اقامت تحصیلی کانادا

    
تعداد بازدید: 1214
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1399/5/22


امروزه بسیاری از افراد خواهان ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر در سطح جهانی هستند . دانشگاه های کشور کانادا از جمله دانشگاههایی است که به دلیل اعتبار جهانی و رفاه اجتماعی بیشترین متقاضی مهاجرت را دارد . کشور کانادا در شمال قاره آمریکا قرار دارد و بعد از روسیه بزرگترین کشور جهان است و در مقایسه با دیگر کشورها جمعیت کمی دارد و از جمله مهاجرپذیرترین کشورها است . به دلیل سطح علمی وآموزشی عالی دراین دانشگاه ها ، هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر جهان متقاضی اخذ ویزای تحصیلی کانادا می باشند .
عزیزانی که موفق به کسب بورسیه تحصیلی در کشور کانادا می شوند میتوانند از شرایط تحصیل رایگان در این کشور استفاده کنند . از شهرهای مهم کانادا می توان به تورنتو، ونکور، مونتریال، کلگدی، ادمونتون، کبک و لوتاوا اشاره کرد . راه های مهاجرت به کانادا از طریق اخذ ویزای کار ، سرمایه گذاری و تحصیل در می باشد .
شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در کانادا
تحصیل در کانادا تا مقطع دیپلم به صورت اجباری می باشد که دانش آموزان بعداز گذراندن این 12 سال تحصیلی موفق به اخذ مدرک دیپلم می شوند و می توانند وارد دانشگاه شوند بنابراین فرد برای ادامه تحصیل می بایست شرایط اخذ پذیرش در این دانشگاه ها را داشته باشد . در کالج ها رشته های کاربردی و فنی و حرفه ای تدریس می شود و زبان تحصیل آنان انگلیسی نیز می باشد . در واقع تحصیل در کانادا در این مقطع به زبان انگلیسی می باشد و در پایان به دانشجویان مدرک فارغ التحصیلی کالج داده می شود . در این دانشگاه ها مقاطع کارشناسی ،کارشناسی ارشد و دکترا گذرانده می شود و مدرک علمی دانشگاه به دانشجویان اعطا می شود .
از شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه های کانادا معدل و نمرات سال آخر دبیرستان دانش آموزان است . زبان تدریس در اغلب دانشگاه های کانادا انگلیسی و از این رو دانشجویان می بایست مدرک زبان آیلتس حداقل 6 را داشته باشند . یکی از دانشگاه های کانادا دانشگاه کبک می باشد که بیش از 87000 دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند .


شرایط تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی کانادا
برای تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه های کانادا ، متقاضی می بایست مدرک دیپلم با معدل حداقل 14 را داشته باشد البته پذیرش در بعضی رشته های تحصیلی در دانشگاه های ممتاز نیازمند معدل بالای 15 می باشد لذا داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل 6 یا تافل جهت پذیرش در دانشگاه الزامی است . لازم به ذکر است دانشجویانی که مدرک زبان ندارند می بایست دوره های آموزشی زبان انگلیسی را در دانشگاه سپری کنندکه ممکن است یک یا دو ترم زمان ببرد زیرا تحصیل درکانادا بدون مدرک زبان دانشجویان را با مشکل مواجه می سازد .
هزینه تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه های کانادا در سال مبلغی حدود 14000 تا 18000 دلار می باشد که این مبلغ با توجه به دانشگاه متغیر است . در مقطع لیسانس ، دانشجویانی که معدل بالا دارند کمک هزینه تحصیلی بین 1500 تا 9000 دلار در سال را دریافت می کنند .
در مقطع فوق لیسانس هزینه های تحصیل برای هرسال بیش از 6000 تا 9000 دلار می باشد که البته در این مقطع برای دانشجویان بین المللی و دانشجویانی که مدرک دانشگاهی کشورهایی غیر از آمریکا و کانادا را دارند گرفتن کمک هزینه تحصیلی و پرداخت هزینه زندگی دانشجویی در کانادا بسیار مشکل است .

شرایط تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد کانادا
دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس دانشگاه های کانادا می بایست مدرک کارشناسی 4 ساله با معدل بالای 14 و توصیه نامه از اساتید مقطع لیسانس خود و مدرک زبان تافل یا آیلتس 6.5 را داشته باشند . لازم به ذکر است که اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد برای آن دسته از دانشجویانی که مدرک زبان ندارند در اغلب موارد امکان پذیر نمی باشد . در اکثر دانشگاه های کانادا به دانشجویان مقطع فوق لیسانس کمک هزینه تحصیلی داده نمی شود البته در برخی از دانشگاه ها با توجه به شرایط دانشجو بعد از طی کردن سال اول تحصیلی یا در بعضی مواقع از همان سال اول به دانشجو کمک هزینه تحصیلی داده می شود .
دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترای دانشگاه های کانادا دارند می بایست مدرک زبان آیلتس 7 را داشته باشند . سالانه به 1000 نفر از دانشجویان مقطع دکترا اقامت دائم کانادا داده می شود که می توانند در ارگان های دولتی کانادا مشغول به کار شوند به همین دلیل متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع دکترای کانادا بسیارند . دانشجویان در این مقطع می توانند از کمک هزینه های تحصیلی بهره مند شوند همچنین دانشجویان ابتدا می بایست جهت اخذ پذیرش در مقطع دکترای کانادا محل تحصیل خود را انتخاب کنند در غیر این صورت در اغلب مواقع پرونده دانشجو توسط هیئت علمی دانشگاه رد می شود .
در کشور کانادا اغلب دانشگاه ها به صورت خصوصی می باشند و هزینه های تحصیل در کانادا با توجه به محل تحصیل متغیر می باشد که بالاترین هزینه ها مربوط به شهر اونتاریو و کمترین هزینه ها مربوط به شهر کبک می باشد اما به طور کلی هزینه ها حدود 14000 تا 22000 درسال می باشند .
تحصیل دکترا در کانادا
دانشجویان در اکثر رشته ها برای اخذ مدرک حداقل به سه سال تحصیلی تمام وقت نیاز دارند ، اما برخی از دانشجویان برای مدت طولانی تری _حداکثر به مدت شش سال _به ادامه تحصیل می پردازند .
در اکثر موارد برای دسترسی به یک برنامه تحصیلی استاندارد دکترای کانادایی به یک مدرک کارشناسی ارشد نیاز است . با این حال ، برخی از دانشگاه ها دوره های کارشناسی ارشد و دکترای پیوسته را ارائه می دهند که با یک یا دو سال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد آغاز می شود . این برای دانشجویانی که مستقیما از مقطع کارشناسی وارد مقطع کارشناسی ارشد می شوند مناسب است اما زمان بیشتری برای تکمیل دوره دکترا نیاز است . تحصیلات دکتری در کانادا باسیستم آموزش کشور انگلیس ، نسبت به ایالات متحده امریکا مشابه تر است . دکترای آمریکایی به طور معمول با یک یا دو سال کلاس های آموزشی و امتحانات شروع می شود ؛ قبل از اینکه دانشجو موضوع پایان نامه خود را ارائه دهد اما در حالی که دکترای کانادایی اغلب از ابتدا با تمرکز بر تحقیق و پژوهش آغاز می شود . واحدهای درسی اغلب بر مهارت های کلیدی مانند تکنیک های تحقیق عملی و اصول روش شناختی یا آموزش های مفید مازاد در زمینه هایی نظیر آموزش، ارائه یا نشریه متمرکز می باشد. بعضی از برنامه های تحصیلی دکترا نیز دوره های کارآموزی و حرفه ای را ارئه می دهند .
به طور کلی ، دانش آموزان این واحدها را در اولین سال دکترای خود ، پیش از شروع تحقیق و نوشتن پایان نامه دکترای می گذرانند.
در بعضی موارد یک دانشگاه ممکن است از دانشجویان دکترای خود در پایان یک یا دو سال اول تحصیلی شان امتحان جامع بگیرد . این آزمون دانش عمومی دانشجویان در رشته تحصیلی خود پیش از شروع تحقیقات تخصصی می سنجد . این تقریباٌ شبیه به ارتقاء MPhil یا “بررسی تایید کننده” است که در دانشگاه های انگلستان استفاده می شود .


رشته های پر در آمد و مورد نیاز در کانادا
در کالج های کشور کانادا اغلب رشته های فنی حرفه ای ، مهندسی تخصصی و کاربردی در دوره های کوتاه مدت برگذار می شود . بعضی از رشته های تحصیلی در کالج ها تا مقطع لیسانس نیز ارائه می شوند که این مقطع یا در خود کالج تکمیل می شود یا با همکاری یکی از دانشگاه ها برگزار می گردد .
افرادی که متقاضی ادامه تحصیل در کالج های فنی کانادا هستند می بایست حداقل مدرک دیپلم دبیرستان و مدرک زبان آیلتس یا تافل را داشته باشند . البته کسانیکه مدرک زبان ندارند ابتدا می بایست دوره آموزش زبان را سپری کنند که شهریه سالانه دوره های آموزش زبان حدود 10000 تا 11000 دلار میباشد. شهریه تحصیل در دوره های کالج حدود 12000 تا 14000 دلار در سال است و هزینه زندگی حدود 800 تا 1200 دلار در ماه می باشد .
دانشجویانی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی کانادا شده اند میتوانند به صورت پاره وقت در دانشگاه ها مشغول به کار شوند و یا قادرند20 ساعت در هفته درمحیط خارج از دانشگاه کار کنند. البته از سال دوم به بعد میتوانند به صورت تمام وقت مشغول به کارشوند.
دانشجویانی که موفق به اخذ تابعیت کانادا شده اند و اقامت تحصیلی کانادا را گرفته اند ، می توانند در خوابگاه های دانشجویی مربوط به دانشگاه ها یا در پانسیون ها اقامت داشته باشند یا می توانند بیرون از محیط دانشگاه ها یک واحد کامل یا یک اتاق اجاره کنند . دانشجویانی که تمایل به اقامت در خوابگاه های دانشگاه را دارند با توجه به امکانات خوابگاه ماهانه مبلغی حدود 300 تا 700 دلار را می بایست پرداخت کنند . دانشجویانی که اقامت در پانسیون ها را انتخاب می کنند با توجه به محل پانسیون و برخی خدمات می بایست در ماه حدود 700 دلار پرداخت کنند و دانشجویانی که خارج از دانشگاه یک اتاق با سرویس مشترک یا یک واحد کامل اجاره می کنند با توجه به محل اقامت ، ماهانه می بایست مبلغی حدود 400 تا 900 دلار بابت اجاره پرداخت کنند لذا اغلب آنان تمایل به داشتن هم خانه دارند تا هزینه هایشان را کاهش دهند .
نکته قابل توجه این است که اگر شما یک فرد خارجی باشید و فرزند شما در کانادا به دنیا بیاید شما مقیم دائم کانادا محسوب نمی شوید و اقامت از طریق تولد فرزند دائم نمی باشد .
دانشگاه های پزشکی کانادا از معتبرترین و پرطرفدارترین دانشگاه ها در سطح جهان است ودانشجویان پس از فارغ التحصیلی به راحتی می توانند درتمامی کشورهای جهان مشغول به کارشوند یا تحصیل پزشکی ودندانپزشکی در کانادا خودرا در دوره های تخصصی تکمیل نمایند .

دانشگاه های معتبر در کانادا
در زیر به برخی از دانشگاه های ممتاز کشور کانادا اشاره میکنیم:
• University of Alberta
• University of Calgary
• University of Ottawa
• University of Toronto
• University of waterloo
• University of western Ontario
• Mc gill university
• Mc master university

ویزای دانشجویی و تحصیلی کانادا
به دلیل به روز شدن شرایط اخذ ویزای تحصیلی ، باید به دنبال مشاوره به روز باشید . برای تحصیل در کانادا ، باید برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید که به عنوان یک ویزای دانشجویی کانادایی برای مدت اقامت شما عمل می کند . اگر دوره یا برنامه تحصیلی شما شش ماه یا کمتر به طول بینجامد نیاز به ویزا ندارید . با این وجود بهتر است پیش از ورود به کانادا به هر دلیلی درخواست ویزا کنید – در غیر این صورت اگر تصمیم بگیرید که تحصیلات خود را در برنامه تحصیلی دیگری ادامه دهید ، باید کانادا را برای درخواست ویزای تحصیلی ترک کنید و از طریق دفاتر اخذ ویزا اقدام کنید .
زمانی که ویزای تحصیل خود را دریافت کردید ، می توانید در صورت تصمیم به ادامه تحصیل ویزای خود را در داخل کانادا تمدید کنید . ویزای تحصیل به دانشجویان تمام وقت که در یک دانشگاه ثبت نام کرده اند ، این امکان را می دهد که به صورت پاره وقت در محوطه دانشگاه کار کنند .
مدارک کلی اخذ ویزای تحصیلی کانادا
• گذرنامه
• عکس در اندازه عکس گذرنامه
• نامه پذیرش بدون قید و شرط
• رسید شهریه
• نامه کمک هزینه تحصیلی (در صورت وجود)
• هر مکاتبه مربوط به دانشگاه
• مدارک مالی
• مدارک علمی
• نمرات آزمون
• گواهی سابقه کار (درصورت وجود)
• گزارش پزشکی .


دانشگاه تورنتو کانادا
دانشگاه تورنتو (UoT) یکی از معتبرترین دانشگاه های جهان می باشد که در سال 1827 تاسیس شده است . دانشگاه تورنتو کانادا بیش از 700 مدرک کارشناسی و 200 برنامه کارشناسی ارشد را به گروهی بالغ بر 60000 دانشجو ارائه می دهد . با شهرت طولانی مدت برای نوآوری و تحقیق ، UoT محل تولد چندین اختراعات جدید علمی مانند کشف انسولین و سلول های بنیادی می باشد . دانشگاه تورنتو در رتبه بندی ممتاز وزارت علوم ایران قرار دارد .
تحصیل در دانشگاه تورنتو کانادا
دانشگاه تورنتو یک دانشگاه دولتی تحقیقاتی است که دوره های آموزشی بی شماری را به دانشجویان ارائه می دهد . شما در کلاس هایی شرکت می کنید که توسط رهبران این رشته آموزش داده می شود و به جامعه ای از دانش پژوهان متصل می شوید که مسیر تحصیلی شما را غنا می بخشند . دانشگاه تورنتو دارای یک محدوده وسیع و متنوع از دانشجویان استثنایی و دانش پژوهان جهانی است . تمام تلاش UoT در راستای اشتراک گذاری دانش خلق شده از طریق شبکه های قوی با دولت ، صنعت و همکاران از سراسر جهان است . این دانشگاه در سال 2018 در رتبه 22 دانشگاه های دنیا قرار گرفته است.
دوره های دانشگاه تورنتو کانادا
از دانشگاه تورنتو به عنوان یک قدرت در رشته های پزشکی ، تجارت ، مهندسی ، علوم انسانی ، آموزش و پرورش و غیره یاد می شود . این دانشگاه باعث جذب بسیاری از طرفداران ورزشی شده و دارای شهرت قابل ملاحظه ای در فوتبال و هاکی روی یخ است . سایر جاذبه های دانشگاه علاوه بر مرکز تفریحی و تسهیلات دانشجویی شامل گالری هنری ، سالن تئاتر و کنسرت ، شامل بیش از 1000 سازمان دانشجویی می باشد . تورنتو خود یکی از پر جنب و جوش ترین شهرهای جهان با اولویت اصلی بر هنر، فرهنگ و تنوع است . این شهر همچنین مرکز بزرگ بین المللی کسب و کار و امور مالی است و سومین مرکز بزرگ تولید فیلم و تلویزیون پس از لس آنجلس و نیویورک می باشد .
شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه تورنتو
اگر شما ملزم به ارائه مدرک مهارت زبان انگلیسی هستید ، می توانید با تکمیل یکی از آزمون های آمادگی زبان( با نتایج قابل قبول) ذکر شده در زیر الزامات را برآورده کنید . دانشگاه نمره 12 در هر دوره یا آزمون زبان انگلیسی یا نامه ارجاع شده توسط مدرسه را نمی پذیرد .
اگر الزامات خاص برنامه یا پذیرش را برآورده کنید اما الزامات زبان انگلیسی دانشگاه را نداشته باشید شما کاندید برنامه های زبان انگلیسی دانشگاه می شوید . اگر مطمئن نیستید که آیا ملزم به ارائه مدارک زبان هستید برای کسب اطلاع با بخش ثبت نام دانشگاه تماس بگیرید .
به شدت توصیه می شود که آزمون را با نمرات خوب تکمیل کنید و قبل از مهلت اعلام شده نتایج را ارسال کنید . ممکن است چندین هفته از زمانی که نتایج آزمون را ارسال می کنید تا زمانی که وارد بخش ثبت نام می شوید طول بکشد .
آزمون زبان انگلیسی کمبریج
• حداقل نمره C در C2: PROFICIENCY
• حداقل نمره B در C1: ADVANCED
برخی از فارغ التحصیلان نیاز به بررسی سوابق تحصیلی(GRE) دارند . با بخش فارغ التحصیلی چک کنید . اگر انگلیسی زبان اصلی شما نیست و از یک دانشگاه غیر کانادایی فارغ التحصیل شدید که زبان آموزش و زبان آزمونهای آن انگلیسی نبوده است ، باید مهارت خود در زبان انگلیسی را نشان دهید .
• برای دوره های کارشناسی ارشد و دانشجویان ویژه تمام وقت یک مدرک لیسانس مناسب یا معادل آن ، به همراه میانگین حداقل B از یک دانشگاه شناخته شده لازم است .
• برای دوره های دکترا یک مدرک کارشناسی ارشد مناسب یا معادل آن با میانگین حداقل B+ یا قابلیت پژوهش قابل مقایسه با آن نیاز است .
برخی از دپارتمان ها مستقیما از دوره کارشناسی کاندیده هایی که شایستگی بالایی دارند( حداقل میانگین A+ مورد نیاز است) برای دوره دکترا می پذیرند . دانشجویان بدون درجه خاص تحصیلی کسانی هستند در دوره های آموزشی شرکت می کنند اما مدرک تحصیلی دریافت نمی کنند . دانشجویان بدون درجه خاص باید برای هر سال تحصیلی درخواست ثبت نام کنند .
دانشجویان ویژه تمام وقت باید تمام هزینه های تحصیل را پرداخت کنند . دانشجویان ویژه که به صورت پاره وقت ثبت نام کرده اند باید هزینه هر دوره یا نیم دوره را پرداخت کنند . هزینه ای که دانشجویان ویژه پرداخت می کنند نمی تواند برای برنامه تحصیلی بعدی اعمال شود . تاریخ بازپرداخت برای دانشجویان ویژه پاره وقت متفاوت است . برای کسب اطلاعات بیشتر وب سایت حسابهای دانشجویی را چک کنید . قبل از درخواست شما باید دوره هایی که مایل هستید در آنها تحصیل کنید و تصدیقی که دوره ارائه می کند را انتخاب کنید .
• دانشجویان ویژه تمام وقت باید مدرک کارشناسی مناسب با نمره خوب ، میانگین b از یک دانشگاه شناخته شده ارائه دهند . حداقل دو نامه مرجع برای دانشجویان ویژه تمام وقت نیاز است .
• دانشجویان ویژه پاره وقت باید یک مدرک کارشناسی یا معادل آن را از یک دانشگاه شناخته شده ارائه دهند . متقاضیانی که اعتبار کمتر از میانگین B دارند معمولا شامل تصدیق دوره کارشناسی ارشد در آینده نمی شوند .
سایر الزامات توسط واحد فارغ التحصیلی مشخص می شود .

رتبه و رنکینگ دانشگاه تورنتو کانادا
پنجمین رتبه بندی سالانه بهترین دانشگاه های جهان U.S. NEWS به منظور مقایسه دانشگاه ها در سطح جهانی ارائه شده . از آنجا که تعداد دانش آموزانی که قصد دارند در دانشگاه های خارج از کشور خودشان تحصیل کنند در حال افزایش است رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان U.S. NEWS که به طور ویژه ای بر روی بخش تحقیقات دانشگاه و شهرت آنها تمرکز دارد به متقاضیان کمک می کند که با دقت موسسات سراسر جهان را با یکدیگر مقایسه کنند .
رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان U.S. NEWS که بیش از 30 سال است که دانشگاه های ایالت متحده را به صورت جداگانه رتبه بندی می کند ، حال به صورت جهانی رتبه بندی کرده است . دانشگاه ها می توانند خود را نسبت به دیگر دانشگاه ها در منطقه و کشور خود ارزیابی کنند ، در بخش جهانی بیشتر دیده شوند و دانشگاه های برتر کشورهای دیگر را پیدا کنند و با آنها همکاری کنند .
رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان شامل 1250 موسسه برتر می شود که بدون تغییر در سال گذشته به 75 کشور توسعه یافته است . اولین گام تولید این رتبه بندی توسط CLARIVATE ANALYSTICS INCITE برداشته شد که شامل مجموعه ای از 1372 دانشگاه بود که برای رتبه بندی 1250 دانشگاه برتر استفاده شد .
• رنکینگ جهانی: 20
• رنکینگ داخلی:1
• رنکینگ موضوعات
• علوم کشاورزی: 103
• علوم انسانی و هنر: 10
• بیولوژی و بیوشیمی: 12
• شیمی:34
• پزشکی بالینی:5
• علوم کامپیوتر: 28
• اقتصاد و تجارت:19
• مهندسی: 46

رشته های دانشگاه تورنتو
1. حسابداری
2. علم آمار
3. مطالعات آفریقا
4. مطالعات آمریکا
5. فیزیولوژی جانوران
6. علوم انسان شناسی
7. ریاضیات کاربردی
8. باستان شناسی
9. معماری
10. تاریخ و هنر( برنامه مشترک با کالج( SHERIDAN)
11. تاریخ هنر
12. تاریخ هنر و فرهنگ بصری
13. مدیریت هنر
14. علم نجوم
15. ستاره شناسی
16. ستاره شناسی و فیزیک نجوم
17. رفتار، ژنتیک و نوروبیولوژی
18. بیوشیمی
19. تنوع زیستی و زیست شناسی محافظت
20. بیولوژی
21. ارتباطات، فرهنگ ، اطلاعات و تکنولوژی
22. فیزیولوژی تطبیقی
23. مهندسی کامپیوتر
24. علوم کامپیوتر
25. حفاظت و تنوع زیستی
26. برنامه مطالعات آسیای معاصر( دکتر دیوید چو)
27. جرم شناسی
28. جرم شناسی و مطالعات اجتماعی و حقوقی
29. مطالعات چک و اسلواکی
30. بیولوژی تکاملی
31. جمعیت یهودیان پراکنده و مطالعات ارتباط بین الملل
32. مدیریت سازمان های دیجیتال
33. مطالعات فرانسوی
34. فیزیک عمومی
35. ژن، ژنتیک و بیوتکنولوژی
36. زیست شناسی ژنوم
37. سیستم های اطلاعات جغرافیایی
38. جغرافیا
39. زمین شناسی
40. ایمونولوژی
41. مطالعات بومی
42. مهندسی صنایع
43. امنیت اطلاعات
44. زیست شناسی یکپارچه
45. امور بین الملل
46. مطالعات توسعه بین الملل
47. پاتوبیولوژی
48. صلح، ستیز و عدالت
49. شیمی دارو
50. فارماکولوژی
51. فارماکولوژی و سم شناسی
52. داروسازی
53. فلفسه
54. فلسفه و فیزیک
55. جغرافیای محیط
56. زبان شناسی
57. مطالعات ادبی
58. مدیریت
59. مدیریت و حسابداری
60. ریاضیات و فیزیک
61. مهندسی مکانیک
62. مطالعات رسانه ای
63. علوم پرتو پزشکی
64. مطالعات سلامت روان
65. موسیقی
هزینه و شهریه تحصیل در دانشگاه تورنتو
شهریه ای که بابت تحصیل در دانشگاه تورنتو باید پرداخت کنید به معیارهای متعددی از جمله رشته تحصیلی ، سال تحصیل ، میزان واحد های اخذ شده و دانشکده شما بستگی خواهد داشت . با اینکه میزان دقیق شهریه برای هر سال تحصیلی در بهار همان سال مشخص می شود می توانید به نرخ سال گذشته در رشته مد نظر خود نگاهی بیندازید و ایده ای کلی در مورد میزان شهریه ای که باید بپردازید به دست آورید. به یاد داشته باشید که علاوه بر شهریه دانشگاه ، مجموع هزینه های شما شامل اتفاقات پیش بینی نشده و موارد فرعی نیز می شود .
• ثبت نام دانشجویان تمام وقت ( مقطع کارشناسی) 65,600 دلار
• تمام وقت ( مقطع کارشناسی ارشد ) 17,900 دلار
• پاره وقت ( مقطع کارشناسی ) 6,300 دلار
• پاره وقت ( مقطع کارشناسی ارشد) 1,500 دلار
• شهریه تحصیل دانشجویان کانادایی:
• شهریه مقطع کارشناسی 7070 – 6780 دلار
• شهریه مقطع کارشناسی ارشد: 6900 دلار
دانشجویان بین المللی:
• شهریه مقطع کارشناسی: 49800 – 42870 دلار
• شهریه مقطع کارشناسی ارشد: 22640 – 6900 دلار
به این نکته توجه کنید که دانشگاه ها معمولا علاوه بر این شهریه ، هزینه هایی را بابت کالا ها و خدمات ارائه شده به دانشجویان دریافت می کنند . این مساله شامل مواردی از جمله انجمن های دانشجویی، ورزشی و سلامت می شود . این هزینه های متفرقه در دانشگاه های مختلف بسیار متفاوت است و ممکن است که چند صد دلار تا چند هزار دلار هزینه در پی داشته باشد .
دانشگاه تورنتو با سایر مؤسسات آموزش عالی و همکاران صنعتی در سراسر جهان برای ارائه فرصت های بین المللی به دانشجویان و اعضای هیئت علمی خود همکاری می کند . با ثبت نام دانشجویان بین المللی از حدود 160 کشور، UoT به عنوان دانشگاهی جهانی و چند فرهنگی مشهور است .
شرایط دوره های فنی حرفه ای در کانادا
ده سال پیش ، بسیاری از حرفه های مهیج امروز ، حتی وجود نداشتند . کالج اُنتاریو از رهبران توسعه ی فن آوری و توسعه ی نیروی کار می باشد . این کالج مسئول آماده سازی کارآموزان برای موفقیت در حرفه های مختلف نه تنها حال، حتی آینده است . تا بتوانند روند کاریابی در کانادا را با موفقیت پشت سر بگذارند. بیش از 480 مشاوره از طرفِ شرکای صنعتی در برنامه ی درسی ، برنامه ها و دوره ها به طور مستمر انجام می شود تا با این تحول ، اطمینان حاصل شود کارآموزان به روزترین آموزش ها را دریافت می کنند .
اکنون بیش از 300 دوره در جهت نوآوری و کارآفرینی ارائه می گردد تا کارآموزان از منافع مشترک در تحقیقات پیشگامانه و پروژه های نوآورانه برخوردار شوند . تحصیل در کانادا به این روش پیشرفت چشمگیری در جلب سلیقه متقاضیان داشته است .
تحصیل دوره های فنی حرفه ای در کالج انتاریو کانادا
آیا مطمئن نیستید که برای باقی مانده عمرتان چه باید کنید؟ قطعا شما تنها نیستید . به همین خاطر کالج انتاریو برنامه هایی را به طور خاص برای کاوشگران ارائه می دهد ، تا به شما کمک کند اعتبار ارزشمندی ، در جهتِ اینکه بفهمید آینده تان چگونه خواهد بود ؛ به دست آورید .
گزینه های اکتشافی می تواند گسترده باشد اما تنوع حوزه ی مطالعه را تنها در یک برنامه نشان می دهد یا اینکه برنامه ها می توانند روی یک حوزه ی خاص از مطالعات متمرکز شوند . این به شما اجازه می دهد تا پایه و اساس کار را بچینید و در جهتِ یک برنامه ی تخصصی تر حرکت کنید . شما هر کدام از گزینه ها را که انتخاب نمائید ، می توانید بر روی یک برنامه کاوشگر حساب کنید تا مطمئن شوید و خود را در جهتِ تصمیماتی که از آن مطلع شده اید ، درباره ی تحصیلات و آینده تان آماده سازید .


برنامه ی دوره های فنی حرفه ای کانادا
در میانِ این برنامه ها قطعاٌ یک برنامه مناسب برای شما وجود دارد . ((حدود 5000برنامه فنی حرفه ای)) چه شما ذهن کاری یا خلاق داشته باشید ، چه کار با اعدادتان خوب باشد ، یا کار کردن با فن آوری تان ، یک برنامه ی کالج همیشه وجود دارد که به شما کمک کند تا نقاط قوت وجودتان در جهتِ یک حرفه ی موفقیت آمیز پیدا کنید .
40% از تمام مشاغل جدید خلق شده در ظرفِ دهه ی آینده ، در حوزه ی معاملات و فن آوری به مهارت خواهند رسید . و شما نیز می توانید به مهاجرت کانادا از طریق تخصص فکر کنید !!!
مزایای دوره فنی حرفه ای کانادا
• برنامه ی گواهی نامه ی یک ساله ، که به شما کمک می کند تا مهارت هایتان را بسازید و سریعا شروع به کار کنید .
• برنامه ی دیپلم دو و سه ساله که شما را برای حرفه ی رویایی تان آماده می کند .
• برنامه ی گواهینامه ی فارغ التحصیلی که بر پایه تحصیلاتی که تاکنون داشته اید ، بنا شده است .
کالج های انتاریو به همگان پیشنهاد می کند در جایی که می خواهند تحصیلاتشان را انجام دهند . و بیش از 800000 موقعیتِ جابجایی و انتقال وجود دارد که وضعیت صلاحیت شما را به رسمیت می شناسد و می تواند به این معنا باشد که شما قادر به تحصیل در هر کجا که بخواهید ، هستید . هشتاد درصد از فارغ التحصیلانِ اخیر کالج ، درست در مدتِ شش ماه پس از فارغ التحصیلی شان استخدام شده اند.
روند پذیرش تحصیل در کالج کانادا
آیا شما نگران این هستید که با تعهد کاری، اعضای خانواده در خانه، صورت حساب هایی برای پرداخت و سایر مسئولیت ها، برای بازگشت به مدرسه خیلی دیر شده؟ نگران نباشید. کلاس های درس کالج تنها برای نوجوانان شاداب فارغ شده از دبیرستان نیست.
آنجا مملو از افرادیست که فازهای متفاوتی در زندگی شان دارند. از کارگرانی که درصدد ارتقا مهارت های شغلی شان هستند، تا والدین و جوانان و افرادی که بچه هایشان بزرگ شده و به خانه های خود رفته اند، در صدد هستند تا به عنوان نیروی کار، با آموزش های بزرگسالان در حرفه های جدید و بسیاری گزینه های دیگر، دوباره وارد بازار کار شوند.
در هر نقطه از زندگیتان که باشید، برای کسبِ مهارت و دانش از طریق تحصیلاتِ کالج، هرگز دیر نیست
برنامه کالج های فنی حرفه ای در کانادا
جهان واقعی را تجربه کنید ، قبل از اینکه فارغ التحصیل شوید . شما احتمالا این را قبلا هم شنیده اید ، اما ما هرگز از گفتن دوباره ی آن خسته نمی شویم . برنامه های کالج به خاطر ترکیبِ منحصر به فردشان از آموزه های دانشگاهی و آموزش مهارت های عملی معروف هستند .
با رهبری به وسیله ی معلمان که تجربه ی حرفه ای دارند ، شما از آموزش های عملی و پروژه های واقعی جهانی ، در کلاس درس بهره مند خواهید شد . هنگامی که مشارکت و گزینه های مطالعاتِ کاری به شما این شانس را می دهد تا تجربه ی ارزنده ای را در حرفه ی انتخابی خود به دست آورید ، پیش از آنکه حتی شغلتان آغاز شده باشد . شما هم چنین از مشارکت صنعتی برخوردار خواهید شد و روابط حرفه ای برقرار خواهید کرد . که نه تنها به شما کمک خواهد کرد تا با مشارکت آنان ، کارآموزی و فرصت های کاریابی را به دست بیاورید ، که حتی می تواند منجر به یافتن شغل پس از فارغ التحصیلی تان شود .
پذیرش کالج های کانادا

• در اینجا هیچ نمونه ای از کارآموزان کالج وجود ندارد و اگر به ما اعتماد ندارید ، نظری به این ارقام و اعداد بیندازید .
• 67% از متقاضیان کالج، مستقیما از دبیرستان نمی آیند .
• 6% یک مدرک دانشگاهی دارند .
• 14% از نیازهای ویژه ـ خدماتِ معلولین و ناتوانان استفاده می کنند .
• 30% از والدینی هستند که تحصیلاتِ عالی ندارند.
• بیش از 38000 نفر از کارآموزان کالج 25 سال و بالای 25 سال دارند .
• 34000 نفر از کارآموزان بین المللی، بیش از 3800 نفر از متقاضیان بومی تبار هستند .
تنها یک نمونه از این موارد شامل مشاوره دانشگاهی و شغلی ، سلامتِ روانی و خدماتِ بهبودی ، خدماتِ معلولین ، برنامه های مراقبت روزانه ، مشاوره کارآموزان بین المللی ، منابع بومی ، جمعیت های LGBTQ و بسیاری موارد دیگر است .
شمار ثبت نام افراد دارای مدرک دانشگاهی در کالج ها ، در پنج سال گذشته بیش از 40% افزایش داشته است .
شرایط اعزام دانش آموز و تحصیل در مدارس کانادا
دانش آموزان زیر سن قانونی می توانند در صورت تمایل برای تحصیل وارد کانادا شوند . البته هر ایالت تعریف خاص خود را از سن قانونی دارد و برای برخی ایالت ها این سن قانونی را 19 سال و برخی 18 سال تعریف کرده اند . والدین یا قیم های دانش آموزان زیر 17 سالی که قصد تحصیل در کاناد را دارند بایستی ثابت کنند که توانایی پشتیبانی از فرزندشان ضمن اقامت در کانادا را دارند . بر اساس قانون کانادا دانش آموزان برای تحصیل در این کشور بایستی یکی از دو حالت زیر را داشته باشند :
• همراه با والدین یا قیم خود وارد کانادا شوند .
• در کانادا یک متولی داشته باشند .
مطابق تعریف ، متولی فرد بزرگسال مسئولیت پذیری است که شهروند کاناداست یا اقامت دائم این کشور را دارد و از دانش آموز خارجی مراقبت کرده و او را پشتیبانی مالی می کند . برای سنین 17 سال و بالاتر داشتن متولی اختیاری است اما افسر ویزا می تواند در صورت صلاحدید این مورد را الزامی نماید . برای پیدا کردن متولی می توانید همراه با دیگر مدارک یک فرم دو صفحه ای درخواست متولی را ارسال نمایید که یکی از این دو صفحه توسط متولی کانادایی و دیگری توسط والدین کودک به امضا می رسند .
افراد زیر سن قانونی ای که به قصد تحصیل وارد کانادا می شوند باید پیش از ورود به کانادا درخواست مجوز اقامت خود را به ثبت برسانند . این موضوع شامل آن دسته از دانش آموزانی هم می شود که با والدینی به کانادا آمده اند که مجوز کار یا تحصیل معتبر دارند . البته اگر والدین دانش آموز مجوز کاری یا تحصیلی معتبری داشته باشند دانش آموز نیاز به ارائه نامه پذیرش ندارد . افراد زیر سن قانونی ای که از قبل در کانادا حضور دارند برای تحصیل باید درخواست مجوز تحصیل نمایند . البته تحت شرایط زیر به چنین مجوزی نیازی نیست .
• قصد ثبت نام در کودکستان را داشته باشد ، در این صورت وضعیت والدینشان اهمیتی ندارد .
• قصد ثبت نام در پیش دبستانی ، ابتدایی یا راهنمایی و دبیرستان را داشته باشند و یکی از والدینشان مجوز کار یا تحصیل در کانادا را داشته باشد .
• پناهنده باشند یا درخواست پناهندگی داده باشند .
• پدر یا مادرشان پناهنده باشند یا درخواست پناهندگی داده باشند .
• مدت زمان تحصیلشان 6 ماه یا کمتر طول بکشد .
• به تنهایی در کانادا باشند .

اعزام دانش آموز به کانادا ابتدایی
دانش آموزان کشور های غیر اتحادیه اروپا که قصد تحصيل در کانادا را دارند باید برای مجوز تحصیلی درخواست دهند . این موضوع شامل دانش آموزانی که والدین آنها دارای مجوز کار یا تحصیل هستند ، نیز می باشد . اگر دانش آموز با والدین دارای مجوز کار و یا تحصیل به کانادا برود ، نیازی به تهیه نامه پذیرش از مدرسه در هنگام درخواست مجوز تحصیلی ندارد .
مدارک لازم برای درخواست مجوز تحصیلی برای دانش آموزان :
• نامه پذیرش از مدرسه .
• پاسپورت معتبر و یا سند سفر .
• شناسنامه .
• حمایت مالی و توانایی تامین هزینه ها .
• مدارک اضافه :
• نامه توضیح علت تحصیل در کانادا .
• اظهارنامه سرپرست دانش آموز .

مدارس برای فرزندان دانشجویان بین المللی در کانادا:
در کانادا ، آموزش و پرورش یک وظیفه استانی است . وب سایت وزارت آموزش و پرورش استان انتاریو شرح مفصلی از آموزش ابتدایی و متوسطه را تهیه کرده است :
• راهنمای انجمن مدرسه .
• موسسان مدارس ابتدایی و متوسطه .
• برنامه درسی و انتظارات سطح نمرات .
دقت داشته باشید که اخذ مجوز تحصیلی برای فرزندان دانشجویان بین المللی لازم نیست .
مدارس دولتی برای فرزندان دانشجویان بین المللی:
در انتاریو ، مدارس غیر مذهبی و مدارس کاتولیک دولتی وجود دارد . آموزش در مدارس دولتی که والدین آنها در آن ناحیه زندگی می کنند ، رایگان است . مدارک لازم برای ثبت نام دانش آموزان در مدارس دولتی شناسنامه دانش آموز
• پاسپورت والدین و دانش آموز .
• گواهی ثبت نام ، برنامه تحصیلی و فیش پرداختی دانشگاه انتاریو برای تحصیلات تمام وقت والدین
• دو گواهی که ثابت کند والدین در ناحیه مدرسه زندگی می کنند .

اعزام دانش آموز به کانادا دبیرستان
دبیرستان های کانادایی در زمینه پیشرفته ترین امکانات و همچنین حفظ کلاس های کوچک برای ارائه توجه فردی سرمایه گذاری می کنند . تشویق دانش آموزان برای تحقق بخشیدن به آرزوهایشان عادی است، فعالیت های اضافی شامل ورزش ، هنر و فرصت های رهبری برای آنها فراوان است . از آنجایی که کانادا از تنوع فرهنگی برخوردار است و برای شهروندان جهانی آن شناخته شده است ، بسیاری از مدارس برنامه های منحصر به فردی را ارائه می دهند که خدمات اجتماعی محلی و همکاری جهانی را شامل می شوند.
دانش آموزان بین المللی با استفاده از ساختارهای پشتیبانی عالی هنگام ورود به کانادا برخوردار می شوند . بسیاری از دبیرستان ها به دانش آموزان بین المللی ، برنامه های برگزیده ، آموزگاران ESL، برنامه های خانوادگی ، تورهای فرهنگی آخر هفته و بسیاری دیگر را ارائه می دهند .
علاوه بر این، سازمان هایی مانند مدارس مستقل معتبر کانادایی (CAIS) و فدراسیون موسسات آموزشی خصوصی (FEEP) اطمینان می دهند ، که استانداردهای مدارس و سیستم های اقامتی کانادا مورد حمایت قرار می گیرند و به خانواده های بین المللی برای پیدا کردن مدارس مناسب برای فرزندانشان کمک می کنند . دانش آموزان دبیرستانی بین المللی که قصد تحصیل در کانادا دارند ، باید اجازه تحصیلی کسب کنند ؛ مگر اینکه :
• یکی از والدین شهروند یا مقیم دائم کانادا باشد
• یکی از والدین اجازه کار یا تحصیل در کانادا دارد
• هیچ کدام از والدین به صورت فیزیکی در کانادا نیستند.

بهترین مدارس کانادا در مقطع ابتدایی و دبیرستان
1. Harry Ainlay High School-Edmonton
2. Percy Page High School – Edmonton District School Board
3. Vimy Ridge Academy-Edmonton District School Board
4. Bodwell High School
5. Burnaby School District
6. Delta School District
7. Aldershot High School – Halton
8. Burlington Central High School
9. Iroquois Ridge High School – Halton
10. Thomas A. Blakelock High School –
11. Assumption Colleg Catholic High School – Windsor-Essex Catholic School District
12. Trafalgar School For Girls
13. Miss Edgar’s & Miss Cramp’s School
14. Emmanuel Christian School
15. College Prep International
16. Kells Academy
17. Kuper Academy
18. Villa Maria
هزینه تحصیل مدارس کانادا
هزینه تحصیل دانش آموزان بین المللی در دبیرستان های کانادا با توجه به نوع برنامه تحصیلی و مدرسه انتخابی متفاوت است . به طور کلی میانگین هزینه تحصیل در کانادا در مدارس دولتی از سال هشتم تا دوازدهم حدود 7000 تا 8000 دلار و در مدارس خصوصی و غیر انتفاعی حدود 13000الی-14000 دلار برای هر ترم تحصیلی می باشد . این مبلغ تنها برای شهریه مدرسه می باشد و سایر هزینه ها از جمله هزینه مسکن و زندگی مجزاست . سایر هزینه های اضافی از جمله هزینه کتابخانه ، شماره دانش آموزی ، فعالیت های دانش آموزی ، فتوکپی و غیره حدود 200 دلار برای هر ترم می باشد .
هزینه و شهریه برخی از مدارس خصوصی کانادا
• مدرسه Priory School ( مهدکودک تا پایه ششم ) : 16475_ 17920 دلار
• مدرسه Northmount School ( مهدکودک تا پایه هشتم ): 16000 _ 29900 دلار
• مدرسه Giles School (پیش دبستانی تا پایه هشتم ) : 12900 _ 22500 دلار
• مدرسه Montessori Country School – Nobleton Campus : (شیر خوارگی تا پایه ششم ) : 9000 _ 18000 دلار
• مدرسه Pine Lake Montessori School : (شیر خوارگی تا پایه سوم ) : 12700 _ 14500 دلار
• مدرسه Beacon of Light : ( پایه اول تا هشتم ) : 7000 _ 9000 دلار
شرایط‌ اخذ ویزای دانش آموزی کانادا
تمام افراد زیر 18 سال در کانادا برای کسب اجازه تحصیلی و ویزای تحصیل نیاز به فردی جهت مراقبت دارند . البته بعضی از شرکت های خصوصی یا سازمان های کانادا می توانند بعنوان نگهدارنده قانونی کودک عمل کنند . مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی افراد زیر 18 سال در کانادا عبارت است از :
فرد نیاز به اسناد رسمی و تایید شده دارد .
• اولین سند محضری باید توسط والدین یا نگهبانان قانونی فرزند امضا شود .
• دومین سند محضری توسط بانکی که فرد در کانادا سپرده گذاری کرده است امضا می شود .
• علاوه بر این، فرد زیر 18 سال باید مدارک زیر را ارائه دهد :
• گذرنامه خودش ، گذرنامه پدر و مادرش .
• یک کپی از گواهی تولد .
• نامه ای یا مجوزی ، به زبان انگلیسی یا فرانسوی ، که توسط هر دو والدین یا سرپرست قانونی وی امضا شده است :
a) آدرس و شماره تلفن همراه والدین یا سرپرست قانونی .
b) نام، آدرس و شماره تلفن بزرگسالانی که در کانادا مراقب فرد زیر 18 سال هستند .
مدت زمان ویزای تحصیلی برای زمان های زیر معتبر است :
• برای كودكان كوچك در کلاس های اول تا هشتم : مجوز تحصیل معمولا برای یک سال معتبر است .
• برای افراد بین کلاس نهم تا دوازدهم (دبیرستان) : ویزای تحصیلی معمولا در طول مدت تحصیل به علاوه 90 روز بعد از آن معتبر است .
• برای افراد بین 16 تا 18 سال: ویزای تحصیلی معمولا در طول مدت تحصیل به علاوه 90 روز بعد از آن معتبر است .

مهاجر ایران  با تجربه بیش از چند سال در امور مهاجرت و اخذ بورسیه های تحصیلی و برخورداری از تیمی کارآمد و مجرب از وکلا و مشاورین مهاجرت جهت دریافت انواع ویزاها از جمله: اقامت دایم و موقت از کشورهای کانادا،آمریکا،دانمارک،استرالیا،آلمان و کشورهای مختلف دیگر فعال است. مهاجر ایران با فعالیت های متفاوت در حوزه مهاجرت و تاکید بربا اطلاعات کامل کوشش فراوانی در بهبود فرهنگ مهاجرت انجام داده و تا میزان فراوانی در این امر موفق بوده است.
برای مشاوره و راهنمایی دقیق در زمینه های مختلف مهاجرتی فرم ارزیابی مارا پر کرده تا متخصصان ما به طور دقیق و جامع شما عزیزان را راهنمایی کنند.


فرم ارزیابی


شما عزیزان میتوانید از طریق لینک زیر با ما در تماس باشید:


متخصصان مهاجر ایران

 

از   1   رای
10

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
ثبت نام لاتاری آمریکا