وقت سفارت آمریکا

    
تعداد بازدید: 1515
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1398/12/10

وقت سفارت آمریکا
اولین گام در روند صدور ویزا تعیین وقت مصاحبه با سفارت مورد نظر است. هر متقاضی می‌باید با تکمیل فرم تقاضای ویزا و تعیین وقت سفارت، حضور خود را در روز و ساعت مشخص به سفارت کشور مبدا اعلام نماید. اکثر سفارتخانه های خارج از ایران، تنها پس از دریافت مبلغ هزینه ویزا، تقویم تعیین وقت سفارت را دراختیار متقاضیان قرار می دهند. قوانین کشورهای مختلف در ارتباط با شیوه دریافت مبلغ ویزا، قابل یا غیرقابل استرداد بودن هزینه ها و تغییر وقت سفارت متفاوت است.
تقویم وقت سفارت امریکا
یکی از اصلی ترین نکات موثر در برنامه ریزی برای سفر به ایالات متحده امریکا آگاهی از اولین فرصت موجود برای کنسولگری مورد نظر است. فاصله زمانی تا اولین وقت موجود، با توجه به تعداد متقاضیان دریافت ویزا و محدودیت پذیرش کنسولگری موردنظر متغیر است. گاهی می توان برای روز بعد وقت مصاحبه دریافت کرد و گاهی وقت های سفارت تا چندین ماه پر شده است.

نوع ویزای موردتقاضا نیز در پروسه دریافت وقت دخیل می باشد، در زیر ویزاهایی که وقت سفارت یکسان دارند گروه بندی شده اند:
گروه اول: ویزاهای توریستی، دیدار اقوام، کاری، شرکت در کنگره، درمان پزشکی

گروه دوم: ویزای دانشجویی و فرصت مطالعاتی

گروه سوم: ویزای نامزدی و سرمایه گذاری

گروه چهارم: متقاضیان دریافت گرین کارت و سیتیزن های امریکا

معمولا اولین وقت موجود برای متقاضین دریافت ویزای گروه دوم و چهارم نزدیک تر از سایر گروه ها می باشد. برخی از کنسولگری ها به طور مقطعی تمرکز خود را بر نوع خاصی از ویزا افزایش یا کاهش می دهند، حتما پیش از اقدام به برنامه ریزی قطعی برای سفر، از اولین وقت موجود برای نوع ویزای درخواستی و شرایط جاری در کنسولگری مورد نظر اطلاع حاصل نمایید.
از آنجائیکه اکثر سفارتخانه های ایالات متحده امریکا، تنها زمانی به نمایش وقت های موجود می پردازند که متقاضی مبلغ موردنیاز برای دریافت ویزا را پرداخت کرده باشد؛ به منظور رفاه حال متقاضیان، ایران - آنکارا برای اولین بار به طور رایگان تقویم وقت سفارت امریکا را در اختیار عموم گذاشته است. این تقویم هر یک دقیقه یک بارآپدیت می شود و کاملا قابل اعتماد است.

نکته 1: وقت های نمایش داده شده در این تقویم مربوط به یک وقت انفرادی ویزاهای گروه اول است.
نکته 2: با توجه به امکان تغییر وقت سفارت امریکا، گاهی متقاضیان تاریخ وقت گرفته شده خود را تغییر می دهند؛ بنابراین ممکن است برخی از وقت هایی که درحال حاضر پر شده اند، دوباره باز شوند.
مراحل تعیین وقت سفارت آمریکا
مجموعه آرکا سرویس تعیین وقت سفارت آمریکا را در یکی از کشورهای ترکیه، امارات و ارمنستان به مشتریان عزیز ارائه می‌نماید. مراحل تعیین وقت سفارت آمریکا با ثبت‌نام آنلاین در وب‌سایت کنسولگری مجازی آمریکا آغاز شده و در نهایت با حضور در سفارت آمریکا در کشور موردنظر و مصاحبه حضوری پایان خواهد یافت. به طور کلی مراحل را می‌توان به صورت زیر عنوان کرد:
• ثبت نام آنلاین در وب‌سایت کنسولگری مجازی آمریکا
• پر کردن فرم درخواست صدور ویزای غیرمهاجرتی به صورت آنلاین
• پرداخت آنلاین هزینه وقت سفارت و انگشت‌نگاری
• تعیین وقت مناسب سفارت
یکی از اصلی ترین نکات موثر در برنامه‌ریزی سفر به ایالات متحده امریکا، آگاهی از اولین فرصت موجود برای وقت سفارت کنسولگری موردنظر است. اغلب اوقات فاصله زمانی تا اولین وقت موجود، با توجه به تعداد متقاضیان دریافت ویزا و محدودیت پذیرش کنسولگری موردنظر متغیر است. از این رو گاهی می‌توان برای روز بعد وقت مصاحبه دریافت کرد اما در مواردی هم پیش می‌آید وقت سفارت آمریکا تا چندین ماه پر باشد.

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت آمریکا
مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت آمریکا در واقع مدارکی است که متقاضی پس از ثبت‌نام آنلاین، باید در روز مقرر به همراه خود به کنسولگری آمریکا ببرد. این مدارک عبارتند از:
• کپی صفحه ی اول پاسپورت (با حداقل ۶ ماه اعتبار)
• اسکن عکس تمام رخ ۵*۵ رنگی با پس‌زمینه سفید
• فرم پر شده DS-160 به زبان فارسی یا صفحه تاییده تکمیل فرم DS-160 به زبان انگلیسی
• آدرس ایمیل معتبر و شماره تلفن مسافر
• درخواست بر روی سربرگ(برای همکاران آژانسی)
• اسکن از صفحه ویزا در صورت داشتن ویزای ایالات متحده در گذشته
مدارک لازم برای روز مصاحبه در سفارت آمریکا
هر متقاضی در روز حضور خود در سفارت آمریکا جهت مصاحبه، باید حتما مدارک زیر را به همراه داشته باشد؛ همانطور که ملاحظه می‌کنید این مدارک با مدارک تعیین وقت سفارت متفاوت است:

1. اصل پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار به انضمام پاسپورت های قبلی
2. دو قطعه عکس تمام رخ ۵*۵ رنگی با پس‌زمینه سفید
3. ترجمه شناسنامه، کارت ملی و سند ازدواج یا طلاق به همراه اصل مدارک
4. ترجمه و اصل کارت پایان خدمت یا معافیت
5. مدارک شغلی شامل گواهی اشتغال به کار، ترجمه روزنامه رسمی، آخرین آگهی تغییرات و تصمیمات، حکم کارگزینی یا بازنشستگی، پروانه مطب یا نظام مهندسی، جواز کسب، پروانه بهره‌برداری، کارت پرسنلی یا بازرگانی، گواهی شوارای اصناف و…
6. ترجمه سوابق بیمه
7. ترجمه سند ملکی به همراه اصل سند، مدارک مرتبط با خرید سهام در بازار بورس، خرید اوراق مشارکت و هر سرمایه‌گذاری مالی دیگر
8. نامه تمکن به انگلیسی Bank Statement
9. پرینت شش ماهه لاتین حساب بانکیتاییدیه برگه وقت سفارت
10. تاییدیه فرم DS160
11. تاییدیه واریز سفارت
12. واچر هتل محل اقامت در آمریکا و رزرو بلیط رفت و برگشت
13. در صورت داشتن دعوتنامه، پر کردن فرم ۱۳۴-I به همراه اصل دعوتنامه
14. مخصوص متقاضیان F1:فرم I-20، مدارک تحصیلی و SEVIS Fee Payment Confirmation
15. مخصوص متقاضیان J1:فرم DS-2019، SEVIS Fee Payment Confirmation

کشورهای واسط برای گرفتن وقت سفارت آمریکا:
به‎دلیل عدم وجود سفارت آمریکا در ایران، متقاضیان مجبورند که وقت مصاحبه را در کشوری دیگر دریافت کنند. ترکیه، ارمنستان و امارات متحده عربی، مقصدهای مناسبی برای دریافت وقت سفارت آمریکا هستند و معمولاً ایرانیان این کشورها را برای پی‌گیری مراحل ویزا انتخاب می‌کنند. نکته مهم درمورد این مقصدها تسلط آفیسرهای ویزا به زبان فارسی است که علت آن، درخواست‌های فراوان ایرانیان برای اخذ وقت سفارت از این ۳ مقصد (آنکارا، دبی، ارمنستان) است. این امر سبب می‌شود که متقاضیان ایرانی با اعتماد به نفس بیشتری به سؤالات پاسخ بدهند.


مهاجر ایران ( رایکا سپهر آرکا) با تجربه بیش از چند سال در امور مهاجرت و اخذ بورسیه های تحصیلی و برخورداری از تیمی کارآمد و مجرب از وکلا و مشاورین مهاجرت جهت دریافت انواع ویزاها از جمله: اقامت دایم و موقت از کشورهای کانادا،آمریکا،دانمارک،استرالیا،آلمان و کشورهای مختلف دیگر فعال است. مهاجر ایران ( رایکا سپهر آرکا) با فعالیت های متفاوت در حوزه مهاجرت و تاکید بربا اطلاعات کامل کوشش فراوانی در بهبود فرهنگ مهاجرت انجام داده و تا میزان فراوانی در این امر موفق بوده است.
برای مشاوره و راهنمایی دقیق در زمینه های مختلف مهاجرتی فرم ارزیابی مارا پر کرده تا متخصصان ما به طور دقیق و جامع شما عزیزان را راهنمایی کنند.


فرم ارزیابی


شما عزیزان میتوانید از طریق لینک زیر با ما در تماس باشید:


متخصصان رایکا سپهر آرکا

 

از   1   رای
10

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
ثبت نام لاتاری آمریکا