ویزای توریستی آمریکا
    
بازدید: 1272
    

ویزای توریستی آمریکا:
آمریکا با مساحتی بالغ بر ۹/۸ میلیون کیلومتر مربع چهارمین کشور پهناور جهان و با جمعیتی حدود ۳۳۰ میلیون نفر سومین کشور پرجمعیت در جهان به شمار می آید. در حال حاضر اخذ ویزای توریستی آمریکا با توجه به قوانین موجود بسیار دور از دسترس به نظر می آید. این کشور از شمال با کانادا و از جنوب با مکزیک هم مرز است. پایتخت آمریکا واشنگتن دی . سی و پرجمعیت ترین شهر این کشور نیویورک می باشد.
مدت اعتبار ویزای توریستی آمریکا از زمان صدور ۶ ماه می باشد و به صورت سینگل، دبل و مولتیپل صادر می گردد، توجه داشته باشید این نوع ویزا برای اقامت موقت و کوتاه مدت شما در خاک آمریکا ارائه می گردد و به واسطه دریافت این نوع ویزا اجازه تحصیل یا کار در آمریکا را نخواهید داشت.


انواع ویزای توریستی آمریکا
با توجه به قوانین وضع شده در سال های اخیر از سوی دولت آمریکا در حال حاضر برای اخذ ویزای توریستی آمریکا با شرایط بسیار سختگیرانه ای روبه رو خواهید شد. با این حال افراد می توانند با توجه به هدف خود از سفر به آمریکا جهت اخذ ویزای مورد نظر خود اقدام نمایند.
انواع ویزای توریستی آمریکا عبارتند از:
1. گردشگری
جاذبه ها گردشگری متعدد آمریکا نظیر موزه ها، اماکن تفریحی، مناظر طبیعی مسحور کننده و … باعث شده افراد بسیاری هرساله با اخذ ویزای توریستی آمریکا به این کشور پهناور سفر نمایند به طوری که در سال ۲۰۱۷ آمریکا با درآمد ۲۰۶ میلیارد دلار در رتبه نخست بین تمام کشورهای جهان در صنعت گردشگری قرار گرفت. لازم به ذکر است در سال های اخیر با توجه به وضع قوانین سختگیرانه در خصوص صدور ویزا توریستی آمریکا گردشگران کمتری موفق به اخذ ویزا و سفر به این کشور می شوند.

2. بازدید از افراد خانواده
در صورتی که افراد خانواده شما مقیم آمریکا هستند می توانید با دریافت دعوتنامه از این عزیزان جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا به منظور دیدار از افراد خانواده اقدام نمایید. توجه داشته باشید در حال حاضر با توجه به قوانین وضع شده از سوی دولت آمریکا صدور ویزا با سختگیری و حساسیت بسیاری مواجه خواهد بود. لازم به ذکر است افرادی که از دعوتنامه برخوردارند شانس بیشتری برای دریافت ویزای توریستی آمریکا خواهند داشت.

3. شرکت در همایش یا سمینار
آمریکا کشوری توسعه یافته و پیشرفته در تمام زمینه ها می باشد، این کشور اقتصاد اول دنیا به شمار می آید از این رو سالانه بیشترین تعداد همایش ها در سطح جهان در آمریکا برگزار می گردد. معمولاً اکثر این سمینارها در شهرهای نیویورک، پنسیلوانیا، واشنگتن و میزوری برگزار می گردد و افراد بسیاری در سرتاسر جهان خواهان شرکت در اینگونه مراسم جهت ارتقاء سطح علمی و تخصصی خود هستند. برای انجام این امر با دریافت دعوتنامه از سازمان یا ارگان برگزار کننده همایش می توانید جهت اخذ ویزای توریستی آمریکا و سفر به این کشور اقدام نمایید.

4. تجاری
آمریکا با تولید ناخالص داخلی حدود ۱۹/۶ تریلیون دلار اقتصاد اول جهان به شمار می آید و تنها رقیب این کشور در حوزه اقتصاد چین محسوب می شود. اجرای سیاست های مالی صحیح باعث شده بسترهای مناسبی جهت انجام فعالیت های اقتصادی و تجاری ایجاد گردد. از این رو سالانه افراد بسیاری جهت ارزیابی شرایط کاری و راه اندازی کسب و کار در آمریکا با اخذ ویزای توریستی این کشور به آمریکا سفر نمایند.


5. درمانی
آمریکا از لحاظ سیستم پزشکی و ارائه خدمات درمانی کشور پیشرفته ای به شمار می آید و هر ساله افراد بسیاری برای انجام مراحل درمانی خود به این کشور سفر می کنند. برای دریافت ویزای توریستی آمریکا به منظور بهره مندی از خدمات درمانی این کشور می توانید با ارائه مدارک پزشکی و تمکن مالی جهت پرداخت هزینه ها اقدام نمایید.

مراحل اخذ ویزای توریستی آمریکا
برای دریافت ویزای توریستی آمریکا در ابتدا با مراجعه به وب سایت رسمی سفارت این کشور و تکمیل نمودن فرم DS-160 و پرداخت هزینه مربوطه به صورت آنلاین اقدام به اخذ وقت سفارت می نمایید، سپس ملزم به تهیه و ترجمه مدارک مورد نیاز جهت ارائه به سفارت در زمان تعیین شده هستید. لازم به ذکر است برای مراجعه حضوری به سفارت آمریکا می توانید به کشورها همسایه سفر نمایید.
مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا توریستی آمریکا
برای اخذ ویزای توریستی آمریکا مدارکی لازم است که فرد متقاضی بایستی نسبت به تهیه و ارائه آنها به سفارت یا کنسولگری اقدام نماید. شرح این مدارک به صورت ذیل خواهد بود:
• ارائه مدارک شناسایی و هویتی فرد مانند پاسپورت
• ارائه شناسنامه به صورت ترجمه شده
• ارائه پرینت گردش حساب بانکی متقاضی و اعلام موجودی مبه جهت میزان مبلغ حقوق ماهیانه در صورت اشتغال و یا حقوق بازنشستگی
• ارائه برنامه زمان بندی شده گردشگری و شغلی مرتبط با سفر
• تقاضای معافیت از حکم ترامپ (ابلاغ ریاست جمهوری 9645)
• ارائه سند مالکیت زمین یا منزل مسکونی
• ارائه نامه شغلی که اشتغال به کار فرد را به اثبات برساند.
• نامه اشتغال به تحصیل (در صورت وجود)
• ارائه رزومه (CV)
• بیان هدف از سفر (Purpose of Travel)
• پاسپورت های قدیمی و اسناد مربوط به سفرهای قدیمی
• تاییدیه فرم DS-160
مابقی مدارک بعد از مراجعه به سفارت:
• پاسپورت معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار
• عکس پرسنلی به صورت چاپی و دیچیتالی
• تمامی پاسپورت های قبلی
• رزرو هتل و یا محل اقامت در آمریکا
• بلیط رفت و برگشت
• پرینت تمکن مالی
• اصل دعوت نامه به همراه فرم I-134
• تاییدیه فرم درخواست ویزا DS160 US که در مرکز درخواست ویزا (VAC) مهر خورده
• رسید پرداخت هزینه ویزا
• پرینت نامه مصاحبه با سفارت آمریکا

مدت‌ زمان صدور ویزای توریستی آمریکا
پیش از این، صدور ویزای توریستی برای افراد متقاضی حداکثر به مدت 30 روز (یک ماه) به طول می انجامید. چنانچه پرونده به بررسی ها و ارزیابی های بیشتری نیاز پیدا می کرد، نهایتا پس از گذشت 3 ماه (90 روز) ویزای مورد درخواست صادر می گردید. اما امروزه چنانچه افسر کنسولی تصمیم بگیرد که ویزا را به صورت درجا صادر نماید، 3 روز طول می کشد. اما چنانچه بررسی های بیشتری لازم باشد، این مدت زمان ممکن است به 6 ماه هم برسد. فرآیند تقاضای ویزای توریستی آمریکا در سه مرحله انجام می گیرد که به شرح ذیل می باشد:
• تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی (Ds-160) به صورت آنلاین
• انجام برنامه ریزی جهت انجام مصاحبه با در نظر گرفتن مدت زمان انتظار برای مصاحبه
• آمادگی لازم برای انجام مصاحبه و پرداخت نمودن مبلغ انجام آن
• دلایل رد درخواست ویزای توریستی آمریکا

دلایلی که منجر به ریجکت یا رد ویزای توریستی این کشور برای فرد متقاضی می گردد عبارت است از:
• عدم تمکن مالی فرد
• عدم صداقت در مصاحبه حضوری در سفارت
• بارداری متقاضی اصلی یا همسر شخص متقاضی
• به دلیل این که ویزای توریستی یک ویزای غیر مهاجرتی است، در صورتی که فرد دارای پرونده مهاجرتی باشد، ویزای توریستی وی رد می گردد.
• زمانی که افسر ویزا به هر دلیلی احساس کند که فرد متقاضی قصد ماندن در آمریکا و درخواست پناهندگی را دارد.

شانس اخذ اقامت توریستی آمریکا
متقاضیانی که برای خود و خانواده درخواست ویزای توریستی آمریکا می نمایند، در مقایسه با افرادی دارند که به صورت انفرادی تقاضای اخذ این ویزا را دارند، شانس کمتری خواهند داشت. بنابراین شایسته است هر یک از اعضای خانواده به صورت جداگانه نسبت به درخواست ویزای توریستی اقدام کنند. مورد دیگری که می تواند موجب افزایش شانس دریافت ویزای توریستی گردد، حضور یکی از خویشاوندان درجه اول مانند پدر، مادر، خواهر، برادر در آمریکا می باشد. بنابراین چنانچه فرد مذکور دعوت نامه ای مبنی بر بازدید از وی برای شخص متقاضی بفرستد، در واقع شانس دریافت ویزای توریستی را برای متقاضی افزایش داده است. لازم است بدانید به طور کلی ویزاهای توریستی این کشور به صورت تک وروده (Single entry) و چند وروده (Multiple) برای متقاضیان صادر می گردد که اخیرا این ویزاها به صورت چند وروده در اختیار متقاضیان قرار گردد.

اقامت دائم آمریکا با ویزای توریستی
در این بخش ممکن است این سوال در ذهن افراد خطور نماید که آیا می توان با اخذ ویزای توریستی موفق به اقامت دائم در این کشور گردید یا خیر. پاسخ این است که در صورتی می توان از این طریق اقدام به اخذ اقامت آمریکا به صورت دائمی نمود که یکی از دو حالت ذیل اتفاق بیفتد: چنانچه فرد دارنده ویزای توریستی پس از ورود به خاک آمریکا، موفق به ایجاد کارآفرینی گردد. در این صورت می تواند پس از بازگشت به کشور مبدا، نسبت به اخذ ویزای کارآفرینی و سپس اقامت در این کشور اقدام نماید. اگر فرد از طریق ویزای توریستی وارد آمریکا شده و بتواند فرصت شغلی پیدا کند، قادر است پس از بازگشت به کشور مبدا در راستای دریافت ویزای کار و اقامت اقدامات لازم را انجام دهد. چنانچه فرد با ورود به خاک این کشور درخواست پناهندگی نمایند که این روش توصیه نمی گردد.

مهاجر ایران ( رایکا سپهر آرکا) با تجربه بیش از چند سال در امور مهاجرت و اخذ بورسیه های تحصیلی و برخورداری از تیمی کارآمد و مجرب از وکلا و مشاورین مهاجرت جهت دریافت انواع ویزاها از جمله: اقامت دایم و موقت از کشورهای کانادا،آمریکا،دانمارک،استرالیا،آلمان و کشورهای مختلف دیگر فعال است. مهاجر ایران ( رایکا سپهر آرکا) با فعالیت های متفاوت در حوزه مهاجرت و تاکید بربا اطلاعات کامل کوشش فراوانی در بهبود فرهنگ مهاجرت انجام داده و تا میزان فراوانی در این امر موفق بوده است.
برای مشاوره و راهنمایی دقیق در زمینه های مختلف مهاجرتی فرم ارزیابی مارا پر کرده تا متخصصان ما به طور دقیق و جامع شما عزیزان را راهنمایی کنند.


فرم ارزیابی


شما عزیزان میتوانید از طریق لینک زیر با ما در تماس باشید:


متخصصان رایکا سپهر آرکا  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
ثبت نام لاتاری آمریکا