اخذ ویزای کاری چین
    
بازدید: 446
    


تمامی افرادی که قصد کار در کشور چین را دارند می بایست که روادید کاری این کشور را دریافت کنند. برای دریافت روادید کار چین یا ویزای نوع Z می بایست که به سفارت چین در این کشور مراجعه نمایید. این نوع روادید برای کسانی صادر می شود که قصد اشتغال در چین را دارند. در واقع دولت چین با این کار مجوز اشتغال یا مجوز استخدام برای آن ها را صادر می کند.
حداکثر مدت اعتبار ویزای کار چین پنج ساله است و دارندگان ویزای Z می بایست ظرف مدت زمان ۹۰ روز پس از این که ویزایشان صادر شد وارد کشور چین شوند و طی ۳۰ روز از زمان ورود در دفتر امنیت عمومی ثبت نام کند.
توجه داشته باشید که ویزای کار چین تنها زمانی برای افرادی خارجی صادر می شود که کارفرما و متقاضی کار از شرایط خاص اولیه برخوردار باشند. سازمانی که می خواهند شما را به عنوان یک اتباع خارجی بپذیرد می بایست معتبر باشد و همچنین متقاضیان باید الزامات لازم به عنوان یک متخصص خارجی را دارا باشند. بعلاوه، کارفرما باید یک گواهی مبنی بر این که فردی که استخدام کرده با شرایط مورد نیاز برای کار مطابقت دارد نیز ارائه دهد.

کشور چین

مدارک لازم برای صدور ویزای کار چین
1. اصل گذرنامه ای که ۱۲ ماه اعتبار داشته باشد به همراه فتوکپی از صفحه اول آن
• توجه داشته باشید به دلیل درج روادید در گذرنامه، ارائه اصل گذرنامه متقاضی الزامی است.
• در صورتی که فرد متقاضی یکی از روادیدهای چین را در گذرنامه قدیمی خود داشته باشد، باید به هنگام درخواست روادید کار گذرنامه قدیمی را نیز ارائه دهد.

2. فرم پر شده درخواست روادید (این فرم را می توانید از اینترنت پرینت بگیرید و پر کنید.)
3. ۲ قطعه عکس ۳٫۳×۴٫۸ جدید متقاضی (حداکثر ۶ ماه از عکس نگذشته باشد، همچنین زمینه عکس باید کاملا سفید باشد).
توجه داشته باشید که صورت فرد متقاضی (بدون کلاه و عینک) باید کاملا در عکس مشخص باشد.
4. یکی از اسناد زیر
• اجازه کار صادر شده از جانب اداره امور اتباع خارجی کشور
• مجوز استخدامی خارجی صادر شده توسط وزارت کار و امور اجتماعی
• تائیدیه یا مجوز کار فرهنگی که به تاسید مقام‌های چینی رسیده باشد
• مجوز استخدامی صادره توسط وزارت کار و امور اجتماعی
• تائیدیه اجازه کار صادر شده توسط اداره امور اتباع خارجی
• دعوت‌نامه همکاری از جانب شرکت ملی نفت کشور مربوطه

چین

مراحل صدور ویزای کار چین
به منظور دریافت ویزای کار چین می بایست متقاضیان شخصا به سفارت این کشور در تهران مراجعه کنند؛ آنچه لازم است درباره سفارت چین بدانید این است که نیازی به گرفتن وقت قبلی ندارید و متقاضیان روادید می توانند با در دست داشتن مدارک خود به سفارت این کشور مراجعه کنند و در صورت کامل بودن مدارک روادید خود را پس از چهار روز دریافت کنند.

هزینه صدور ویزای کار چین
میزان هزینه ای که برای صدور ویزای کار چین بپردازید به همان اندازه انواع دیگر روادیدهای چینی است. متقاضیان این نوع روادید باید حداقل ۲۴ ساعت قبل از دریافت روادید خود، هزینه مورد نظر را پرداخت کنند.

نکاتی که باید در مورد ویزای کار چین
• به طور معمول کپی دعوت نامه ی شرکتی که قرار است در آن مشغول به کار شوید قابل قبول است؛ اما با این وجود در صورت لزوم افسر کنسول این کشور امکان دارد که نسخه اصلی دعوت نامه را از شما درخواست کند.
• در صورت الزام، افسر کنسول امکان دارد که از فرد متقاضی درخواست سایر اسناد حمایتی یا مواد تکمیلی یا مصاحبه با متقاضی را داشته باشد؛ نتیجه درخواست روادید به تصمیم افسران ویزا بستگی دارد.


مهاجر ایران  با تجربه بیش از چند سال در امور مهاجرت و اخذ بورسیه های تحصیلی و برخورداری از تیمی کارآمد و مجرب از وکلا و مشاورین مهاجرت جهت دریافت انواع ویزاها از جمله: اقامت دایم و موقت از کشورهای کانادا،آمریکا،دانمارک،استرالیا،آلمان و کشورهای مختلف دیگر فعال است. مهاجر ایران با فعالیت های متفاوت در حوزه مهاجرت و تاکید بربا اطلاعات کامل کوشش فراوانی در بهبود فرهنگ مهاجرت انجام داده و تا میزان فراوانی در این امر موفق بوده است.
برای مشاوره و راهنمایی دقیق در زمینه های مختلف مهاجرتی فرم ارزیابی مارا پر کرده تا متخصصان ما به طور دقیق و جامع شما عزیزان را راهنمایی کنند.


فرم ارزیابی


شما عزیزان میتوانید از طریق لینک زیر با ما در تماس باشید:


متخصصان مهاجرایران  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
ثبت نام لاتاری آمریکا