ویزای مولتی کانادا
    
بازدید: 1345
    

ویزای مولتی کانادا2020
کانادا، دومین کشور بزرگ جهان (بعد از روسیه) است که تقریباً دو پنجم قاره آمریکای شمالی را اشغال کرده است. زبان رسمی کانادا انگلیسی و فرانسوی است. کلمه کانادا ازHuron-Iroquois Kanata گرفته شده است، به معنی دهکده یا شهرک. در قرن شانزدهم میلادی، ژاک کارتیه کاشف فرانسوی از نام کانادا برای اشاره به منطقه اطراف شهرک که اکنون شهر کبک است استفاده کرد. کانادا فدراسیونی از ده استان (آلبرتا ، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا، انتاریو، جزیره پرنس ادوارد، کبک و ساسکاچوان) و سه قلمرو (مناطق شمال غربی، یوکان و نوناووت) است. کانادا یکی از اقتصادهای برجسته جهان است که این امر عمدتاً از ثروت باور نکردنی منابع طبیعی کانادا ناشی می شود. این جمعیت کم و تولید انرژی بالا، کانادا را به یک قدرت اقتصادی بزرگ تبدیل کرده است که از نظر صنایع فناوری و اتومبیل سازی قوی است. شهر اوتاوا پایتخت کشور کانادا است و تورنتو بزرگترین شهر آن می باشد. واحد پول این کشور، دلار کانادا است. به طور کلی، کانادا کم جمعیت است، اکثر مناطق آن تحت سلطه جنگل ها است. آب و هوای کانادا با توجه به وسعت آن، متنوع است و در این کشور می توان از آب و هوای قطبی در شمال، تا تابستان های گرم در مناطق جنوبی را تجربه کرد. پاسپورت کانادا در رتبه ششم در جهان هم ردیف کشورهایی چون اسلونی، لهستان، اسلواکی، ایسلند و نیوزلند قرار دارد. با اخذ پاسپورت کانادا به ۱۱۵ کشور جهان بدون نیاز به ویزا می توان سفر کرد؛ در واقع اعتبار هر پاسپورت به تعداد کشورهایی است که می توان بواسطه آن بدون نیاز به ویزا سفر کرد. شما سروران گرامی با دریافت ویزای توریستی کانادا یا به عبارتی ویزای مولتی کانادا، می توانید به این کشور سفر نمایید و از مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری آن دیدن نمایید.


ویزای ورود چندگانه یا همان ویزای مولتی کانادا ، یکی از انواع ویزاهای توریستی کانادا می باشد که به مدت شش ماه در سال می توانید هر زمان که بخواهید به کانادا سفر کنید. این نوع ویزا حداکثر ۱۰ سال تا یک ماه قبل از انقضا پاسپورت شما معتبر خواهد بود. از آنجایی که اعتبار پاسپورت ایران به مدت ۵ سال است، اعتبار این ویزا برای افرادی که دارای پاسپورت ایرانی می باشند، حداکثر ۵ سال می باشد. در حالی که ویزای تک ورود، به شما امکان می دهد فقط یک بار به کانادا سفر کنید. به عنوان مثال، هنگامی که فردی قصد دارد در یک رویداد ویژه در کانادا شرکت کند، ویزای توریستی تک ورود یا Single Entry دریافت می کند.
مزایای ویزای مولتی کانادا
شما با داشتن این ویزا می‌توانید در هر بار ورود به کانادا تا ۶ ماه در این کشور اقامت کنید و در طول این مدت شش ماهه، بدون محدودیت به کانادا رفت‌و‌آمد داشته باشید. پس از ۶ ماه، تنها کافیست از خاک کانادا خارج شوید و ویزای‌تان را تمدید کنید.
ویزای مولتی کانادا به طور معمول تا پایان اعتبار گذرنامه شما معتبر است. از آنجا که اعتبار گذرنامه‌های ایرانی از زمان صدور یا تمدید ۵ سال است، این ویزا به ویزای ۵ ساله کانادا نیز شهرت یافته است. البته باید در نظر داشته باشید که این در نهایت افسر پرونده و افسر مرزی مستقر در فرودگاه هستند که مدت زمان اعتبار ویزای شما را تعیین می‌کنند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای مولتی کانادا عبارت‌اند از:
• اصل گذرنامه‌ با حداقل ۶ ماه اعتبار به‌همراه گذرنامه‌های پیشین
• یک قطعه عکس جدید ۵/۳ * ۵/۴ رنگی با زمینه سفید
• ترجمه اسناد ملکی
• ترجمه شناسنامه و سند ازدواج
• گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان‌‌تان
• فرم تکمیل شده اطلاعات فردی و خانوادگی برای شما و هر یک از اعضای خانواده‌تان
• ترجمه نامه تمکن مالی دارای مُهر امور بین‌الملل بانک به همراه گردش چهارماهه حساب، گواهی سپردهٔ بلندمدت، گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار، سند اتومبیل یا اجاره‌نامه در صورت وجود
• ارائهٔ رزرو هتل و برنامهٔ سفر به همراه رزرو بلیط رفت و برگشت کانادا درصورت نداشتن دعوت‌نامه
• ترجمه رضایت‌نامه محضری والدین برای فرزندان زیر ۱۸ سالی که بدون همراهی والدین سفر می‌کنند
• در صورت تمایل به ارائه دعوت‌نامه، مدارک زیر مورد نیاز است:
• دعوت‌نامه‌ای امضا شده شامل مشخصات کامل دعوت‌کننده و مدعو، نسبت دعوت‌کننده با مدعو، دلیل سفر مدعو، آدرس و شماره تماس دعوت‌کننده و مدت زمان اقامت مدعو در کانادا
• کارت اقامت و یا پاسپورت کانادایی دعوت‌‌کننده
• آخرین برگ مالیاتی پرداخت شده توسط دعوت‌کننده
• اسکن تمامی صفحات شناسنامه ایرانی دعوت‌کننده‌ها (در صورت داشتن نسبت فامیلی)
• اجاره‌نامه یا سند ملکی منزل، گواهی کاری یا آخرین فیش حقوقی و گواهی حساب‌های بانکی دعوت‌کننده


در صورت تاهل
• اصل و کپی سند ازدواج به همراه ترجمه رسمی
• گواهی اشتغال به کار همسر به همراه ترجمه رسمی
• اصل بیمه همسر متقاضی به همراه ترجمه رسمی
این نکته را در نظر داشته باشید که درصورت داشتن دعوت‌نامه از طرف فردی که دارای اقامت کانادا است، او نیز باید مدارکی به افسر مهاجرت کانادا، تحویل دهد. این مدارک شامل زیر می‌شوند.
• مدرک اقامت موقت یا اقامت دائم
• گواهی تمکن مالی فرد مقیم کانادا
• گواهی حقوقی فرد مقیم کانادا
در صورت ارائه تمام موارد بالا، و همچنین دلیلی که چرا نیاز به سفرهای متوالی به کانادا را دارید، شانس شما را برای دریافت ویزای پنج ساله کانادا، چند برابر می‌کند.
علاوه بر این مدارک، افراد در مشاغل گوناگون از جمله کارمند، کافرما، تاجر، مهندس،‌ پزشک، ‌وکیل، ‌بازنشسته و … نیازمند ارائهٔ مدارک ویژه‌ای هستند. برای اطلاع از جزئیات می‌ةوانید با متخصصان ما در موسسه مهاجرتی رایکا سپهر آرکا تماس حاصل فرمایید.

علت رد شدن درخواست ویزای مولتی کانادا
• ارائه اطلاعات نادرست به افسر پرونده
• عدم توانایی در قانع کردن افسرپرونده در مورد دلایل سفرتان
• عدم برخورداری از سوابق سفر مناسب به‌خصوص سفر به کشورهای حوزه شنگن (ویزای شنگن بدون ورود و خروج و ویزاهای تجاری شنگن تاثیری ندارند)
• فقدان روابط خویشاوندی در کشور مبدا در حالیکه اقوام و بستگان زیادی در کانادا دارید
• عدم همخوانی زمان در نظر گرفته شده برای اقامت در کانادا با زمان مورد نیازتان
• عدم اشتغال یا وضعیت شغلی نامناسب در کشور مبدا
• کامل نبودن مدارک مالی مرتبط با دعوت‌کننده
• عدم تمکن مالی
• داشتن سوپیشینه
رد شدن درخواست شما برای ویزای کانادا، علاوه بر اینکه زمان و منابع مالی‌تان را هدر می‌دهد، یک سابقه منفی در پرونده شما محسوب می‌شود که بی شک بر درخواست‌های آینده‌تان نیز اثرگذار خواهد بود. البته بسیاری از این موارد تنها با کمک گرفتن از افراد متخصص و مجرب قابل پیش‌گیری است.

افراد واجد شرایط ویزای مولتی کانادا 2020
بطور کلی دو دسته از افراد واجد شرایط دریافت ویزای مولتی کانادا تضمینی 2020 هستند.
1. افرادی که با دلایل مورد قبول، بطور مداوم نیازمند سفر به کانادا هستند.
2. والدین و پدربزرگ و مادربزرگ‌های بازنشسته‌ای که قبلاً برای مهاجرت به کانادا از طریق اقامت فرزندشان، اقدام کرده‌اند.
اما لازم به ذکر است که افراد دیگر نیز می‌توانند ویزای پنج ساله کانادا را دریافت نمایند. تنها کافی است بتوانید افسر مهاجرتی کانادا را قانع سازید که نیاز دارید که سفرهای متوالی به این کشور داشته باشید. یکی از شرایط بسیار مهم برای دریافت ویزای مولتی کانادا تضمینی، داشتن دعوتنامه از طرف یکی از آشنایان مقیم کانادا شما می باشد.

هزینه ویزای مولتی کانادا
هزینه ویزای مولتی کانادا، مجموع هزینه‌ای است که برای انگشت نگاری، بررسی و دریافت مدارک می‌پردازید. برخی مدارک مانند دریافت واچر هتل، بیمه نامه مسافرتی، بلیط هواپیما و… به هزینه‌های شما اضافه می‌کند.
اگر به صورت شخصی قصد دریافت ویزا را دارید قیمت اخذ ویزا مولتی 100 دلار و هزینه انگشت نگاری 85 دلار است. که باید از طریق آنلاین و به صورت کردیت کارت بین المللی معتبر به حساب سفارت این کشور بپردازید. اما از آن جایی که ممکن است به امور مهاجرت و درخواست ویزا مانند پر کردن صحیح مدارک، آپلود و ترجمه مدارک‌تان مسلط نباشید و یا دسترسی به مستر کارت نداشته باشید و مسیرتان پیچیده‌تر و طولانی‌تر شود، بهتر است از کارشناسان مجرب در این زمینه کمک بگیرید تا در وقت و هزینه‌ خود صرفه‌جویی کرده باشید.

ویزای مولتی کانادا و تمدید آن
اگر قصد دارید اقامت خود در کانادا را به عنوان بازدید کننده و یا توریست تمدید کنید، قبل از پایان وضعیت فعلی خود باید درخواست دهید. اگر مطمئن نیستید که مهلت ویزای شما منقضی شده است، ابتدا از مدت زمان باقی مانده ی ویزای خود کسب اطلاع کنید. در صورتی که درخواست شما برای تمدید ویزای مولتی کانادا تأیید شود، پرونده بازدید برای شما صادر می شود. پرونده بازدید، سندی است که بیان می کند چه مدت می توانید در کانادا بمانید و شامل تاریخ انقضا ویزاست یعنی تاریخی که باید کانادا را ترک کنید. اگر قصد سفر به خارج از کانادا یا ایالات متحده را دارید، برای بازگشت به کانادا به یک سند ورود معتبر نیاز دارید. زیرا این سند اجازه ورود شما به کانادا را تضمین نمی کند. توجه داشته باشید باید حداقل ۳۰ روز قبل از پایان مدت مجاز اقامت خود در کانادا برای تمدید ویزا اقدام نمایید.

 

مهاجر ایران ( رایکا سپهر آرکا) با تجربه بیش از چند سال در امور مهاجرت و اخذ بورسیه های تحصیلی و برخورداری از تیمی کارآمد و مجرب از وکلا و مشاورین مهاجرت جهت دریافت انواع ویزاها از جمله: اقامت دایم و موقت از کشورهای کانادا،آمریکا،دانمارک،استرالیا،آلمان و کشورهای مختلف دیگر فعال است. مهاجر ایران ( رایکا سپهر آرکا) با فعالیت های متفاوت در حوزه مهاجرت و تاکید بربا اطلاعات کامل کوشش فراوانی در بهبود فرهنگ مهاجرت انجام داده و تا میزان فراوانی در این امر موفق بوده است.
برای مشاوره و راهنمایی دقیق در زمینه های مختلف مهاجرتی فرم ارزیابی مارا پر کرده تا متخصصان ما به طور دقیق و جامع شما عزیزان را راهنمایی کنند.


فرم ارزیابی


شما عزیزان میتوانید از طریق لینک زیر با ما در تماس باشید:


متخصصان رایکا سپهر آرکا  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
ثبت نام لاتاری آمریکا