اخذ ویزای ازدواج و نامزدی استرالیا
    
بازدید: 467
    

اخذ ویزای ازدواج و نامزدی استرالیا:
ویزای ازدواج و نامزدی استرالیا در واقع مختص افرادی است که نامزد و یا همسرشان در یکی از شهرهای استرالیا اقامت دائم دارد و یا شهروند است و از این طریق می خواهند اقدام به مهاجرت به استرالیا کنند.
ویزای ازدواج استرالیا در واقع ویزایی هست که شخص مقیم استرالیا میتواند با آن نامزد و یا همسر خود را برای زندگی به استرالیا بیاورد.

انواع ویزای ازدواج استرالیا و ویزای نامزدی استرالیا
• افرادی که در آینده قصد ازدواج دارند، ویزای شماره ۳۰۰ –این نوع از ویزا به ویزای "نامزدی" هم معروف است و به فردی تعلق می گیرد که با تبعه و یا مقیم دائمی استرالیا نامزد کرده ولی هنوز ازدواج نکرده است.

• همسر (ویزای مشروط)، ویزای شماره۳۰۹- این ویزا به فردی تعلق می گیرد که با یک تبعه و یا یک شخص با اقامت دائم استرالیا ازدواج کرده است و یا با او زندگی می کند. این فرد باید هنگام ارائه تقاضای خود در خارج از استرالیا باشد. این نوع ویزا "مشروط" است به این معنی که موقتی است و می تواند به ویزای دائمی همسر ( ویزای شماره ۱۰۰ ) تبدیل شود.

• همسر (ویزای دائمی)، ویزای شماره ۱۰۰- این یک ویزای دائمی برای فردی است که با یک تبعه و یا یک شخص با اقامت دائم استرالیا ازدواج کرده است و یا با او زندگی می کند.

• همسر (ویزای موقتی)، ویزای شماره ۸۲۰- این یک ویزای موقتی برای فردی است که با یک تبعه و یا یک شخص با اقامت دائم استرالیا ازدواج کرده است و یا با او زندگی می کند. این نوع ویزا شامل آن دسته از متقاضیانی می شود که در زمان تقاضا در داخل استرالیا زندگی می کنند. این ویزا می تواند به ویزای دائمی همسر ( ویزای شماره ۸۰۱ ) تبدیل شود.

• همسر (ویزای دائمی)، ویزای شماره ۸۰۱- این یک ویزای دائمی برای فردی است که با یک تبعه و یا یک شخص با اقامت دائم استرالیا ازدواج کرده است و یا با او زندگی می کند.


شرایط اخذ ویزای ازدواج استرالیا
برای اخذ ویزای ازدواج استرالیا فرد میتواند داخل و یا خارج از کشور باشد و در این زمینه قانون خاصی وجود ندارد.
همچنین شرایط کلی مهاجرت باعث شده است که فرد پیش از اینکه اقدام به اخذ ویزای برای اقامت، با همسر خود به صورت قانونی ازدواج کرده باشد و مدارک کاملی را در این زمینه ارائه دهد که شامل مدارک شخصی و سند ازدواج است.
نکته ای که در اخذ این نوع ویزا باید به آن دقت کنید این است که طرفین برای اخذ این نوع ویزا باید اثبات کنند که رابطه آنها واقعی بوده است وهدف دریافت اقامت استرالیا نیست.
در این زمینه معمولا شما باید به عنوان متقاضی مدارک مختلفی را نیز به اداره مهاجرت ارائه دهید که نشان از واقعی بودن رابطه شما باشد.

شرایط کلی برای اخذ ویزای ازدواج استرالیا
همانطور که گفته شد این ویزا مختص کسانی است که ازدواج رسمی داشته اند.
در این حال باید بتوانند ثابت کنند که طی 12 ماه گذشته با فرد مورد نظر زندگی مشترک داشته اند.
باید بدانید که در واقع نحوه اقدام در اینجا برای افرادی که داخل و خارج از استرالیا هستند متفاوت است و همچنین مدت زمانی که برای رسیدگی به پرونده های داخل استرالیا بسیار طولانی تر از سایرین خواهد بود.

پس از اخذ ویزای ازدواج استرالیا چه اتفاقی می افتد؟
زمانی که شما موفق به اخذ ویزای ازدواج می شوید میتوانید از بسیاری از مزایای رایگان این کشور استفاده کنید.
از جمله این مزایا میتوان به اجازه کار تمام وقت و بدون شرایط و همچنین تبدیل این ویزا به ویزای اقامت اشاره کرد.
زمانی که 2 سال از ازدواج فرد می گذرد، اگر زوجین تمامی این مدت را با هم به صورت مشترک زندگی کرده باشند و بتوانند مدارکی دال بر این موضوع به اداره مهاجرت ارائه دهند میتوانند برای اخذ اقامت دائم اقدام کنند.
همچنین کسانی که از ابتدا با ویزاهای دانشجویی وارد این کشور شده اند میتوانند در صورت ازدواج ویزای خود را در داخل استرالیا به این ویزا تبدیل کنند.

ویزای نامزدی استرالیا چیست؟
ویزای نامزدی هم مانند ویزای ازدواج مختص به افرادی است که نامزد آن ها جز شهروندان و یا افراد مقیم استرالیا به شمار می آیند.
حتی یکی از شهروندان کشور نیوزلند هم میتواند واجد شرایطی باشد که برای زندگی در استرالیا مورد نیاز است.
اعتبار این ویزا در واقع به مدت 9 ماه است و فرد باید طی این 9 ماه وارد کشور استرالیا شود و با فرد مورد نظر ازدواج کند. دقت داشته باشید که نیازی نیست که ازدواج حتما در کشور استرالیا قرار گیرد.
پس از انجام این روند، فرد میتواند تقاضای ویزای ازدواج استرالیا را به ادامه مهاجرتی استرالیا بدهد. باید بدانید که طی این مدت، همسر شما باید حمایت مالی شما را بر عهده داشته باشد.
زمانی که شما با فرد مورد نظر ازدواج کرده اید، تا زمان انقضای ویزای استرالیا وقت دارید که تقاضای ویزای ازدواج بدهید تا بتوانید در این کشور زندگی کنید.

شرایط کلی برای اخذ ویزای نامزدی استرالیا
طبق قوانینی که در این زمینه وجود دارد، افراد میتوانند نامزد خود را به مدت 9 ماه به این کشور بیاورند و با او ازدواج کنند در غیر اینصورت ویزای فرد باطل میشود و باید به کشور خود بازگردانده شود.
نکات طلایی درباره ویزای نامزدی استرالیا
• ازدواج دو نفر در بازه زمانی ذکر شده نباید حتما در استرالیا انجام شود.
• شخصی که به عنوان اسپانسر عمل می کند باید هزینه های نامزد خود را تا 9 ماه آینده تقبل کند.
• قبل از پایان مدت 9 ماهه باید حتما ازدواج صورت گیرد و برای اخذ ویزای ازدواج استرالیا اقدام شود.
• روند زمانی برای دریافت این ویزا چیزی حدود 2 الی 6 ماه خواهد بود.

شخص اسپانسر باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
• طبق قوانین استرالیا فردی که میخواهد به عنوان اسپانسر عمل کند در واقع باید شهروند یا مقیم استرالیا باشد و یا از واجدین شرایط اقامت در نیوزلند.
• فرد باید بالای 18 سال سن داشته باشد در غیر این صورت والدین او باید به عنوان اسپانسر عمل کنند.
• شخص اسپانسر باید متعهد شود که تا دو سال از زمان اخذ اقامت دائم، تمامی نیازهای اولیه زندگی همسر خود را از نظر مالی حمایت کند.
• کسانی که در 5 سال گذشته اسپانسر فردی بوده اند و یا توسط شخصی اسپانسر شده اند، تحت شرایط خاصی می توانند اقدام به دریافت ویزای ازدواج استرالیا و همچنین ویزای نامزد کنند.

شرایط شما پس از مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای ازدواج استرالیا چگونه خواهد بود؟
• افرادی که با ویزای ازدواج وارد کشور استرالیا می شوند قادر خواهند بود که تحصیل و کار را با هم انجام دهند.
• این افراد می توانند از خدمات پزشکی به صورت رایگان استفاده کنند.
• ویزای نامزدی نسبت به ویزای ازدواج شرایطی دارد که محدودتر است.
• در بیشتر کیس های دریافت ویزای ازدواج استرالیا، فرد به مدت 2 سال امکان اقامت در این کشور را دارد که پس از این دوسال با بازبینی مجدد پرونده و ارائه مدارک بیشتر می تواند اقدام به اخذ اقامت دائم کند.
• مانند سایر ویزاهایی که برای استرالیا صادر می شود، با ویزای ازدواج هم فرد میتواند پس از گذشت 4 سال اقدام به دریافت شهروندی کند.

مهاجر ایران با تجربه بیش از چند سال در امور مهاجرت و اخذ بورسیه های تحصیلی و برخورداری از تیمی کارآمد و مجرب از وکلا و مشاورین مهاجرت جهت دریافت انواع ویزاها از جمله: اقامت دایم و موقت از کشورهای کانادا،آمریکا،دانمارک،استرالیا،آلمان و کشورهای مختلف دیگر فعال است. مهاجر ایران با فعالیت های متفاوت در حوزه مهاجرت و تاکید بربا اطلاعات کامل کوشش فراوانی در بهبود فرهنگ مهاجرت انجام داده و تا میزان فراوانی در این امر موفق بوده است.
برای مشاوره و راهنمایی دقیق در زمینه های مختلف مهاجرتی فرم ارزیابی مارا پر کرده تا متخصصان ما به طور دقیق و جامع شما عزیزان را راهنمایی کنند.


فرم ارزیابی


شما عزیزان میتوانید از طریق لینک زیر با ما در تماس باشید:


متخصصان مهاجر ایران  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
ثبت نام لاتاری آمریکا