اقامت تحصیلی در اوکراین

    
تعداد بازدید: 1339
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1399/3/22

اقامت تحصیلی در اوکراین:
اوکراین کشوری در اروپایی شرقی با مساحت ۶۰۳٬۶۲۸ کیلومتر مربع می باشد که از لحاظ وسعت دومین کشور بزرگ اروپا محسوب می شود. پایتخت اوکراین شهر کی اف است . زبان اوکراینی زبان رسمی این کشور می باشد البته زبان روسی نیز در آن رایج است. کشور اوکراین با جمعیت ۴۴٫۸۳میلیون نفر ، با حکومتی جمهوری اداره می شود.از جمله کشورهایی که از چندین سال گذشته بسیار مورد توجه دانشجویان قرار گرفته است ، تحصیل در اوکراین می باشد. از جمله نکاتی که بسیار مورد توجه دانشجویان واقع شده است ، هزینه های پایین تحصیل و زندگی ، سطح بالای دانشگاه های کشور اوکراین ، امکان پذیرش راحت و حتی شرایط برای انتقال گرفتن به دانشگاه های اروپایی و آمریکایی از جمله مزایای تحصیل در اوکراین می باشد.
در کشور اوکراین برای دانشجویان بین المللی امکان پذیرش در تمامی مقاطع دانشگاهی وجود دارد. زبان تدریس در این کشور به دو زبان روسی و انگلیسی می باشد. دانشجویانی که انتخاب می کنند تا به زبان روسی ادامه تحصیل بدهند ، باید یک دوره به نام پاتفک ( معادل پیش دانشگاهی در ایران) را بگذرانند.

تحصیل در اوکراین
تحصیل در اوکراین با دوره پاتفک شروع می شود که یک دوره آماده سازی قبل ازورود به دانشگاه ها میباشد و شامل زبان روسی، تاریخ اوکراین، برای گروه مهندسی: ریاضی، فیزیک و مکانیک وبرای گروه پزشکی: شیمی، زیست شناسی، زبان تخصصی پزشکی می باشد. لازم به ذکر است دانش اموزانی که دوره پیش دانشگاهی را نگذرانده اند و یا به هر دلیلی مدرک پیش دانشگاهی ندارند میتوانند برای تحصیل در اوکراین اقدام کنند. وزارت علوم و بهداشت جمهوری اسلامی ایران مدرک کالج را به عنوان مدرک پیش دانشگاهی تطابق میدهند و لازم به گذراندن پیش دانشگاهی نمی باشد.
هزینه دوره پاتفک در دانشگاه ها و شهریــه این دوره ۶۰۰۰-۳۰۰۰ دلار آمریکا با خوابگاه میباشد. شهریه دوره کالج در یک قسط کامل در اوکراین دریافت خواهد شد و امکان قسط بندی وجود ندارد.
سیستم تحصیلی دانشگاههای اوکراین ترمیک و دو ترم در سال است.
شروع ترمهای تحصیلی دانشگاهها: سپتامبر و فوریه
شروع ترمهای دوره پاتفک: از سپتامبر تا تاریخ ۱۵ نوامبر هر سال و پس از این تاریخ فقط دانشگاه تاراساشفچنکو که دوره فشرده دارد، دانشجو می پذیرد.
مزایای تحصیل در اوکراین ۲۰۲۰
تحصیل در دانشگاه‌ های کشور اوکراین مزایای زیادی دارد که به شرح زیر است . ویزای تحصیلی کشور اوکراین در سال ۲۰۲۰ مزایای زیادی نسبت به سایر کشورهای اروپایی دارد.
• تحصیل در رشته‌ های پزشکی ، دندانپزشکی و پیراپزشکی و فنی مهندسی با ارائه مدرک دیپلم و بدون نیاز به مدرک زبان و پیش‌دانشگاهی امکان پذیر است.
• هزینه تحصیل در اوکراین از ۱۵۰۰ دلار تا ۴۰۰۰ دلار در سال تغییر می کند که وابسته به رشته و دانشگاه تغییر می کند
• بهره مند شدن از بیمه پزشکی جامع و کاملاً رایگان برای افراد متقاضی تحصیل در اوکراین
• ارائه خوابگاه‌ هایی با کیفیت مناسب به دانشجویان
• امکان برخورداری از مراکز ورزشی رایگان برای متقاضیان تحصیل در اوکراین• هزینه تحصیل در اوکراین ۲۰۲۰ در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی مناسب تر است
• دریافت اقامت دائم اوکراین بعد از اتمام تحصیل اوکراین امکان پذیر است
• امکان کار نیمه وقت در اوکراین و یا تمام‌ وقت (Full-time job) هنگام تحصیل در اوکراین وجود دارد.
• رتبه بندی دانشگاه‌ های کشور اوکراین در سطح بین‌ الملل جایگاه قابل‌ توجهی دارد

چرا تحصیل در اوکراین ؟
• بدون آزمون ورودی
• هزینه های تحصیلی کم
• ورود به بازار کار اوکراین
• آموزش عالی با کیفیت
• ارائه آموزش به صورت زبان انگلیسی
• آینده بهتر کار در سراسر جهان
• آموزش به زبانهای انگلیسی / اوکراینی / روسی
• مشارکت دانشجویان در توسعه ، سمینارها ، سمپوزیوم ها و غیره. در سایر کشورهای اروپایی
نحوه درخواست ویزای تحصیلی اوکراین
متقاضیان تحصیل در اوکراین جهت دریافت پذیرش از دانشگاه اوکراین اقدام کنند . دانشگاه های اوکراین دانشجو جذب می کنند یعنی دانشجویان باید به صورت آنلاین با دانشگاه مرتبط شوند . دریافت پذیرش مدارکی همانند مدرک زبان ، سوابق تحصیلی ، توصیه نامه و انگیزه نامه لازم است .
مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی کشور اوکراین عبارت است از :
• گواهی بهداشت عمومی
• عکس
• بلیط هواپیما
• فرم درخواست ویزا
• پاسپورت بین المللی
• نامه پذیرش از دانشگاه
زبان تدریس در دانشگاه های اوکراین
زبان تدریس در دانشگاه های اوکراین زبان روسی و اوکراینی است اما بسیاری از رشته های مهندسی در مقطع دکترا در کشور اوکراین به زبان انگلیسی تدریس می شوند. برای آموزش زبان روسی و اوکراینی، ۹ ماه دوره آموزش زبان روسی معروف به پاتفک برگزار می گردد. این دوره شامل دو ترم است، ترم اول منحصراً زبان روسی یا اوکراینی تدریس می شود و از ترم دوم بسته به رشته انتخابی دانشجو، جهت ادامه تحصیل در اوکراین و در دانشگاه برای انتخاب رشته مهندسی، دروس فیزیک، شیمی ریاضی، نقشه کشی و برای رشته های پزشکی، شیمی،زیست شناسی،برای علوم انسانی، تاریخ وادبیات در کنار آموزش زبان روسی و یا اوکراینی تدریس می شود.در پایان ترم دوم، از دروس تدریس شده، امتحان گرفته می شود و در صورت قبولی ، مدرک پاتفک به دانشجو اعطا می شود.تعطیلات دانشجوئی تقریباً دو ماه در تابستان و دو هفته در زمستان است. متاسفانه تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی در ابتدای ورود اقدام به ثبت نام در دوره آموزش پاتفک زبان روسی نموده اند بعد از اتمام دوره و در هنگام ثبت نام در دانشگاه متوجه شده اند که رشته تحصیلی مورد نظر آنها به زبان اوکراینی ارائه می شود. لذا قبل از انتخاب نوع زبان باید بررسی شود که رشته تحصیلی در دانشگاه مورد نظر به چه زبانی ارائه می شود.


تحصیل در مدارس اوکراین
در اوکراین تحصیلات الزامی از شش سالگی شروع می ‌شود و ۱۱ سال ادامه پیدا می کند. سیستم آموزشی اوکراین به پنج سطح مهدکودک، ابتدایی، متوسطه، آموزش متوسطه و کارشناسی‌ ارشد تقسیم می‌شود. در سال ۲۰۱۰ طبق آمار در مجموع حدود ۵۶ درصد کودکان از آموزش‌ های پیش از شروع دبستان استفاده ‌کرده‌ اند. تحصیل در اوکراین در مدارس ، شامل مدارس عادی و شبانه‌ روزی و بعضی مدارس از راه دور است . مدارس عادی از سال ۱۹۶۵ از ۱۲ پایه به ۱۰ پایه تبدیل شده است. امروزه دوره آموزشی در اوکراین به سه مقطع ابتدایی که چهار سال و راهنمایی که پنج سال طول می کشد و دوره تکمیلی که دو سال است، می باشد.
تحصیل در اوکراین در مقطع کارشناسی
در مقطع کارشناسی ، دانشگاه های اوکراین از تنوع بالایی در رابطه با رشته برخوردار هستند و می توان ادعا کرد که در اوکراین تمام رشته های کارشناسی تدریس می شود که این امر گستردگی رشته ها ، مورد توجه متقاضیان تحصیل در اوکراین قرار گرفته است. دوره کارشناسی در کشور اوکراین ۴ سال به طول می انجامد. در این مقطع عمدتا زبان تدریس اوکراینی و روسی می باشد . دانشجویان این مقطع اجازه ۲۰ ساعت کار در طول هفته داده می شود . که حقوق دریافتی برای هر ساعت ۸ تا ۱۰ دلار می باشد.
تحصیل در اوکراین مقطع کارشناسی ارشد
تحصیل در اوکراین در دوره کارشناسی ارشد در حدود ۲ سال طول می کشد . دانشجویان می توانند به دو زبان انگلیسی و روسی ادامه تحصیل بدهند . ارائه دادن مدرک دال که تسلط آن ها بر زبان انتخابی می باشد برای تحصیل در اوکراین به دانشگاه مورد نظر الزامی می باشد. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد نیز اجازه ۲۰ ساعت کار در طول هفته را دارند.
بسیاری از دانشجویان سراسر جهان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این کشور را انتخاب می نمایند تا شانس بیشتری برای اخذ بورسیه در مقطع دکتری کشور اوکراین داشته باشند. همچنین پس از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اوکراین برای دانشجویان بستر پذیرش از مقطع دکتری از دانشگاه های آمریکا ، کانادا و اروپا مهیا می شود.
تحصیل در اوکراین در مقطع دکتری
تحصیل در مقطع دکترا همانند سایر کشورها در اوکراین نیز از اهمیت خاصی برخوردار است. تحصیل در اوکراین در مقطع دکتری به مدت ۳ الی ۴ سال می باشد . در کشور اوکراین به مقطع دکتری توجه ویژه ای قائل هستند تا جایی که علاوه بر اجازه بر ۳۰ ساعت کار دانشجویی در طول هفته ، حقوقی در حدود ۲۰۰۰ دلار در ماه به دانشجویان پرداخت می شود.
تحصیل در اوکراین در رشته های پزشکی و دندان پزشکی
اگر خواهان تحصیل پزشکی در خارج از کشور به خصوص کشورهای اروپایی هستید، تحصیل در اوکراین می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای شما باشد. این کشور به خاطر داشتن بهترین دانشگاه های پزشکی، موفق شده است متقاضیان زیادی را از سراسر دنیا طی چند سال اخیر به خود جذب نماید. دانشگاه دولتی پزشکی Odessa و دانشگاه دولتی پزشکی Lviv از موسسات آکادمیک برتر در اوکراین می باشند که دوره هایی در حوزه های پزشکی عمومی، دندان پزشکی و داروسازی، به زبان انگلیسی و روسی ، برای متقاضیان ارائه می دهند.


مدارک لازم جهت اخذ پذیرش دانشجویی در اوکراین
مدارک لازم جهت اخذ پذیرش دانشجویی در اوکراین شامل موارد زیر است :
• فتوکپی ازصفحه اول پاسپورت
• فتوکپی از دیپلم و ریز نمرات دیپلم
• مبلغ ۱۰۰$

مدارک لازم جهت اخذ ویزای دانشجویی اوکراین به شرح زیر می باشد :
• ترجمه شناسنامه به زبان انگلیسی همراه با مهر مترجم ,مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
• ترجمه دیپلم و ریز نمرات به زبان انگلیسی همراه با مهر مترجم , مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
• ترجمه انگلیسی مدرک صحت سلامت که از تاریخ صدور بیش از ۳ ماه نگذشته باشد (در مدرک باید قید شده باشد که از نظر جسمی, روحی وروانی سالم است و از نظرایدز و هپاتیت منفی است.) همراه با مهر مترجم , مهر دادگستری و وزارت امور خارجه
• تعداد یک قطعه عکس رنگی ۴*۳
• اصل دعوتنامه دانشگاه
• پرینت حساب بانکی به مبلغ حد اقل معادل ۶ هزار دلار
• بیمه مسافرتی و پزشکی به مدت حد اقل یک ماه

مدارک لازم جهت ثبت نام کالج در اوکراین
• ترجمه شناسنامه به زبان انگلیسی همراه با مهر مترجم مهر دادگستری و وزارت امور خارجه و تائید یه سفارت اوکراین
• ترجمه دیپلم و ریز نمرات به زبان انگلیسی همراه با مهر مترجم , مهر دادگستری و وزارت امور خارجه و تائید یه سفارت اوکراین
• ترجمه انگلیسی مدرک صحت سلامت که از تاریخ صدور بیش از ۳ ماه نگذشته باشد (در مدرک باید قید شده باشد که از نظر جسمی, روحی وروانی سالم است و از نظرایدز و هپاتیت منفی است.) همراه با مهر مترجم , دادگستری و وزارت امور خارجه و تائید یه سفارت اوکراین
• تعداد ۱۲ قطعه عکس ۴*۳
• پاسپورت
• اصل دعوتنامه دانشجویی
دانشگاه هایی که دارای کالج مناسب همراه با خوابگاه مناسب هستند عبارتند از :
دانشگاه شوچنکو اوکراین
هزینه تحصیل ۴۸۰۰ یورو (این مبلغ بابت شهریه,خوابگاه[اطاق ۳ نفره[، بیمه , کتب درسی کالج وحق الزحمه نماینده میباشد).
این دانشگاه بهترین و مشهورترین دانشگاه اوکراین میباشد و به همین خاطر گرانترین شهریه را دارد.ولی کیفیت علمی,محیط خوابگاه و برخورد استادان و مسئولان با مبلغ شهریه توازن دارد.خوابگاه و دانشگاه در یک محدوده قرار دارد.علاوه بر کالج, دانشگاه دارای رشته های متعدد علوم انسانی است و مشهوریت جهانی دارد. بعد از اتمام کالج میتوان در دانشگاه شوچنکو اوکراین , در رشته مورد دلخواه ادامه تحصیل داد. خوابگاه این دانشگاه بهترین خوابگاه اوکراین میباشد. ورودی و هر طبقه خوابگاه دارای نگهبان میباشد و ورود افراد متفرقه بغیر از دانشجو اکیدأ ممنوع میباشد. هر پانسیون دارای یک اطاق ۲تخته و یک اطاق ۳ تخته میباشد.این ۲ اطاق دارای حمام و دستشویی مشترک میباشند. در هر اطاق یک یخچال و به اندازه نفرات کمد و میز و صندلی موجود میباشد.اشپزخانه برای هر طبقه عمومی میباشد.طبقات دختران و پسران از هم جدا میباشد.در خوابگاه سالن غذاخوری,سالن ورزش کافی نت موجود میباشد که هزینه های جداگانه دارد.خوابگاه موظف است که ۲ تا ۳ بار درماه روپشتی,ملحفه و روتختی را تعویض وتمیز تحویل دهد.در خوابگاه امکان شستن لباس با هزینه شخصی امکان پذیر میباشد. نظافت اطاق به عهده دانشجو میباشد.

دانشگاه مائوپ اوکراین
هزینه تحصیل $۴۰۰۰ یورو (این مبلغ بابت شهریه,خوابگاه, بیمه , کتب درسی کالج وحق الزحمه نماینده میباشد). دانشگاه مائوپ اوکراین دومین دانشگاه بعد از شوچنکو میباشد که بیشترین دانشجوی مقطع کالج را به خود اختصاص میدهد. خوابگاه و دانشگاه در یک محیط پارک مانندی در کنارهم قرار دارند.ورودی خوابگاه و دانشگاه دارای پست نگهبانی میباشند. خوابگاه دارای اطاق ۲تخته و اطاق ۳ تخته میباشد. دارای حمام و دستشویی و اشپزخانه مشترک میباشند.دختران و پسران از هم مجزا میباشد. در خوابگاه سالن غذاخوری وکافی نت موجود میباشد که هزینه های جداگانه دارد. خوابگاه موظف است که ۲ تا ۳ بار درماه روپشتی,ملحفه و روتختی را تعویض وتمیز تحویل دهد. در خوابگاه امکان شستن لباس با هزینه شخصی امکان پذیر میباشد. نظافت اطاق به عهده دانشجو میباشد.

دانشگاه یوروپین اوکراین
هزینه تحصیل ۳۵۰۰ یورو (این مبلغ بابت شهریه,خوابگاه, بیمه , کتب درسی کالج وحق الزحمه نماینده میباشد). دانشگاه یوروپین اوکراین سومین دانشگاه کالج کی یف از نظر تعداد دانشجو است. خوابگاه و دانشگاه از هم مجزا و در فاصله ۲کیلومتری هم قرار دارند.۹۰% اطاقهای خوابگاه ۲ نفره و دارای حمام و دستشویی جداگانه میباشند.اشپزخانه در هر طبقه عمومی میباشد. ورودی خوابگاه و دانشگاه دارای پست نگهبانی میباشند. در دانشگاه سالن غذاخوری وکافی نت موجود میباشد که هزینه های جداگانه دارد. خوابگاه موظف است که ۲ تا ۳ بار درماه روپشتی,ملحفه و روتختی را تعویض وتمیز تحویل دهد.در خوابگاه امکان شستن لباس با هزینه شخصی امکان پذیر میباشد.نظافت اطاق به عهده دانشجو میباشد.


هزینه تحصیل در اوکراین به شرح زیر می باشد :
1. دانشگاه پزشکی بوگامولتس کیف در اوکراین
دندانپزشکی : شهریه روسی $۳۵۰۰, شهریه انگلیسی $۴۵۰۰, مدت تحصیل ۵ سال
پزشکی: شهریه روسی $۳۱۰۰, شهریه انگلیسی $۴۲۰۰, مدت تحصیل ۶ سال
داروسازی: شهریه روسی $۳۳۰۰, مدت تحصیل ۵ سال
2. آکادمی دندانپزشکی پلتاوا در اوکراین
• دندانپزشکی : شهریه روسی $۳۵۰۰, شهریه انگلیسی $۴۰۰۰, مدت تحصیل ۵ سال
• پزشکی: شهریه روسی $۲۵۰۰, شهریه انگلیسی $۳۰۰۰, مدت تحصیل ۶ سال
براساس اطلاعیه وزارت بهداشت ایران؛ دانشگاه های علوم پزشکی اوکراین از ابتدای سال ۲۰۱۰ غیرمعتبر می‌باشند.

رشته های مهندسی هوا و فضا در اوکراین
دانشگاه هوا فضای کیف(N A U)
• تمامی رشته ها$ ۳۴۰۰, مدت تحصیل ۴ سال لیسانس و ۲ سال فوق لیسانس
• دانشگاه هوا فضای خارکف(KH A I)
• تمامی رشته ها$ ۲۵۰۰, مدت تحصیل ۴ سال لیسانس و ۲ سال فوق لیسانس

رشته های مهندسی عمران و معماری در اوکراین
1.دانشگاه معماری کیف (K I C I)
• شهریه $۳۵۰۰, مدت تحصیل ۵/۴ سال لیسانس و ۵/۱ سال فوق لیسانس
2.دانشگاه معماری خارکف (KH I C I)

• شهریه $۲۵۰۰, مدت تحصیل ۵/۴ سال لیسانس و ۵/۱ سال فوق لیسانس

رشته های مهندسی در اوکراین
1. دانشگاه مهندسی پلی تکنیک کیف (K P I)
• شهریه $۴۵۰۰, مدت تحصیلی ۴ سال لیسانس و ۲ سال فوق لیسانس
2. دانشگاه مهندسی پلی تکنیک خارکف
• شهریه $۲۵۰۰, مدت تحصیلی ۴ سال لیسانس و ۲ سال فوق لیسانس
لازم به ذکر است هزینه های مندرج فوق فقط شهریه میباشد.شهریه مقطع دکترا بالاتر از لیسانس و فوق لیسانس میباشد.هزینه خوابگاه وبیمه بصورت جداگانه پرداخت میشود.
• هزینه خوابگاه در کی یف از ۸۰$ تا ۱۵۰$ به حساب هر تخت و در شهرستانها از ۴۰$ تا ۸۰$ متغیر میباشد.
• هزینه بیمه معمولا ۱۰۰$ میباشد.
• هزینه اپارتمان یک خوابه کاملا معمولی در کی یف از$۳۰۰ و دو خوابه از ۴۰۰$ شروع میشود.
• هزینه اپارتمان یک خوابه کاملا معمولی در شهرستانها از ۲۰۰$ و دو خوابه از ۳۰۰$ شروع میشود.
• هزینه ماهیانه خورد و خوراک یک نفر بطور متوسط ۳۰۰$-۳۵۰$ میباشد.
• هزینه ایاب و ذهاب عمومی نیز معمولی ولی هزینه تاکسی گران میباشد.

تحصیل رایگان در اوکراین
تحصیل رایگان در اوکراین شرایط خاصی را شامل می شود. از این شرایط می توان به دارای مدرک دیپلم، حداقل سن ۱۷ سال و پاسپورت با حداقل یک سال اعتبار اشاره کرد. جالب است بدانید که نوع دیپلم در رشته ای که قصد ادامه تحصیل در آن را دارند، تاثیری ندارد به طور مثال فرد می تواند با مدرک دیپلم فنی، در رشته پزشکی در این کشور ادامه تحصیل دهد.
بورسیه تحصیلی اوکراین
بورسیه تحصیلی اوکراین به معنای آموزش رایگان یا تقریبا رایگان را دارد. اما باید بدانید که بورسیه در اوکراین برای برخی رشته ها مانند رشته های مندسی، پزشکی ، حمل و نقل هوایی ارائه نمی شود. ولی با توجه به این امر که هزینه های تحصیلی در کلیه دانشگاه های کشور اوکراین بسیار پایینی دارند و به افراد کمک یارانه تحصیلی که تعلق می گیرد که باعث می شود ۴۰ درصد هزینه های زندگی و تحصیل آن ها تامین شود.
در کشور اوکراین برای دانش آموزان اوکراینی برای خرید وسایل و هزینه های شهریه کمک هزینه ای ارائه می شود.

اقامت پس از تحصیل در اوکراین
اقامت پس از تحصیل در اوکراین همانند سایر کشورها برای افرد متقاضی امکان پذیر می باشد و مستلزم رعایت و پیروی از قوانین اقامتی اوکراین می باشد. اوکراین جز کشورهایی می باشد که از طریق تحصیل در آن و پس از ورود به بازار کار می توان اقامت دائم در آن را اخذ کرد.
معایب تحصیل در اوکراین
• تفاوت فرهنگی در کشور اوکراین
• تفاوت در سیستم غذایی در کشور اوکراین
• دوری از خانواده
• آب‌ و هوای سرد کشور اوکراین
• تحصیل به زبان دیگر و یادگیری زبان دوم
• سخت‌ گیری در صدور ویزا توسط سفارت اوکراین


مهاجر ایران با تجربه بیش از چند سال در امور مهاجرت و اخذ بورسیه های تحصیلی و برخورداری از تیمی کارآمد و مجرب از وکلا و مشاورین مهاجرت جهت دریافت انواع ویزاها از جمله: اقامت دایم و موقت از کشورهای کانادا،آمریکا،دانمارک،استرالیا،آلمان و کشورهای مختلف دیگر فعال است. مهاجر ایران با فعالیت های متفاوت در حوزه مهاجرت و تاکید بربا اطلاعات کامل کوشش فراوانی در بهبود فرهنگ مهاجرت انجام داده و تا میزان فراوانی در این امر موفق بوده است.
برای مشاوره و راهنمایی دقیق در زمینه های مختلف مهاجرتی فرم ارزیابی مارا پر کرده تا متخصصان ما به طور دقیق و جامع شما عزیزان را راهنمایی کنند.


فرم ارزیابی


شما عزیزان میتوانید از طریق لینک زیر با ما در تماس باشید:


متخصصان مهاجر ایران

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
shirane محمد کشاورزی     31/3/1399
ممنون خیلی عالی بود سپاس از شما
 Manager        31/3/1399
خواهش می کنم وظیفه هست
ثبت نام لاتاری آمریکا