی دارند و دارای خویشاوند نزدیک یا رابطه کاری با اشخاص آمریکایی به آمریکا هم ممنوع است.
• امکان صدور ویور برای این افراد در متن دستور پیش بینی شده اما عملا در شرایط فعلی شانس زیادی برای دریافت ویور و ویزا وجود ندارد.
• صدور ویزاهای دانشجویی و تحقیقاتی متوقف نشده است اما ممکن است زمان بیشتری برای چک های امنیتی لازم باشد.
• افراد دارای گرین کارت به شرط رعایت سایر مقررات مشکلی برای تردد ندارند.
• افراد دارای Advance parole مشکلی برای بازگشت به آمریکا نخواهند داشت.
• افراد دوتابعیتی ( کسانی که پاسپورت دیگری به غیر از پاسپورت ایرانی دارند ) یا به زبان ساده کسانی که دو تابعیتی و پاسپورت دوم غیر ایرانی دارند به شرط سفر با پاسپورت غیرایرانی مشکلی نخواهند داشت.

توضیح مهم:
در این بخش از فرمان و قانون جدید مهاجرت توضیح داده شده است که ایرانی که دارای تابعیت دوگانه هستند و پاسپورت دیگری به غیر از پاسپورت ایرانی دارند ، شامل بن (( پنج کشور ممنوع الورود )) به امریکا نمی شود ، منوط بر اینکه در کشور دیگه ای به غیر از ایران اقامت داشته باشند . و بتوانند ویوئر و حساب بانکی و مدارک لازم را به سفارت امریکا در همان کشور محله سکونت ارائه دهند .
شایان ذکر است که ایرانیانی که دارای پاسپورت و تابعیت کشور دیگری هستند و در حال حاضر در ایران زندگی میکنند نیز میتوانند برای انواع ویزا جهت ورود به امریکا اقدام کنند ولی شانس انها از گروه اول کمتر است
افراد دارای اقامت دائم کانادا می توانند تقاضای Waiver را همراه درخواست ویزا به سفارت آمریکا تحویل دهند اما احتمال دریافت ویزا برای این دسته از افراد هم زیاد نیست‌. بنابراین با داشتن ویزای اقامت کانادا نیز شما نمیتوانید به راختی به امریکا سفر کنید .
• هیچ ویزایی که تاکنون صادر شده ابطال نخواهد شد و کسانی که ویزای معتبر دارند می توانند بدون مشکل وارد آمریکا شوند.
ممنوعیت های فعلی به احتمال زیاد تا زمانی که دولت ایران با دولت آمریکا همکاری لازم و کافی انجام ندهد باقی خواهد ماند.
• رسیدگی به پرونده هایی که در USCIS است متوقف نخواهد شد.
رسیدگی به درخواست های ایرانیانی که داخل آمریکا هستند و نیازی به صدور ویزا ندارند، مانند افرادی که درخواست شهروندی خود را ارسال کرده اند یا افرادی که برای دریافت گرین کارت از داخل آمریکا اقدام کرده اند، ادامه خواهد داشت.

دقت کنید:
ویزا های توریستی و گردشگری ، ترانزیت ، خویشاوندی ، هنرمندان ، افراد خاص و ورزشکاران ، مشاهیر و مخترعین و مکتشفین ، ازدواج ، پناهندگی ویزاهای کاری و تخصصی تا طلاع ثانوی برای ایرانیان تحت هیچ (( صادر )) نمیشود و این نوع ویزاها جواب داده نمیشود

تحریم های مالی و مسائلی که باید ایرانیان مقیم جدید و قدیم امریکا بدانند :
این موارد شامل ایرانیان دارای اقامت و دارندگان پاسپورت و تابعیت امریکا میشود :
تحریم ها و خطرات قانونی در امور مالی که ایرانیان ساکن امریکا و مهاجرینی که میخواهند اقدام کنند باید بدانند
سازمان نترل دارائی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC) فهرست جدید بانک هایی که تحت تحریم قرار گرفته اند را منتشر کرد. اگر در این بانک ها تحت هر عنوانی حساب دارید و ساکن امریکا هستید لازم است فورا حساب خود را مسدود کنید و اگر پرونده شما در جریان است نباید پرینت حساب بانکی و دارایی خود را از این بانکها اعلام کنید :
- بانک سینا
- بانک پارسیان
- بلنک ملت
- بانک مهر اقتصاد

همچنین چندین شرکت بزرگ از جمله تراکتورسازی تبریز و فولاد مبارکه اصفهان نیز به فهرست شرکت های تحت تحریم اضافه شده اند و افراد مقیم آمریکا که به هر نوع سهام این این شرکت ها را در اختیار دارند باید نسبت به انتقال سهام خود اقدام کنند.
و کسانی که کارمند و یا از مدیران این شرکتها هستند نمیتوانند به امریکا مهاجرت کنند .

نکاتی در رابطه با انتقال پول و سرمایه از ایران به آمریکا:
۱- هرگونه نقل و انتقال پول بین ایران و آمریکا باید در چهارچوب مجوزهای سازمان OFAC یعنی اداره خزانه داری امریکا انجام شود .
کم یا زیاد بودن مبلغ مورد انتقال تاثیری در این موضوع ندارد .

۲- اعلام مبلغ مورد انتقال به آمریکا در فرودگاه به مقامات گمرکی هیچ ارتباطی با مساله تحریم ها ندارد و به معنای دریافت مجوز OFAC نیست.

۳- لزوم رعایت مقررات تحریم ها ارتباطی به مبلغ مورد نقل و انتقال ندارد و کمتر یا بیشتر از ۱۰ هزار دلار بودن مبلغ بی ارتباط با مساله تحریم ها است.

۴- داشتن حساب بانکی در ایران بویژه حساب هایی که سود سپرده پرداخت می کنند سرمایه گذاری در ایران محسوب می شود و نقض قوانین OFAC است.

۵- حواله پول به معنای اینکه مبلغی در ایران یا هر کشور دیگری به صرافی ها یا افراد داده شود و بدون امکان ردیابی منشا پول معادل آن در آمریکا به حساب شخص واریز شود، غیرقانونی است. حتی اگر مجوز OFAC را برای انتقال پول دارید باید مبلغ مورد نظر را از طریق یکی از بانک هایی که در لیست تحریم های مالی ایران نیست به یک بانک در کشور ثالث منتقل کنید و از طریق آن بانک به حسابتان در آمریکا واریز کنید. حواله های عرفی که قابل ردیابی نیستند علاوه بر نقض مقررات تحریم ها، مقررات مبارزه با پولشویی را هم نقض می کنند.

۶- داشتن هر نوع کسب و کاری در ایران از جمله داشتن سهام یا سهم الشرکه شرکت ها در ایران نقض مقررات OFAC است.

۷- اینکه افرادی را سراغ دارید که بدون رعایت مقررات تحریم ها مبالغ مختلفی را به آمریکا آورده اند یا دارای کسب و کار در ایران هستند و تاکنون دچار مشکل نشده اند دلیل قانونی یا امن بودن روش های آن ها نیست.

مقامات مسئول اجرای قوانین تحریم ها عوامل مختلفی را برای شروع پیگرد قانونی افراد مدنظر قرار می دهند. به علاوه سیستم بانکی آمریکا هم فیلترهای مخصوص به خود را برای شناسایی و گزارش موارد مشکوک به پولشویی و نقض تحریم ها دارند. ممکن است به دلایل مختلفی با بسیاری از موارد نقض تحریم ها برخورد قانونی نشود اما مجازات ها و تبعات نقض تحریم ها بسیار سنگین است و هنگامی فرد مورد تعقیب قانونی قرار بگیرد هزینه های بسیار هنگفتی را متحمل خواهد شد.

۸- دریافت مجوز افک ارتباطی به خروج ارز از ایران ندارد و شما قبل از انتقال پول باید از اینکه طبق قوانین ایران می توانید پول خود را از آن کشور خارج کنید مطمئن شوید. موارد زیادی از کلاهبرداری توسط افراد مدعی داشتن حساب و صرافی در کشورهایی مانند مالزی و ترکیه گزارش شده است.

وضعیت لاتاری برای ایرانیان
وضعیت لاتاری امریکا برای ایرانیان در شرایط فعلی 2020 و 2021
ایرانیانی که در این قرعه‌کشی انتخاب می شوند، چنانچه خارج از آمریکا باشند( ساکن ایران باشند ) و یا در کشورهای همسایه ایران مقیم باشند همانند ترکیه و امارات و برای ورود به آمریکا نیازمند ویزا باشند، در وضعیت فعلی بخت چندانی برای دریافت ویزا و مهاجرت به آمریکا ندارند.
اگر داخل آمریکا هستید و با ویزای موقت و یا توریستی زندگی میکنید حتما در لاتاری شرکت کنید

قوانین گرین کارت
خلاصه مقررات مربوط به مسافرت ایرانیان دارندگان گرین کارت به خارج از آمریکا:
اقامت بیش از یک سال در خارج از آمریکا باعث می شود زمان اقامت در آمریکا تا پیش از خروج قابل محاسبه برای درخواست شهروندی نباشد. هیچ گونه عذر و دلیلی نیز در این رابطه قابل پذیرش نیست.
- اقامت بیش از 6 ماه خارج از آمریکا هم تاثیر مشابهی دارد با این تفاوت که در این حالت می توانید با ارائه مدارک و دلایل کافی اثبات کنید که قصد ترک اقامت و وابستگی به آمریکا را نداشته اید. اگر نتوانید مدارک لازم برای اثبات این موضوع را تهیه کنید، تنها پس از گذشت ۴ سال و ۶ ماه از تاریخ بازگشت از این سفر می توانید برای دریافت شهروندی اقدام کنید.
- اقامت طولانی کمتر از ۶ ماه به نحوی که زمان حضور در آمریکا کمتر از زمان سپری شده در خارج باشد هم ممکن است مشکل ساز باشد.
- گرفتن Reentry permit هیچ تاثیری بر حفظ سوابق اقامت شما به منظور تکمیل ۵ سال اقامت لازم برای درخواست شهروندی ندارد و اگر با Reentry permit هم بیش از ۶ ماه خارج از آمریکا بمانید سوابق اقامت شما قابل محاسبه برای دریافت شهروندی نیست.
- اگر سوابق اقامت خود در آمریکا را به دلیل اقامت طولانی خارج از کشور از دست داده اید، ممکن است با استفاده از قانون مشهور به یکسال منهای یک روز بتوانید ۳۶۴ روز از مدت از دست رفته را بازیابی کنید.
- اگر اقامت بیش از یک سال خارج از آمریکا داشته اید قبل از ارسال درخواست شهروندی خود با یک وکیل مهاجرتی مشورت کنید تا در معرض خطر از دست دادن گرین کارت پس از رد درخواست شهروندی قرار نگیرید.

خلاصه مقررات درخواست گرین کارت برای پدر و مادر:
۱- صرفا افرادی که دارای شهروندی آمریکا هستند حق درخواست اقامت دائم یا همان گرین کارت را برای والدین خود دارند. افرادی که هنوز شهروند آمریکا نشده اند نمی توانند برای مهاجرت والدینشان به آمریکا اقدامی انجام دهند.
۲- اگر والدین شما با هر نوع ویزایی در داخل آمریکا باشند می توانید از طریق پروسه Adjustment of Status برای آن ها درخواست اقامت دائم و گرین کارت بدهید. در این صورت می توانید فرم های I-130 و I-485 را همراه با اظهارنامه حمایت مالی و درخواست اجازه کار و advance parole به صورت یکجا ثبت کنید. در این حالت والدین شما نمی توانند قبل از دریافت advance parole از آمریکا خارج شوند‌. دریافت این مدرک معمولا بین ۴ تا ۶ ماه طول می کشد.
مقررات تراول بن تاثیری بر پرونده های adjustment of status ندارد.
۳- اگر والدین شما خارج از آمریکا هستند باید با ارسال فرم I-130 روند مهاجرتی آن‌ها را از طریق Consular Processing انجام دهید که حدودا یک سال طول خواهد کشید. در این حالت والدین فرد برای دریافت ویزای مهاجرتی باید به سفارتخانه‌های آمریکا مراجعه کنند.

 

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
ثبت نام لاتاری آمریکا