یکشنبه 22 فروردین 1400

اخذ ویزای اسکیل ورکر

    
تعداد بازدید: 365
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1399/2/23

اخذ ویزای اسکیل ورکر
کشور استرالیا در نیمکره جنوبی قرار دارد و ششمین کشور وسیع دنیا محسوب می‌شود. جمعیت این کشور حدود ۲۵ میلیون نفر تخمین زده شده است و زبان رسمی آنها انگلیسی میباشد. شهر کانبرا پایتخت این کشور است اما دو شهر سیدنی و ملبورن از شهرهای بزرگ استرالیا محسوب می شوند که شهرت جهانی دارند. کشور استرالیا دارای اقتصاد بسیار قوی می باشد و بیشتر صنایع این کشور بر پایه صنعت و کشاورزی بنا شده است؛ به همین دلیل همیشه این کشور به نیروهای کاری متخصص نیازمند است و افرادی که بتوانند شرایط ویزای اسکیل ورکر(skill worker) استرالیارا برای خود فراهم بیاورند به راحتی می‌توانند در این کشور حضور داشته و به کار بپردازند. همچنین وجود آب و هوای مناسب تر نسبت به قاره آمریکا، کشور استرالیا مخاطبان بیشتری نسبت به کانادا در این چند سال به خود جلب کرده است و افرادی که بتوانند نسبت به شرایط ویزای اسکیل ورکر (skill worker) استرالیاامتیازات لازم را کسب کنند به راحتی می توانند موقعیت کاری مناسب خود را دریافت نمایند.

در اول ژولای سال 2018 سیستم امتیاز دهی جدیدی برای ویزای اسکیل ورکر استرالیا اعمال شد. در حال حاضر امتیاز شایستگی برای زیرمجموعه اسکیل ورکر استرالیا، 65 است.
• ویزای مستقل اسکیل ورکر استرالیا (زیرمجموعه 189)
• ویزای اسکیل ورکر استرالیا برای نامزد (زیرمجموعه 190)
• ویزای اسکیل ورکر حمایت شده منطقه‌ای (زیرمجموعه 489)

فهرست مشاغل
فهرست مهارت‌های استراتژیک بلند و میان مدت جایگزین فهرست مشاغل اسکیل ورکر استرالیا می‌شود. فهرست کنونی مهارت‌های استراتژیک بلند و میان مدت مربوط به متقاضیان با شرایط زیر می‌شود:
• این فهرست برای ویزاهای زیرمجموعه 189 و 489 مورد حمایت خانوادگی و مورد حمایت دولتی و 190 و 489 مورد حمایت دولتی است.
• حدأکثر دوره زمانی اعطا شده تحت زیرمجموعه 489، چهار سال است.
• حدأکثر دوره زمانی اعطا شده تحت زیرمجموعه‌های 190 و 189، پنج سال است.

فهرست مشاغل مهارتی کوتاه مدت جایگزین فهرست مشاغل تلفیقی مورد حمایت شده است. این فهرست مربوط به متقاضیان با شرایط زیر می‌شود:

• مهاجرت مبتنی بر امتیاز اسکیل ورکرهایی که از جانب آژانس‌های دولتی اقلیمی یا کشوری و تحت برنامه مهاجرت یک دولت نامزد شده‌اند.
• فهرست مشاغل مهارتی کوتاه مدت تنها شامل ویزاهای مورد حمایت دولتی 190 و 489 می‌شود.
• فهرست مشاغل منطقه‌ای برای ویزاهای مورد حمایت دولتی زیرمجموعه 489 معرفی شده است. این فهرست مربوط به متقاضیان ویزای اسکیل ورکر استرالیا که شرایط زیر را دارند، می‌شود:

• مهاجرت مبتنی بر امتیاز اسکیل ورکرهایی که از جانب آژانس دولت اقلیمی یا کشوری و تحت برنامه مهاجرتی دولت خاصی نامزد شده است.
• فهرست مشاغل منطقه‌ای تنها برای ویزاهای مورد حمایت دولتی زیرمجموعه 489 در دسترس است.
• حدأکثر دوره زمانی اعطا شده تحت زیرمجموعه 489 اسکیل ورکر استرالیا، چهار سال است.
در تاریخ اول ژولای 2010، دپارتمان امور کشوری طبقه بندی استاندارد مشاغل استرالیا و نیوزیلند را معرفی کرد. این طبقه بندی یک سیستم برای جمع آوری، انتشار و تحلیل آمار شغلی در میان آژانس‌های دولتی است و به عنوان استاندارد جدیدی برای دریافت اطلاعات شغلی در تمام ویزاها و برنامه‌های سکونت و شهروندی معرفی شده است.

شرایط ویزای اسکیل ورکر (skill worker) استرالیا
در این مدل و روش (روش مدل مهارت و تخصص) متقاضی باید مجموع امتیازش به امتیاز حداقل 65 برسد تا بتواند صاحب ویزا شود و بدین منظور باید حتما شرایط زیر را دارا باشد:

سن: پارامتر سن فرد و متقاضی نباید از 44 سال بیشتر باشد.
مدرک آکادمیک و مدرک دانشگاهی: دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی که بتواند نشان دهنده این باشد که فرد متقاضی در رابطه با یک کار خاص دوره تئوری را گذرانده و در این زمینه مدرک مورد وثوق و معتبر دریافت کرده است.معمولا این دوره ها باید دارای اعتبار و پایان دوره معتبر یعنی یک گواهینامه قابل ترجمه و تایید در آن کشور باشد تا بتوان بدین جهت اقدام داشت.
پارامتر بعدی پارامتر سابقه کاری در زمینه مشخص و مهارت مشخص و گواهی از محل کار معتبر برای اثبات این موضوع. برای مثال اگر شخصی دارای سابقه بیمه باشد بهترین حالت است.
مدت سابقه کاری بر اساس رشته های مختلف متفاوت است. بطور مثال برای مدرک تحصیلی فنی و حرفه ایی حداقل 5 سال و برای مدرک تحصیلی اکثر رشته های تحصیلی دانشگاهی 3 سال سابقه کار مورد نیاز است. لازم به ذکر است متقاضیان محترم دقت بفرمائید در طرح های اسپانسر ایالتی این سابقه کار متفاوت خواهد بود.

اخذ ویزای کاری استرالیا

شرایط ویزای اسکیل ورکر (skill worker) استرالیا ایالتی
در ایالت نیوسات‌ ولز (سیدنی) برای اسپانسر ایالتی استرالیا برای دریافت ویزای دائم (190) باید رشته های مورد نیاز ایالت ها را بررسی کرد که لازم به ذکر است شما در این ایالت هزینه ای جهت اپلیکشن فی باید پرداخت نمایید و یا در ایالت وسترن استرالیا (پرث) امتیازات برای اسپانسر ایالتی استرالیا متفاوت است، شما می توانید 5 امتیاز برای ویزای اقامت دائم (190) و 1 امتیاز برای ویزای 489 اخذ نمایید. لازم به ذکر است شما علاوه بر بررسی لیست مشاغل مورد نیاز، احتیاج به یک نامه‌ پیشنهاد کار برای حداقل یک سال دارید. پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیقتر به سایت های متفرقه اعتنایی نکنید و با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و از مشاوره حقوقی و قانونی استفاده نمائید.

شرایط داشتن اسپانسر ایالتی در استرالیا
شایان ذکر است اگر متقاضی از امتیازات لازم امتیاز مطلوب را مستقلا کسب کرده باشد می تواند تا 5 امتیاز نیز ایالت اسپانسر کننده به امتیاز او بیفزاید. این ایالت ها با توجه به رشته ها و مهارت های مورد نیاز در این ایالت امتیازات مختلف خواهد بود. راه و روش گرفتن و برخورداری از اسپانسر ایالتی به این صورت است که هر کدام ازشهرها و ایالتها کشور استرالیا لیست مشاغل نیروی متخصص استرالیا مورد نیاز را ارائه و چاپ و آگهی می نماید.

متقاضی اسکیل ورکر استرالیا باید مدارک مورد نیاز زیر را داشته باشد:
• ارسال انگیزه نامه
• دارای شغلی باشد که با فهرست مشاغل اسکیل ورکر استرالیا منطبق باشد.
• متقاضی باید در زمان دعوت کمتر از 45 سال داشته باشد.
• یکی از مدارک زبان انگلیسی مزبور را داشته باشد.
• دارای ارزیابی مهارت‌های مناسب برای شغل مورد نظر باشد.
• بتواند در امتحان امتیازات دست کم 65 امتیاز کسب کند.


مهاجر ایران با تجربه بیش از چند سال در امور مهاجرت و اخذ بورسیه های تحصیلی و برخورداری از تیمی کارآمد و مجرب از وکلا و مشاورین مهاجرت جهت دریافت انواع ویزاها از جمله: اقامت دایم و موقت از کشورهای کانادا،آمریکا،دانمارک،استرالیا،آلمان و کشورهای مختلف دیگر فعال است. مهاجر ایران ( رایکا سپهر آرکا) با فعالیت های متفاوت در حوزه مهاجرت و تاکید بربا اطلاعات کامل کوشش فراوانی در بهبود فرهنگ مهاجرت انجام داده و تا میزان فراوانی در این امر موفق بوده است.
برای مشاوره و راهنمایی دقیق در زمینه های مختلف مهاجرتی فرم ارزیابی مارا پر کرده تا متخصصان ما به طور دقیق و جامع شما عزیزان را راهنمایی کنند.


فرم ارزیابی


شما عزیزان میتوانید از طریق لینک زیر با ما در تماس باشید:


متخصصان رایکا سپهر آرکا

از   2   رای
10

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
ثبت نام لاتاری آمریکا