اخذ تابعیت دوگانه در بهترین کشورها

    
تعداد بازدید: 386
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1399/6/16

اخذ تابعیت دوگانه در بهترین کشورها
داشتن تابعیت دوم گامی به سوی آزادی بیشتر است. اخذ تابعیت دوگانه استقلال و آزادی عمل بیشتری را به افراد می‌دهد؛ این آزادی بیشتر می‌تواند، در حوزه‌ی تغییر سبک زندگی یا اجازه‌ی ورود به کشورهای مختلف و تجربه ی مسافرت‌های پی در پی باشد. به هر حال تصور اینکه تابعیت یک کشور دوم را داشته باشید، بدون اینکه تابعیت سرزمین مادری خود را از دست بدهید؛ برای افرادی که قصد مهاجرت دارند؛ یک رویای شگفت انگیز خواهد بود؛ اما همه‌ی کشورها حق تابعیت دوگانه را برای شهروندان و یا مهاجرین خود قائل نیستند؛ به عبارتی افراد در تعدادی از این کشورها فقط حق داشتن یک تابعیت را دارند و با گرفتن تابعیت کشور دیگر، تابعیت سرزمین خود و یا کشوری که تابع آن هستند؛ را از دست می‌دهند و یا بالعکس.


اهمیت اطلاع از تابعیت دوگانه
داشتن تابعیت دوگانه برای بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت دارند؛ امر خوشایندی است. به همین جهت داشتن اطلاعات کامل در مورد تابعیت دوگانه و کشورهایی که از این قانون حمایت می‌کنند؛ برای مهاجرین از اهمیت خاصی برخوردار است. لازم است بدانید؛ که در طی چند سال اخیر تعداد کشورهایی که از قانون تابعیت دوگانه پیروی می‌کنند؛ در حال افزایش هستند؛ اما باز هم تعدادی از کشورها وجود دارند؛ که تابعیت دوگانه را ممنوع می‌دانند.
تابعیت دوگانه در شاخص‌ترین کشورها
نیوزلند(New Zealand)
نیوزلند اجازه‌ی تابعیت دوگانه و حتی چند تابعیتی را به شهروندان می‌دهد. این کشور در قاره‌ی اقیانوسیه قرار دارد. با اخذ تابعیت دوگانه‌ی نیوزلند افراد می‌‌توانند، به صد و شصت و سه(۱۶۳) کشور دنیا بدون نیاز به ویزا سفر کنند.
دانمارک(Denmark)
در سال ۲۰۱۵ میلادی، دولت دانمارک قانونی را تصویب کرد؛ که براساس آن دانمارک از قانون تابعیت دوگانه پیروی می‌کند. این بدان معناست؛ که افراد برای تبدیل شدن به شهروند دانمارک، لازم نیست؛ تابعیت قبلی خود را از دست بدهید.
ایتالیا(Italy)
براساس قوانین فعلی ایتالیا شهروندان و یا مهاجرین می‌توانند، تابعیت دوگانه و حتی تابعیت چندگانه‌ی ایتالیا را داشته باشند؛ این بدان معنی است؛ که با اخذ تابعیت ایتالیا، تابعیت قبلی اشخاص لغو نخواهد شد.

تعدادی از کشورها وجود دارند؛ که به شهروندان و یا مهاجرین خود اجازه تابعیت دوگانه را می دهند؛ مهمترین آنها را در جدول قرار می‌دهیم.

سایر کشورهای دوگانه

اخذ تابعیت دوگانه با شرایط خاص
کشورهایی که تابعیت دوگانه را فقط با‌توجه به شرایط و قوانین خاص برای مهاجرین و یا شهروندان خود صادر می‌کنند.به عبارتی این کشورها برای صدور تابعیت دوگانه قوانین ویژه‌ای دارند. گاهی قوانین آنها بسیار سخت‌گیرانه و غیر قابل دست‌یابی است.

اخذ تابعیت دوگانه در این کشورها غیر ممکن است.
تعدادی از کشورها وجود دارند؛ که از قانون تابعیت دوگانه حمایت نمی‌کنند؛ به این معنی که یکی از قوانین گرفتن تابعیت این کشورها لغو تابعیت قبلی افراد است.

مزایای شهروندی دوگانه
پاسپورت بعضی کشورها به شهروندان امکان مسافرت به هر کشوری را نمی دهند؛ و تعداد کشورهای قابل دسترس این پاسپورت‌ها محدود است. در مقابل پاسپورت برخی دیگر از کشورها به اندازه‌ی کافی قدرتمند بوده و به شهروندان امکان مسافرت به نقاط مختلف جهان را می‌دهد. اخذ تابعیت دوگانه ی یک کشور که پاسپورت آن از قدرت زیادی برخوردار است؛ ساده ترین راه حل این مشکل است. این امر می‌تواند، برای بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت و گشت و گذار در سایر نقاط جهان را دارند؛ از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد.

کسب و کار
به دست آوردن تابعیت دوم، درهای زیادی را برای پیشرفت کاری به روی افراد باز می‌کند. افراد می‌توانند با داشتن تابعیت دوم از فرصت‌های شغلی دو کشور استفاده کنند؛ آنها می‌توانند با مقایسه‌‍‌ی فاکتورهای مختلف کاری و مقدار درآمد هر دو کشور، بهترین انتخاب را برای آینده‌ی کاری خود داشته باشند.

بهترین شرایط مالیاتی
یکی دیگر از مزیت‌های داشتن تابعیت دوگانه که اغلب برای سرمایه‌گذارها اهمیت زیادی دارد؛ سرمایه‌گذاری در کشوری است؛ که از نظام مالیاتی مناسب تری برخوردار است. بنابراین داشتن تابعیت دوگانه حق انتخاب سرمایه‌گذارها را افزایش می‌دهد؛ و این امکان را برای آنها فراهم می‌کند؛ تا در کشوری اقدام به سرمایه‌گذاری کنند؛ که قوانین مالیاتی مناسب‌تری دارد.

امنیت روانی
اخذ تابعیت دوگانه در شرایط نا‌پایدار کنونی جهان می‌تواند، امنیت روانی بسیاری برای افراد فراهم کند؛ چرا که با بهم ریختن اوضاع سیاسی، اقتصادی و اجتماعی یک کشور افرادی که تابعیت دوگانه دارند؛ می‌توانند، به دیگر کشور مهاجرت کنند و از شرایط مناسب کشور دوم بهره‌مند شوند.
افراد با داشتن تابعیت دوم می‌توانند؛ در صورت بروز هرگونه بی‌ثباتی اجتماعی، سیاسی و یا اقتصادی به کشور دوم مهاجرت کنند. کشوری که اوضاع مناسب‌تر و آرام‌تری دارد؛ این کشور می‌تواند، سرزمین مادری شخص و یا کشوری باشد که تابعیت آن را گرفته است. به هرحال داشتن تابعیت دوگانه امنیت روانی و ذهنی زیادی را برای افراد فراهم می‌کند.

ارتقای کیفیت زندگی
با‌توجه به تابعیت دوگانه‌ی کشوری که اشخاص به دست می‌آورند؛ کیفیت زندگی آنها تغییر خواهد کرد. چراکه اخذ تابعیت دوم این امکان را برای اآنها فراهم می‌کند؛ تا از امکانات رفاهی، بهداشتی و آموزشی یک کشور دیگر نیز بهره‌مد شوند. به همین جهت افراد با اخذ تابعیت دوگانه‌ی یک کشور بهتر، قادر خواهند بود، سطح کیفیت زندگی خود را تغییر دهند.
با توجه به تابعیت دومی که افراد اخذ می‌کنند؛ شرایط دسترسی آنها به امکانات رفاهی و اجتماعی تغییر پیدا می‌کند؛ اما در اغلب اوقات اخذ تابعیت دوم منجر به ارتقای سطح کیفیت زندگی افراد شده و فرصت‌های بهتری را در یک کشور دیگر در اختیار آنها قرار می‌دهد.


مزیت دادن تابعیت دوگانه برای کشورها
تابعیت دوم برای دولت ها نیز منافعی را در پی دارد. یکی از بارزترین منافع دادن حق تابعیت دوم جذب سرمایه گذار خارجی است. دولت ها با استفاده از این روش می‌توانند، سرمایه گذارهای خارجی را به کشور خود جذب کنند؛ یکی دیگر از مزایای دادن تابعیت دوم تامین نیروی انسانی مورد نیاز کشور است؛ که معمولا از آن به عنوان جذب سرمایه‌ی انسانی نام می‌برند. علاوه بر موارد ذکر شده دادن تابعیت دوگانه موجب تنوع ژنتیکی در میان شهروندان یک کشور می‌شود و به سلامت و بهداشت جامعه در آینده کمک می‌کند.

 

مهاجر ایران  با تجربه بیش از چند سال در امور مهاجرت و اخذ بورسیه های تحصیلی و برخورداری از تیمی کارآمد و مجرب از وکلا و مشاورین مهاجرت جهت دریافت انواع ویزاها از جمله: اقامت دایم و موقت از کشورهای کانادا،آمریکا،دانمارک،استرالیا،آلمان و کشورهای مختلف دیگر فعال است. مهاجر ایران با فعالیت های متفاوت در حوزه مهاجرت و تاکید بربا اطلاعات کامل کوشش فراوانی در بهبود فرهنگ مهاجرت انجام داده و تا میزان فراوانی در این امر موفق بوده است.
برای مشاوره و راهنمایی دقیق در زمینه های مختلف مهاجرتی فرم ارزیابی مارا پر کرده تا متخصصان ما به طور دقیق و جامع شما عزیزان را راهنمایی کنند.


فرم ارزیابی


شما عزیزان میتوانید از طریق لینک زیر با ما در تماس باشید:


متخصصان مهاجر ایران

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
ثبت نام لاتاری آمریکا