اقامت و مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

    
تعداد بازدید: 1696
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1399/1/5


کشور آمریکا بعد از کشورهای روسیه و کانادا از نظر وسعت به عنوان سومین کشور بزرگ دنیا با مساحتی حدود ۹٬۸۳۳٬۵۱۷ کیلومتر مربع شناخته شده است. جمعیت این کشور حدود ۳۲۷٬۱۶۷٬۴۳۴ نفر و زبان رسمی آن نیز انگلیسی می باشد. پایتخت کشور آمریکا شهر واشنگتن دی سی و بزرگترین شهر آن نیز نیویورک می باشد. کشور آمریکا یک منطقه فدرال و حدود 50 ایالت بزرگ و کوچک و 5 سرزمین خودمختار را داراست. واحد پول این کشور نیز دلار است که به عنوان یک واحد پولی قدرتمند در دنیا و در سطح بین الملل به اثبات رسیده است. 

دریافت اقامت امريكا با سرمايه گذاري به طُرق مختلف امکان پذیر است مبلغ مورد نیاز برای انجام این کار نیز ممکن است از ۵۰۰ هزار دلار تا یک میلیون دلار و یا حتی بیشتر از آن متفاوت باشد. این نوع  سرمایه‌گذاری (EB5) نام دارد و شخص متقاضی می‌تواند به واسطه‌ی آن پس از ایجاد کسب‌وکار خود گرین‌کارت ایالات‌متحده را دریافت کند، به این صورت که شخص در یک دوره دو ساله‌ی ‌اقامت بدون داشتن پرونده‌ی قضایی و سوء سابقه و همچنین تسویه به‌موقع مالیات‌های مربوطه مشمول دریافت گرین‌کارت خواهد شد‌. البته این امر در سرمایه گذاری در آمریکا به همین سادگی میسر نیست و دارای پیچیدگی‌ها و دشواری‌های خاص خود است، به نحوی که دولت ایالات‌متحده نیز به ریسک بالای آن بدلیل حساسیت‌های ویژه‌ی سال‌های اخیر اشاره نموده است. اما همواره هستند روش‌هایی آسان‌تر با ریسک کمتر که جایگزینی مناسب برای متقاضیان این امر می‌باشند.


اخذ اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری
افراد با سرمایه گذاری در آمریکا ممکن است به اخذ اقامت افراد نیز دست پیدا نمایند. روش های سرمایه گذاری در آمریکا مختلف است که مهم ترین آن ها سرمایه گذاری EB5 بوده و افراد با مبلغ 1 میلیون دلار و یا با مبلغ 500 هزار دلار می توانند در آمریکا بیزینس خود را راه اندازی کنند و گرین کارت آمریکا را به دست آورند. در این روش در ابتدا یک اقامت 2 ساله داده می شود و پس از آن متقاضیان می توانند در صورت رعایت شرایط لازمه از جمله پرداخت مالیات، عدم ارتکاب جرم و جنایت، داشتن بیزینس اولیه و… برای اقامت دائم آمریکا و اخذ گرین کارت اقدام کنند. اما این شرایط و این اقدامات به سادگی و بدون ریسک نمی باشد، بلکه دارای شرایط سخت و پیچیده ای می باشد و خود دولت آمریکا از این ویزا به عنوان ویزای پرریسک برای اتباع غیر آمریکایی یاد کرده است.
اما همیشه یک سری راه های ساده تر و کم ریسک تر برای مهاجرت و اخذ اقامت وجود دارد که متقاضیان می توانند به جای این روش از آن ها استفاده کنند.
انواع ویزاهای سرمایه گذاری آمریکا:
1. ویزای E5 مرسوم ترین روش سرمایه گذاری در آمریکا، این نوع می باشد. در این روش، شخص باید مبالغ مشخصی مثل 500 هزار دلار در این کشور سرمایه گذاری کند. این روش که به کارآفرینی در آمریکا معروف است، در ادامه مقاله مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
2. ویزای C5 در این نوع ویزا، شخص مشغول به ایجاد اشتغال در خارج از یک منطقه تعیین شده می شود.
3. ویزای T5 در این نوع ویزا، شخص مشغول به ایجاد اشتغال در محل ها و مناطقی می شود که کم جمعیت است و یا نرخ بیکاری آن در حدی بالاتر از فدرال قرار داد.
4. ویزای R5 این یک ویزای آزمایشی می باشد که شخص مشغول به ایجاد اشتغال در محل ها و مناطقی می شود که از قبل تعیین شده نیست؛ یعنی به انتخاب فرد متقاضی می باشد.
5. ویزای I5: این یک ویزای آزمایشی می باشد که شخص مشغول به ایجاد اشتغال در محل ها و مناطقی می شود که از قبل تعیین شده است. دولت آمریکا در این نوع از سرمایه گذاری دخالت دارد و منطقه را بر اساس نرخ بیکاری استان ها تعیین می کند.

ویزای سرمایه گذاری EB5 دو گزینه را برای سرمایه گذاری پیش روی متقاضی قرار می‌دهد:
روش اول برای اخذ اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری - ویزای EB5
متقاضی می‌تواند ۵۰۰ هزار دلار در مناطق با میزان بیکاری بالا سرمایه گذاری کند. 50 درصد از کل ( ۱۰۰۰۰ ویزا در هر سال) این سرمایه گذاران می‌بایستی سرمایه خود را در پروژه‌هایی که در مناطق روستایی و محروم با درصد بالای آمار بیکاری می‌باشند، سرمایه گذاری کنند. لازم به ذکر است سرمایه مورد نظر باید از طریق قانونی و مشروع به دست آمده باشد و مدارک و اسنادی را دال بر نحوه جذب این سرمایه ارائه نماید. معمولاً در مدت 18 ماه، گرین کارت ، کارت اقامت دائم آمریکا دریافت می‌شود. کارت اقامت دائم آمریکا مجوز اقامت زندگی، تحصیل و کار در آمریکا برای فرد و خانواده اوست.
روش دوم برای اخذ اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری - ویزای EB5
مبلغ سرمایه گذاری برای این گروه از افراد ۱ میلیون دلار می‌باشد. در این نوع سرمایه گذاری حضور و فعالیت سرمایه گذار در شرکت و بیزینس راه اندازی شده از شروط لازم می‌باشد، همچنین استخدام حداقل ۱۰ نفر و یا بیشتر از شهروندان آمریکایی و یا کسانی که اجازه کار در ایالات متحده را دارند الزامی می‌باشد.
• اشخاصی که می‌خواهند خودشان بیزینس و یا یک تجارت جدیدی را راه اندازی کنند.
• افرادی که سرمایه خود را در یک شرکت جدید از قبل تاسیس شده به منظور بالابردن ارزش و گسترش آن شرکت هزینه کنند.
• افرادی که یک شرکت از قبل تاسیس شده با هدف ایجاد کارآفرینی و فرصت‌های شغلی و تجارت جدید در آن شرکت خریداری می‌کنند.
زمان اجرای این برنامه معمولاً 18 ماهه است. که اگر این برنامه با برنامۀ سرمایه گذاری ویزای E2 ترکیب شود، در زمان کوتاه‌تر 6 ماهه نیز امکان‌پذیر می‌باشد.

مزایای گرین کارت آمریکا EB5
• دریافت گرین کارت آمریکا برای سرمایه گذار، همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال
• داشتن حق انتخاب بین مهاجرت خانوادگی به آمریکا، زندگی و اشتغال به کار در هر نقطه که مورد نظرتان باشد و یا نگه داشتن کار و زندگی در کشور خود در حالیکه فرزندانتان در ایالت متحده مشغول تحصیل هستند.
• ورود به خاک ایالات متحده آمریکا در حداقل زمان ممکن ( ۶ الی ۹ ماه زودتر از گذشته بدلیل حذف نیاز به مجوز افک از اداره خزانه داری کل)
• کسب موفقیتهای اقتصادی با استفاده از موقعیت‌ها و فرصت‌های مناسب سرمایه گذاری در ایالات متحده آمریکا
• عدم نیاز حضور روزانه در محل کار و استخدام کارگران از جانب سرمایه گذاران (تمام مراحل نظارتی و کنترل مبلغ سرمایه گذاری شده به عهده مراکز منطقه ای می‌باشد)

سرمایه گذاری در آمریکا از طریق خرید ملک
به طور کلی یکی از روش های سرمایه گذاری، خرید ملک می باشد. اما باید دید که آیا سرمایه گذاری در آمریکا از طریق خرید ملک می تواند برای افراد متقاضی مفید باشد یا خیر. خرید ملک در آمریکا منجر به اخذ اقامت یا هیچ گونه اجازه کار نخواهد شد. افراد بسیار زیادی هستند که اتباع خارجی به حساب می آیند و در این کشور املاکی دارند؛ اما به طور کلی خرید ملک، منفعت و حقی را برای شخص متقاضی ایجاد نمی کند.
خرید ملک در آمریکا برای اتباع خارجی، غیر ممکن نیست و اداره مهاجرت این کشور، اجازه خرید ملک به اتباع خارج ازآمریکا را داده است. در صورتی که قصد خرید ملک در کشوری دارید که بتوانید به واسطه آن اقامتی را دریافت نمایید، کشورهای اروپایی مثل اسپانیا، پرتغال، یونان و کشورهای آمریکای مرکزی مثل سنت کیتس، دومنیکا و... می تواند گزینه مناسبی جهت خرید ملک برای اتباع خارجی شود که با دریافت اقامت همراه می باشد.
سرمایه گذاری در آمریکا از طریق ثبت شرکت
اگر شخصی خارج از کشور آمریکا، قصد سرمایه گذاری در آمریکا را از طریق ثبت شرکت دارد، باید به این نکته مهم توجه داشته باشد که این ثبت شرکت فقط باید در قالب شرکت با مسئولیت محدود باشد. چرا که شخص خارجی که اقامت کشور آمریکا را ندارد، نمی تواند صاحب تام الاختیار کسب و کار خود در این کشور باشد. پس به عنوان یکی از سهامداران می تواند کسب و کار خود را داشته باشد. این موضوع بیانگر این است که حتی اگر 100 درصد سهام یک شرکت در آمریکا، به یک فرد یا افراد آمریکایی تعلق داشته باشد، باز هم یک شرکت خارجی محسوب می شود. افراد خارجی مادامی که اجازه کار یا اقامت کاری این کشور را دریافت نکرده اند، اجازه دریافت حقوق و مزایای کشور آمریکا را نخواهند داشت. پس اگر قصد راه اندازی کسب و کار در آمریکا را به غیر از کارآفرینی دارید، بهتر است کشوری دیگر را برای خود انتخاب نمایید.
سرمایه گذاری در آمریکا از طریق کارآفرینی
کارآفرینی از دیگر راه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در این کشور است. افراد زیادی برای ایجاد کسب و کار به کشور آمریکا سفر می ­نمایند. در ابتدا دولت آمریکا برای این دسته از افراد اقامت دو ساله صادر می­ نماید و در صورت نیاز و تداوم کسب و کار فرد می­تواند اقامت خود را در این کشور تمدید نماید، البته ناگفته نماند کارآفرین برای تمدید اقامت خود می ­باید مدارکی ارائه نماید که بیشترین سهم وی را در کسب و کار ثابت نماید.
• کارآفرینی منطقه ای بخش فدرال
در این نوع از کارآفرینی، شخص می تواند به مبلغ 500 هزار دلار آمریکا در بخش هایی که دولت برای شما تعیین کرده است، سرمایه گذاری نماید. سرمایه گذاری در آمریکا در این حالت به شما اجازه می دهد که در پروژه های اقتصادی و کسب و کار اشخاص دیگری درگیر شوید؛ مثل هتل ها، برج های اداری و مجتمع های اقامتی. از اصلی ترین شرایط این اقامت این است که بتوانید 10 نیروی کار آمریکایی یا بیشتر، در آن کسب و کار برای مدت دو سال استخدام نمایید. در حدود 18 ماه پس از سرمایه گذاری در این حالت، به شما اقامت 5 ساله داده می شود. پس از محقق شدن شرایط بالا، اقامت 5 ساله شما به گرین کارت آمریکا به صورت دائم تبدیل شده و می توانید سرمایه خود را باز پس گیرید.
• کارآفرینی مستقیم
در این نوع از کارآفرینی، شخص می تواند به مبلغ یک میلیون دلار آمریکا در بخش های دلخواه و در زمینه توانایی خود سرمایه گذاری کند. در این حالت نیز باید 10 نیروی کار آمریکایی یا بیشتر را برای مدت دو سال استخدام نمایید. این حالت در حدود 18 مال به طول می انجامد؛ اما اگر بتوانید با ویزای کار آمریکا (E2) آمریکا ادغام کنید، می توانید کارت اقامت موقت 5 ساله خود را در مدت 6 ماه دریافت نمایید. پس از انجام مراحل، یعنی اجرای کسب و کار و استخدام افراد‌ می توانید اقامت دائم خود را دریافت کنید. در صورت سرمایه گذاری در آمریکا در مناطقی که دارای نرخ بیکاری بالاتری می باشند، می توانید همانند حالت قبل، با صرف 500 هزار دلار آمریکا سرمایه گذاری نمایید. رستوران های زنجیره ای و هتل ها، بهترین گزینه شما در این حالت می باشد.

مهاجر ایران ( رایکا سپهر آرکا) با تجربه بیش از چند سال در امور مهاجرت و اخذ بورسیه های تحصیلی و برخورداری از تیمی کارآمد و مجرب از وکلا و مشاورین مهاجرت جهت دریافت انواع ویزاها از جمله: اقامت دایم و موقت از کشورهای کانادا،آمریکا،دانمارک،استرالیا،آلمان و کشورهای مختلف دیگر فعال است. مهاجر ایران ( رایکا سپهر آرکا) با فعالیت های متفاوت در حوزه مهاجرت و تاکید بربا اطلاعات کامل کوشش فراوانی در بهبود فرهنگ مهاجرت انجام داده و تا میزان فراوانی در این امر موفق بوده است.
برای مشاوره و راهنمایی دقیق در زمینه های مختلف مهاجرتی فرم ارزیابی مارا پر کرده تا متخصصان ما به طور دقیق و جامع شما عزیزان را راهنمایی کنند.


فرم ارزیابی


شما عزیزان میتوانید از طریق لینک زیر با ما در تماس باشید:


متخصصان رایکا سپهر آرکا

 

از   2   رای
10

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
ثبت نام لاتاری آمریکا