ویزای تحصیلی هلند
    
بازدید: 1441
    

تحصیل در هلند:
یکی از روش های مهاجرت به کشور هلند، از طریق اقدام برای ادامه تحصیل در این کشور است. از جمله امکانات تحصیلی بسیار خوب در کشور هلند، زندگی در کشوری با استانداردهای بالای رفاهی، تحصیل در دانشگاه های معتبر و امکان همکاری با محققین مطرح بین المللی و تدریس دروس به زبان انگلیسی است که موجب شده است تا دانشگاه های کشور هلند در سال های اخیر مورد استقبال متقاضیان ایرانی قرار گیرد.


شرایط ویزای تحصیلی هلند
کشور هلند همانطور که قبلا هم گفتیم یکی از اعضای اتحادیه اروپا و محدوده شنگن هست. اعضای کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شنگن برای ورود و تحصیل در هلند نیاز به اخذ ویزا ندارند و با اخذ پذیرش می توانند در کشور هلند مشغول به تحصیل شوند. اما برای کشورهای خارج از اتحادیه اروپا، شرایط متفاوت است و برای تحصیل در کشور هلند نیاز به اخذ ویزا دارند. بنابراین اگر شما نیز از خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل در هلند اقدام می نمایید لازم است که پس از اخذ پذیرش اقدام به دریافت ویزای تحصیلی نمایید.
تحصیل در مدارس هلند
ویزای تحصیلی هلند برای تحصیل در مدارس به دو شکل انجام می شود. روش اول به این صورت است که فرد محصل به تنهایی برای تحصیل در مدارس هلند و اخذ ویزای تحصیلی هلند اقدام نماید که در این صورت می تواند از خدمات مدارس بین المللی استفاده کند، که این نوع از مدارس شبانه روزی هستند و هزینه های بسیار بالایی در حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار یورو در سال را دارند. نوع دوم زمانی است که شخص محصل به عنوان همراه والدین خود ورود پیدا کرده باشد که در این صورت می تواند از خدمات مدارس دولتی نیز استفاده نماید. اگر شما متقاضی این هستید که فقط فرزند خود را به تنهایی برای تحصیل به یکی از کشور های خارجی بفرستید، کشور هایی مانند کانادا و یا انگلستان گزینه های مناسب تری هستند. ساختار و سیستم مدرسه در هلند به این صورت است که آموزش اجباری از سنین پنج سال تا 16 سال است، با این حال، بسیاری از کودکان از سن چهار سالگی شروع به حضور در مقطع پیش دبستانی می نمایند و تا سن ۱۲ سالگی مشغول به تحصیل در دوره اول و بعد از آن ورود به دوره دوم تحصیلی تا سن ۱۶ سالگی است و به صورت تخصصی تر ادامه تحصیل می دهند.

ویزای دانشجویی هلند در مقاطع مختلف دانشگاهی
برای تحصیل در دانشگاههای هلند، نیاز است که برای دریافت ویزای دانشجویی اقدام نمایید. شما باید برای تمام مقاطع دانشگاهی در هلند با ویزای دانشجویی وارد شوید. در ادامه به بررسی ویزای دانشجویی در مقاطع مختلف تحصیلی در هلند می پردازیم.

ویزای تحصیلی هلند و تحصیل در مقطع کارشناسی
برای تحصیل در هلند و اخذ ویزای تحصیلی هلند در مقطع کارشناسی، داشتن مدرک دیپلم و آیلتس با حداقل نمره 6 الزامی است. البته کسانی که مدرک زبان با حد نصاب مورد قبول مقطع تحصیلی را ندارند می‌توانند در کلاس‌های آموزش تقویت زبان در کشور هلند شرکت نمایند. اما بهتر است که مدرک زبان مورد نیاز از ابتدای اقدام برای دریافت پذیرش و یا امر ویزا وجود داشته باشد. تحصیل در هلند و دریافت ویزای تحصیلی هلند در مقطع لیسانس 4 سال طول می‌کشد و زبان تدریس در این دوره زبان آلمانی و یا انگلیسی است به همین دلیل متقاضیان تحصیل در هلند باید برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌ها در هلند مدرک B1 یا B2 زبان آلمانی و یا مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۶ را داشته باشند. شایان ذکر است افرادی که مدرک زبان خود را در ایران گرفته‌اند نسبت به کسانی که متقاضی شرکت در دوره‌های کالج زبان در هلند هستند، راحت‌تر موفق به اخذ ویزای تحصیلی هلند می شوند. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور هلند حدوداً بین ۷۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو برای یکسال می باشد و دانشجویان در مقطع لیسانس می‌توانند ۱۰ تا ۱۵ ساعت در هفته با حقوق 80 تا100 یورو کار کنند که این موضوع بدین معناست که حدوداً نیمی از هزینه های زندگی را پوشش می دهد.

ویزای تحصیلی هلند و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هلند می تواند برای کسانی که بدنبال کشوری مناسب برای ادامه تحصیل و زندگی هستند، گزینه و انتخاب مناسبی باشد چرا که با اخذ پذیرش و تحصیل کارشناسی ارشد در هلند می توانید راه را برای مهاجرت و اخذ ویزای تحصیلی هلند باز کنید. برای تحصیل در هلند و اخذ ویزای تحصیلی هلند در مقطع کارشناسی ارشد ، ارائه مدرک لیسانس و آیلتس با حداقل نمره ۶.۵ الزامی است. دریافت ویزای تحصیلی هلند در ابتدا منوط به دریافت پذیرش از دانشگاه می باشد و بعد از آن فرد می تواند برای دریافت ویزای تحصیلی هلند اقدام نماید. دانشجویان در مقطع فوق لیسانس می توانند بین ۱۵ تا ۲۰ ساعت در هفته کار کنند. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حدوداً بین ۸۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ یورو در سال می باشد.

ویزای تحصیلی هلند و تحصیل در مقطع دکتری
افرادی که قصد تحصیل و دریافت ویزای تحصیلی هلند را دارند ، در مقطع دکترا نیاز به فراهم نمودن یکسری شرایط به خصوص دارند. افرادی می توانند پذیرش این مقطع تحصیلی را دریافت نمایند که یک استاد راهنما در هلند رزومه آن ها را تایید نماید. متقاضی پذیرش دکترا باید در زمان درخواست مدرک زبان آیلتس7 و مقالات بین المللی ISI ارائه دهند در صورتی که مدارک مورد نظر را تهیه کنید می توانید برای پذیرش و سپس ویزای تحصیلی هلند اقدام نمایید. متقاضی می تواند حین تحصیل به صورت تمام وقت در کشور هلند مشغول به کار شود.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مقطع دکتری:
• ترجمه ی اصل و ریز نمرات مدارک تحصیلی در مقاطع مختلف
• داشتن مقاله های ISI
• گواهی سوابق کاری
• توصیه نامه از چند استاد
• نمره زبان آیلتس ۷
• داشتن پروپوزال

ویزای تحصیلی هلند به همراه بورس تحصیلی
دانشجویانی که قصد تحصیل در هلند را دارند می توانند از کمک هزینه تحصیلی و بورس تحصیلی هلند استفاده نمایند دولت هلند برای افراد و تبعه این کشور بورس هایی تا سن 30 سال جهت تحصیل رایگان را در نظر گرفته و اما نکته بسیار مهم آن است که متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا و کشور هایی دیگر می توانند از بورس های تحصیلی این کشور استفاده نمایند اصولا این بورس ها تا 5000 هزار یورو می باشد که تقریباً صرفاً هزینه های زندگی را پوشش می دهد و برای هزینه های تحصیل کفایت نمی کند

بورسیه تحصیلی اراسموس
هدف از تصویب این برنامه این است که دانشجویانی که استعداد بالایی دارند اما بضاعت مالی مناسبی ندارند بتوانند مسیر رشد علمی را طی کنند.

بورسیه تحصیلی دزموند
این برنامه بورسیه مختص افرادی است که در فیلد کاری خود تجربه و تخصص و استعداد بالایی دارند.در واقع این بورسیه از طرف شرکت FMO هلند برای افرادی که در این شرکت قصد استخدام داشته باشند در نظر گرفته شده است .

ویزای تحصیلی هلند و هزینه تحصیل و زندگی در هلند
یکی از شرایط اخذ ویزای تحصیلی هلند وجود تمکن مالی مناسب می باشد، هزینه زندگی در کشور هلند بسته به سبک زندگی شخص بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو در ماه می باشد. هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف متفاوت است و با توجه به شرایط رشته و دانشگاه تعریف می شود. در مقطع لیسانس بین ۷۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو در مقطع فوق لیسانس ۸۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ یورو و در مقطع دکترا کاملاً متفاوت است.

بررسی ویزای همراه
اخذ ویزای تحصیلی هلند ابتدا برای فرد اصلی انجام می شود و در صورتی که فرد بخواهد ویزای همراه هلند را دریافت کند می تواند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را نیز به همراه ببرد باید برای آن ها درخواست دهد و در صورتی که فرد بتواند ثابت نماید توانایی مالی مناسب برای حمایت از آن ها را دارد، ویزای همراه دانشجویی هلند برای آنها نیز صادر می گردد. در برخی از موارد و دانشگاه ها از سوی دانشگاه برای اخذ ویزای همراه اقدام می شود. در صورتی که رزومه فرد همراه مناسب باشد می تواند برای کار در کشور هلند اقدام نماید.

ویزای تحصیلی هلند و کار دانشجویی
همانطور که اشاره شد فردی که ویزای تحصیلی هلند را دریافت می نماید، می تواند به صورت پاره وقت در این کشور مشغول به کار شود، که این کار نیمه وقت در مقاطع مختلف ساعات متفاوتی دارد. در مقطع لیسانس ۱۰ تا ۱۵ ساعت در هفته در مقطع فوق لیسانس ۱۵ تا ۲۰ ساعت در هفته و در مقطع دکترا تا ۳۰ ساعت در هفته امکان این موضوع وجود دارد. پس از اتمام دوره ی تحصیلی امکان کاریابی در هلند برای افرادی که تحصیل کرده این کشور هستند وجود دارد که می توان از این طریق اقامت این کشور را دریافت نمود.

ویزای تحصیلی هلند و معرفی دانشگاه های برتر هلند
اخذ ویزای تحصیلی هلند و تحصیل در دانشگاه های هلند مزایای ویژه ای دارد. با اخذ ویزای تحصیلی هلند و مهاجرت به هلند، فرد امکان اخذ ویزای شنگن را به دست می آورد. یکی از موارد قابل ذکر و قابل توجه در کشور هلند این است که این امکان وجود دارد که بعد از گذراندن یک سال تحصیل و کسب مدرک آن مقطع تحصیلی در دانشگاه های هلند، موجبات اخذ ویزای کار برای فرد فراهم گردد. دانشگاه های هلند استاندارد علمی بالایی دارند، به طوری که در بین دانشگاه های برتر دنیا برخی از دانشگاه های هلند در برخی از رشته ها، رتبه های دو یا سه رقمی دارند. مدارک تمامی دانشگاه های هلند در سراسر دنیا معتبر است.. در ضمن دانشگاه های هلند با تمام مراکز علمی جهان مرتبط هستند.
ویزای تحصیلی هلندو مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی
ویزای تحصیلی هلند ، برای ادامه تحصیل در خارج از کشور انتخابی بسیار مناسب می باشد. تحصیل در کشور هلند به زبان انگلیسی و هلندی می باشد و برای دریافت پذیرش تحصیلی و بعد از آن ویزای تحصیلی کشور هلند باید مدارکی را ارائه دهد. در حال حاضر تقریبا در تمام رشته های تحصیلی که از طرف دانشگاه های هلند برای دانشجویان بین المللی ارائه شده ، به زبان انگلیسی و زبان هلندی کلاس برگزار می شود.

لیست مدارک مورد نیاز :
• ارائه پاسپورت معتبر
• ارائه مدارک پذیرش
• ارائه انگیزه نامه
• ارائه مدارک تمکن مالی شامل پرینت حساب و نامه تمکن مالی مبنی بر وجود موجودی کافی در حساب شخص برای حداقل یک سال تحصیل و زندگی در هلند
• ارائه بیمه نامه مسافرتی

ویزای تحصیلی هلند و موقعیت کار پس از تحصیل
کشور هلند به افرادی که پس از اخذ ویزای تحصیل برای کار در این کشور می خواهند اقدام نمایند این شانس را می دهد که پس از اتمام دوره تحصیلی خود در کشور هلند به مدت ۱۲ ماه معادل یکسال زندگی کنند و شغل مورد نظر خود را جست و جو کنند و پس از یافتن کار اقامت کاری هلند را دریافت نمایند.

مهاجر ایران ( رایکا سپهر آرکا) با تجربه بیش از چند سال در امور مهاجرت و اخذ بورسیه های تحصیلی و برخورداری از تیمی کارآمد و مجرب از وکلا و مشاورین مهاجرت جهت دریافت انواع ویزاها از جمله: اقامت دایم و موقت از کشورهای کانادا،آمریکا،دانمارک،استرالیا،آلمان و کشورهای مختلف دیگر فعال است. مهاجر ایران ( رایکا سپهر آرکا) با فعالیت های متفاوت در حوزه مهاجرت و تاکید بربا اطلاعات کامل کوشش فراوانی در بهبود فرهنگ مهاجرت انجام داده و تا میزان فراوانی در این امر موفق بوده است.
برای مشاوره و راهنمایی دقیق در زمینه های مختلف مهاجرتی فرم ارزیابی مارا پر کرده تا متخصصان ما به طور دقیق و جامع شما عزیزان را راهنمایی کنند.


فرم ارزیابی


شما عزیزان میتوانید از طریق لینک زیر با ما در تماس باشید:


متخصصان رایکا سپهر آرکا  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
ثبت نام لاتاری آمریکا