افتتاح حساب بانکی در کانادا
    
بازدید: 475
    

افتتاح حساب بانکی در کشور کانادا:
کانادا یکی از کشورهایی است که ایرانیان زیادی در آن زندگی می‌کنند و ایرانیان بسیاری نیز به دنبال مهاجرت به آن هستند. یکی از نگرانی‌هایی که در مورد زندگی در کانادا و به طور کلی کشورهای دیگر وجود دارد مسائل بانکی است. بدون داشتن یک حساب بانکی در کانادا دچار مشکلات زیادی خواهید شد بنابراین لازم است که اطلاعاتی را در رابطه با موضوعات بانکی در کشور کانادا داشته باشید. برای افتتاح حساب در بانک‌های کانادا قبل از هر چیز باید مشخص کنید که چه نوع حساب بانکی را مد نظر دارید. نظام بانکداری کانادا انواع حساب‌های بانکی را شامل می‌شود که هر کدام از آن‌ها دارای ویژگی‌های مخصوص به خود بوده و مزایای خاصی را به مشتریان ارائه می‌کنند.
برای باز کردن حساب بانکی بهتر است به موارد زیر توجه نمایید:
• خدمات های بانک مورد نظر
• میزان سود بانک
• میزان هزینه ماهانه جهت حساب بانکی
• دسترسی آسان به خودپرداز های بانکی در محدوده زندگی

Canada-Bank-account_compressed

انواع حساب های بانکی در کانادا
علاو بر حساب بانکی چکینگ که مختص دانشجویان است، انواع حساب های بانکی در کانادا شامل حساب بین المللی ، حساب پس انداز کانادایی کم سود و پرسود، حساب پس انداز معاف از مالیات (TFSA) و حساب با سود تضمین شده (GIC) می شوند که هر کدام ویژگی های خاصی دارند.
در کانادا چند بانک بین المللی مانند HSBC, Citibank, BNP Paribas وجود دارد و در صورتی که فردی در کشور مبدا خود یک حساب بین المللی باز کند، میتواند پیش از وارد شدن به کانادا و از را دوره ، یک حساب بین المللی افتتاح کند. این حساب ، جز حساب های داخلی کانادا نبوده و احتمال دارد که استفاده از آن هزینه بر باشد.
حساب های پس انداز در کانادا به دو گروه حساب های پس انداز کم سود و پرسود تقسیم بندی می شوند و حساب های پس انداز کم سود ، بیشتر برای افراد سرمایه دار کارایی دارند. سرمایه دارها می توانند، این حساب شان را به کارت اعتباری وصل کرده و یا دسته چک بگیرند. از این جهت، این نوع حساب در کانادا مشابه حساب های جاری بوده و البته برداشت از آنها مستلزم پرداخت هزینه است.
یکی از انواع حساب هاب بانکی، حساب پس انداز معاف از مالیات (TFSA)، که باید حتما به صورت دولتی ثبت شود و میزان پولی که میتوان در این حساب گذاشت نیز نباید از 5500 دلار تجاوز کند . علاوه بر این، حساب با سود تضمین شده (GIC)، نیز یک روش سرمایه گذاری کم ریسک است که در آن، موسسات سرمایه گذاری، حفظ اصل سرمایه را تضمین می کنند.

شرایط افتتاح حساب بانکی در کانادا چیست؟
به لحاظ قانونی مهاجران خارجی دارای ویزای اقامت کانادا برای افتتاح حساب در این کشور هیچ محدودیت قانونی ندارند. در کشور کانادا می توان هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری اقدام به افتتاح حساب کرد. منتهی برای انجام این کار، هر متقاضی بایستی دارای مدارک خاص و شرایط هویتی لازم باشد. بر طبق اعلام آژانس مشتری مالی کانادا، متقاضیان برای افتتاح حساب در کشور کانادا 2020 نیازمند ارائه مدارک زیر به بانک مورد نظر می باشند:
• ID عکسدار مثل پاسپورت یا گواهینامه رانندگی
• کارت شماره بیمه تامین اجتماعی (SIN) صادره توسط دولت کانادا
• کارت اقامت دائم کانادا (PR) یا فرم IMM 1000 ،IMM 1442 یا IMM 5292 اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا (IRCC)
• کارت شناسائی خاص صادره توسط مقامات ایالتی یا استانی
• مدارک شناسائی دیگر
لازم به ذکر است که با وجود سخت بودن افتتاح حساب بانکی غیرمقیم در کانادا (یعنی فردی که هنوز به کانادا مسافرت نکرده اما مایل به افتتاح حساب در این کشور است) اما بهترین توصیه برای افراد در این مواقع مسافرت به کانادا و افتتاح حساب در داخل این کشور می باشد.
برای این که به عنوان یک شخص خارجی بتوانید یک حساب بانکی در کانادا افتتاح کنید به مدارک زیر نیاز خواهید داشت:
پاسپورت معتبر
مدارک مبنی بر اقامت دائم در کانادا یا اسناد مربوط به مهاجرت
البته ممکن است بانک‌های مختلف دارای الزامات خاصی باشند پس بهتر است که قبلا از خود بانک در مورد تمام موارد مورد نیاز سوال کرده باشید. ممکن است بانک مورد نظر شما یکی از موارد زیر را برای افتتاح حساب بپذیرد:
مجوز اقامت موقت
مجوز تحصیل یا کار در کانادا
تاییدیه فرم اقامت دائم (IMM 5292 or IMM 5688)
علاوه بر این، برخی شرایط کلی دیگر مانند شرط سن نیز برای باز کردن حساب در کانادا مورد نیاز است. حداقل سن برای افتتاح حساب در بانک‌های کانادا ۱۸ سال تعیین شده است. داشتن نشانی محل سکونت معتبر نیز از دیگر شرایط تعیین شده برای باز کردن حساب است. ممکن است باز کردن حساب بانکی شما بلافاصله انجام شود و یا این که چندین روز طول بکشد. بعد از باز شدن حساب باید نسبت به فعال‌سازی debit card خود اقدام نمایید.

هزینه افتتاح حساب در بانک‌های کانادا
هزینه افتتاح حساب در بانک‌های کانادا از بانکی به بانک دیگر متفاوت است و بهتر است قوانین و ضوابط بانک مورد نظر خود را مطالعه کنید. اما به طور کلی باید انتظار هزینه‌های زیر را داشته باشید.
هزینه ماهانه
سیستم بانکداری کانادا برای دانشجویان رایگان بوده و برای افراد بالای ۶۰ سال تخفیف‌های ویژه‌ای را در نظر گرفته است. هم‌چنین هزینه‌ها برای افراد تازه‌ وارد کشور کانادا نیز طی مدتی محدود رایگان است. بعد از تمام شدن این دوره زمانی محدود ممکن است با هزینه حداکثر ۳۰ دلاری در طول ماه مواجه شوید.
هزینه تراکنش
تعداد کمی از تراکنش‌ها بدون هزینه هستند اما سایر تراکنش‌های بانکی دارای هزینه‌های مختلفی خواهند بود. البته برخی حساب‌های بانکی امکان تراکنش‌های نامحدود را به شما خواهند داد اما دقت داشته باشید که این‌ها معمولا بالاترین میزان هزینه ماهانه را دارند.
هزینه دستگاه‌های خودپرداز
در صورتی که از ATM مربوط به بانک خودتان برداشت وجه را انجام دهید متحمل هزینه‌ای نخواهید شد اما در صورت استفاده از ATM بانک‌های دیگر هر تراکنش حدودا ۱٫۵ دلار هزینه خواهد داشت.
هزینه انتقال بین‌المللی
تمامی بانک‌های اصلی کانادا تعداد محدودی از انتقالات بین‌المللی رایگان را به تازه‌ واردان کشور کانادا ارائه می‌کنند. البته با این وجود شما در زمان انجام انتقال باید هزینه آن را بپردازید و بعدا آن را پس بگیرید.
در صورتی که در یک کشور دیگر مانند ترکیه حساب بانکی بین‌المللی داشته باشید این امکان را خواهید داشت تا از دستگاه‌های خودپرداز کشور کانادا پول برداشت کنید. به عنوان مثال اگر قبلا در زراعت بانک ترکیه حساب بانکی باز کرده‌اید و قصد سفر به کانادا برای مدت محدود را داشته باشید می‌توانید با استفاده از کارت اعتباری زراعت بانک از دستگاه‌های خودپرداز اکثر بانک‌های کانادا پول بگیرید.
مدت زمان افتتاح حساب در کانادا
با مراجعه به بانک و ارائه کامل مدارک لازم، متقاضیان می توانند با طی کردن مراحل بانکی، برای باز کردن حساب بانکی اقدام کنند این فرآیند ممکن است بلافاصله و یا تا چند روز بطور بیانجامد. با این حال پس از باز شدن حساب بانکی، می شود نسبت به فعال کردن debit card درخواست داده شود.

مالیات حساب بانکی در کانادا
باید توجه شود که بانک های کانادا پس از افتتاح حساب بانکی، برای نگهداری پول و یا انجام دادن عملیات بانکی بیش از حد مشخص شده در ماه، مبلغی را از حساب افراد کسر می کند.

نرخ سود بانک های کانادا
با توجه به این که بانک های کانادا نسبت به پول سرمایه گذاری شده در بانک، سود بسیار کمی (زیر ۲%) می دهند، حساب کردن روی سود بانکی در کانادا نمی تواند گزینه مناسب و مقرون به صرفه ای برای سپرده گذاری سرمایه متقاضیان باشند.

بهره بانک های کانادا
بهره وام های بانکی در کانادا بسته به نوع پرداخت حساب، اعتبار افراد، شهروندان کانادا، شهروندان خارجی مقیم کانادا و تاریخ افتتاح حساب بانکی در کانادا متفاوت می باشد اما با این حال میزان این بهره بین ۵ الی ۱۵ درصد متغیر است.
البته باید توجه شود که بانک های کانادایی ضمن ارائه خدمات ویژه و رایگان، در مواقعی نیز جهت افتتاح حساب بانکی و یا صدور دسته چک، مبلغی را دریافت می نماید.

 
مهاجر ایران  با تجربه بیش از چند سال در امور مهاجرت و اخذ بورسیه های تحصیلی و برخورداری از تیمی کارآمد و مجرب از وکلا و مشاورین مهاجرت جهت دریافت انواع ویزاها از جمله: اقامت دایم و موقت از کشورهای کانادا،آمریکا،دانمارک،استرالیا،آلمان و کشورهای مختلف دیگر فعال است. مهاجر ایران با فعالیت های متفاوت در حوزه مهاجرت و تاکید بربا اطلاعات کامل کوشش فراوانی در بهبود فرهنگ مهاجرت انجام داده و تا میزان فراوانی در این امر موفق بوده است.
برای مشاوره و راهنمایی دقیق در زمینه های مختلف مهاجرتی فرم ارزیابی مارا پر کرده تا متخصصان ما به طور دقیق و جامع شما عزیزان را راهنمایی کنند.


فرم ارزیابی


شما عزیزان میتوانید از طریق لینک زیر با ما در تماس باشید:


متخصصان مهاجر ایران  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
ثبت نام لاتاری آمریکا