ویزای تحصیلی فرانسه
    
بازدید: 558
    

ویزای تحصیلی فرانسه
کشور فرانسه هر سال بیش از ۲۳ درصد بودجه ملی را به آموزش اختصاص می دهد . دلیل اصلی بسیاری از افراد جهت تحصیل در فرانسه عالی بودن مدارک تحصیلی فرانسه ، کیفیت آموزش و تحصیل رایگان در فرانسه می باشد . کشور فرانسه کشوری است که تحصیل در آن به صورت رایگان می باشد و حدود ۲۰۰ میلیون نفر به زبان فرانسه در جهان تسلط دارند . اقامت در فرانسه به این شکل است که اگر شخصی ۷ سال به طور متوالی در فرانسه باشد می تواند اقامت این کشور را بگیرد . همچنین شخص در حین تحصیل در فرانسه در مقاطع مختلف تحصیلی ۲۰ ساعت در هفته حق کار دارد که این اجازه کار می تواند هزینه های زندگی شخص را پوشش دهد.


مزایای تحصیل در فرانسه:
• هزینه تحصیل و زندگی به مراتب ارزان تر از سایر کشورهای اروپایی برخلاف باور عمومی
• امکان اخذ پذیرش در دانشگاه های انگلیسی زبان( بدون نیاز به آشنایی با زبان فرانسه) از دیگر مزایای تحصلی در فرانسه می باشد.
• دریافت کمک هزینه های زندگی و مسکن
• بیمه درمانی رایگان برای دانشجویان
• تحصیل برای اکثر رشته ها بسیار پایین می باشد. همچنین اخذ بورس تحصیلی و یا کمک هزینه تحصیلی برای متقاضیان وجود دارد.
• تحصیل در مقطع دکترا در فرانسه شغل محسوب می شود و حقوق دریافت میکنند.علاوه بر تمامی موارد فوق از حمایتهای مالی برخوردارند.


فرانسه شامل بیش از 3000 موسسه شامل 90 دانشگاه، 240 مدرسه عالی مهندسی، 230 مدرسه عالی بازرگانی و 2000 موسسه متشکل از مدارس عالی هنر و معماری آموزشهای پیراپزشکی و دیگر مراکز که برای ادامه تحصیل دانشجویان مکان های مناسبی میباشند. حدود 200 میلیون از جمعیت جهان به زبان فرانسوی صحبت می نمایند. تسلط به زبان فرانسوی دسترسی افراد را به 47 کشور و 5 قاره جهان آسان می سازد.

سیستم آموزش تحصیل در فرانسه بسیار متمرکز و سازمان یافته است . هم چنین سیستم تحصیل در فرانسه بخش های بسیار زیادی دارد که به سه مرحله تقسیم میشود.

مرحله اول: آموزش ابتدایی
مرحله دوم : آموزش متوسطه
مرحله سوم: آموزش عالی


همه ی برنامه های آموزشی تحصیل در فرانسه ، توسط وزارت آموزش پرورش ملی تنظیم شده است. رئیس این وزارت ،وزیر آموزش و پرورش ملی است. در نظام آموزشی فرانسه قانون بر عرف حکم فرماست از این رو سیستم آموزشی به صورت رایگان است و فقط هزینه ثبت نام در دانشگاه اخذ می شود و هزینه شهریه گرفته نمی شود اما نکته ای که دارد هزینه های زندگی در فرانسه و به طور مثال در پاریس بسیار زیاد است. از دیگر معایب تحصیل در فرانسه این است که شما اگر 10 سال ادامه تحصیل در فرانسه بدهید در این کشور به شما تابعیت نمی دهند و همیشه باید با ویزای تحصیلی در فرانسه بمانید. دانشجویان با استفاده از کارت دانشجویی از رستورانها و مراکز تفریحی و هنری می توانند از تخفیف ویژه ای استفاده نمایند.
تحصیل در فرانسه در تمامی مقاطع امکان پذیر است. اگر قصد تحصیل در فرانسه را دارید باید بدانید که مقطع لیسانس در فرانسه 3 ساله ، مستر 2 سال، دکتری 3 تا 4 سال است. دورهٔ ‌لیسانس را مثل ایران باید واحد گذراند و امتحان داد. تعداد کمی از شاخه‌ها هم هستند که دانشجو باید پایان‌نامه‌ای در آخر سال تحویل دهد. مستر به دو دوره مستر یک و مستر دو (هر کدام یکسال) تقسیم می‌شود. مسترها ترکیبی از امتحان و پایان‌نامه هستند.
شرایط اخذ ویزای تحصیلی و دانشجویی فرانسه 2019
برای درخواست ویزای دانشجویی شما باید با کنسولگری فرانسه در کشور خود تماس بگیرید و هنگام درخواست مدارک زیر را ارائه دهید:
• یک نامه پذیرش رسمی از دانشگاه معتبر فرانسوی, باید به طور رسمی به عنوان مقاله که شامل جزئیات کامل تحصیلی از تاریخ شروع تحصیل تا پایان تحصیل باشد.
• اثبات داشتن تمکن مالی برای زندگی در کشور فرانسه
• حداقل615 فرانک=820 دلار امریکا در هرماه مورد نیاز میباشد.
• اثبات بیانیه بانکی یا یک ضمانتنامه بانکی جهت اثبات داشتن تمکن مالی نیز مورد نیاز است.
• اثبات داشتن پول کافی جهت بازگشت به کشور خود.
• که اغلب در قالب بلیطی است که تاریخ بازگشت را نشان میدهد متقاضی نیز میتواند علاوه بر بلیط به صورت کتبی تاریخ برگشت به کشور خود را در تاریخ مذکور اعلام کند.
• اثبات بیمه درمانی(حداقل پوشش=30,000 تا 40,150 دلار)
• اثبات اقامت را میتوان در فرم تایید مسکن دانشجویی ذکر کنید (اگر با دوستان یا بستگان زندگی میکنید)
• اثبات داشتن دانش و مهارت زبان فرانسه در صورتیکه یک دوره زبان فرانسه را گذرانده باشید یا در حال گذراندن دوره ی زبان فرانسه باشید.
مشاورین رایکا سپهر آرکا با سابقه درخشان در امر مهاجرت شما را برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه راهنمایی و همراهی میکنند.


روش های درخواست ویزای تحصیلی فرانسه :
سیستم دریافت ویزای تحصیلی فرانسه بسیار پیشرفته است و از کسانی که می خواهند در این کشور تحصیل نمایند پشتیبانی می کند. از آنجایی که فرانسه عضوی از اتحادیه اروپا به شمار می رود بسیاری از افراد بر این باور می باشند که باید برای تحصیل ویزای شینگن خود را دریافت کنند، در صورتی که برای تحصیل شما نیازی به دریافت این ویزا ندارید و بدون این ویزا در این کشور اقامت داشته باشید. امروزه از آنجایی که تحریم ها علیه ایران بسیار گسترده شده است باید برای دریافت ویزا اقامت طولانی اقدام کنید. روش های درخواست ویزای تحصیلی فرانسه به دو صورت می باشد که آنها عبارتند از :
1. کامپوس فرانسه :
یکی از روش های آن از طریق کامپوس فرانسه است که شما باید ۵۰ یورو هزینه نمایید. کامپوس فرانسه یکی از بهترین پورتال های رسمی فرانسه به شمار می رود که دانشجویان خارجی می توانند از این طریق وارد این کشور شوند. متقاضیانی ایرانی از طریق پورتال مخصوص می توانند درخواست خود را ارائه دهند تا به آن رسیدگی شود.
2. کنسولگری فرانسه :
یکی دیگر از روش های اقامت تحصیلی فرانسه از طریق کنسولگری این کشور می باشد. شما برای این روش باید ۹۹ یورو هزینه نمایید، و بسیاری از کشورهای خارجی می توانند از طریق پورتال مخصوص درخواست خود را ارائه دهند.
شما اگر می خواهید از طریق هر یک از روش های ویزای تحصیلی فرانسه برای رفتن به این کشور اقدام کنید، می توانید به موسسه های اعزام دانشجو مراجعه کنید تا آنها بهترین روش مهاجرت و اقامت تحصیلی فرانسه را به شما معرفی کنند. از آنجایی که هر فردی شرایط خاصی دارد این موسسه ها بهترین روش را برای هر فرد مشخص می کنند و افراد می توانند بر اساس راهنمایی های دریافت شده برای اقامت خود اقدام نمایند.
مراحل اخذ ویزای تحصیلی فرانسه
متقاضیان باید جهت دریافت ویزای تحصیلی فرانسه مراحل زیر را به ترتیب طی کنند:
1. تشکیل پرونده
تشکیل پرونده ویزای بلند مدت دانشجویی بر روی نرم افزار تحصیل در فرانسه Etudes en France
2. مصاحبه در دفتر کامپوس فرانس
مصاحبه در دفتر کامپوس فرانس ایران و تحویل مدارک و پرداخت هزینه مصاحبه (۲۰۰ یورو)
3. تحویل مدارک به VFS
تحویل اصل مدارک لازم برای ویزای تحصیلی و پرداخت ۷۵ یورو به شرکت VFS
4. تحویل گرفتن پاسپورت از VFS
مراجعه جهت دریافت پاسپورت از شرکت VFS پس از دریافت ایمیل از سوی سفارت فرانسه

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه
1) یک رسید با نام کاربری متقاضی
2) فرم درخواست ویزای تحصیلی فرانسه که به زبان انگلیسی یا فرانسه توسط متقاضی پر، امضاء و تاریخ‌گذاری شده باشد.
3) دو عکس ویزایی رنگی ۴/۵ × ۳/۵ سانتی‌متر با زمینه سفید که بیش از ۶ ماه از آن نگذشته باشد. چهره متقاضی باید ۷۰ تا ۸۰ درصد عکس را پوشش دهد و موی سر نباید پوشیده باشد.
4) پاسپورت:
• پاسپورت باید حداقل تا ۳ ماه پس از تاریخ اعتبار ویزای درخواستی اعتبار داشته باشد.
• پاسپورت باید توسط متقاضی امضاء شده باشد و حداقل دو صفحه خالی داشته باشد.
5) کپی صفحه اول پاسپورت و تمام صفحاتی که ویزای شنگن دارند (در پاسپورت فعلی و پاسپورت‌های قدیمی) و کپی تمامی صفحات دارای مهر ورود و خروج.
6) شناسنامه با ترجمه رسمی زبان فرانسه و کپی از تمامی صفحات آن
7) کارت پایان خدمت با ترجمه رسمی زبان فرانسه (تاریخ‌های خدمت سربازی باید در کارت پایان خدمت قید شده باشد
8) مدارک تحصیلی که به زبان فرانسه ترجمه، و توسط سفارت فرانسه تأیید شده باشد (برای دارندگان هریک از این مدارک:
• مدرک دیپلم و ریزنمرات
• مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات
• مدرک کاردانی و ریزنمرات
• مدرک کارشناسی و ریزنمرات
• مدرک کارشناسی ارشد و ریزنمرات
• مدرک دکتری و ریزنمرات
9) گواهی استخدام و مرخصی با ترجمه فرانسه (در صورت اشتغال متقاضی)
10) مدارکی مبنی بر تمکن مالی: متقاضی باید اثبات کند که توانایی پرداخت ماهی ۶۱۵ یورو را برای سال اول تحصیل خود دارد.
• اگر متقاضی بورسیه تحصیلی داشته باشد، باید گواهی سازمان مربوطه که نشان‌دهنده پوشش این هزینه‌ها باشد را ارائه دهد.
• اگر متقاضی پشتیبان مالی داشته باشد، مدرک شناسایی پشتیبان مالی، تعهدنامه غیرمالی، به همراه مدارک استخدام و پرینت گردش حساب سه ماهه آخر حساب بانکی، رسید آخرین پرداخت مالیات، مدارکی گواه بر ارتباط متقاضی با پشتیبان مالی (اگر پشتیبان مالی در فرانسه زندگی می‌کند). گواهی استخدام و مرخصی متقاضی در صورت اشتغال متقاضی، پشتیبان مالی باید از خویشاوندان نزدیک متقاضی در ایران یا فرانسه باشد (پدر، مادر، برادر، خواهر، پدربزرگ، مادربزرگ، عمو و خاله یا عمه)
• اگر متقاضی پشتیبان مالی نداشته باشد، مدارک استخدام و پرینت گردش حساب سه ماهه آخر بانکی با مهر، حساب شخصی و حساب حرفه‌ای به زبان انگلیسی.
11) گواهی مبنی بر داشتن محل اقامت در فرانسه: گواهی‌ای که توسط مؤسسه یا سازمان پذیرفته شده باشد، کپی از قرارداد، اجاره‌نامه یا سند مالکیت. مدت قرارداد اجاره باید حداقل یک سال باشد.
12) فرم OFII تکمیل شده
13) مدرک زبان فرانسه یا انگلیسی (در صورت وجود)
14) مدارک هنری و ورزشی، با ترجمه رسمی زبان فرانسه

ویزای تحصیلی فرانسه جهت شرکت در دوره‌های زبان
در حال حاضر امکان اخذ ویزای تحصیلی فرانسه جهت شرکت در دوره‌های زبان وجود دارد. اگر به تحصیل در فرانسه علاقه دارید، می‌توانید پس از گذراندن یک دوره زبان در فرانسه، از دانشگاه‌های فرانسه پذیرش بگیرید و ادامه تحصیل دهید؛ زیرا یکی از کوتاه‌ترین مسیرها برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه، دریافت پذیرش دوره‌های زبان فرانسه در کالج‌های زبان و دانشگاه‌های مورد تأیید سفارت فرانسه است. در این صورت برای تمدید ویزا به منظور ادامه تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه، می‌توانید در کشور فرانسه اقدام کنید و نیازی به بازگشت به ایران نیست. برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه جهت شرکت در دوره زبان، داشتن مدرک زبان الزامی نیست؛ البته ارائه مدرک زبان فرانسه به شما برای اخذ ویزا کمک خواهد کرد.

 

مهاجر ایران ( رایکا سپهر آرکا) با تجربه بیش از چند سال در امور مهاجرت و اخذ بورسیه های تحصیلی و برخورداری از تیمی کارآمد و مجرب از وکلا و مشاورین مهاجرت جهت دریافت انواع ویزاها از جمله: اقامت دایم و موقت از کشورهای کانادا،آمریکا،دانمارک،استرالیا،آلمان و کشورهای مختلف دیگر فعال است. مهاجر ایران ( رایکا سپهر آرکا) با فعالیت های متفاوت در حوزه مهاجرت و تاکید بربا اطلاعات کامل کوشش فراوانی در بهبود فرهنگ مهاجرت انجام داده و تا میزان فراوانی در این امر موفق بوده است.
برای مشاوره و راهنمایی دقیق در زمینه های مختلف مهاجرتی فرم ارزیابی مارا پر کرده تا متخصصان ما به طور دقیق و جامع شما عزیزان را راهنمایی کنند.


فرم ارزیابی


شما عزیزان میتوانید از طریق لینک زیر با ما در تماس باشید:


متخصصان رایکا سپهر آرکا  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
ثبت نام لاتاری آمریکا